הטריילרים הגדולים של כל הזמנים: מקום 17

הסרט אולי גרוע לגמרי, אבל הטיזר תופס אותך וגורר אותך. על הרצפה.

(הערה טכנית: אם אתם קוראים את זה – כל הכבוד. האתר סובל מבעיות טכניות בשרת שמקשות על הגישה אליו. מקווים שזה ייפתר בקרוב. בינתיים ממשיכים בתכניותינו הרגילות, ככל האפשר).

מבין כל הטריילרים שברשימה, זה היחיד שמפרסם סרט שלא ראיתי, ושגם אין לי כוונה מיוחדת לראות.

לכל הדעות, "גבעות הפחד 2" – המשך לרימייק של סרט אימה – הוא סרט מיותר לחלוטין. הוא קיבל ביקורות איומות והבמאי האלמוני לחלוטין שלו הצליח להישאר אלמוני לחלוטין גם אחריו. וכל זה הופך את העובדה שלסרט יש טיזר כל כך מצוין למסתורית מאוד. מי ביים את זה? ולמה לא לקחו אותו לביים את הסרט?

מבחינת הטיזר עצמו: זאת סצינת אימה נהדרת שהיתה יכולה לעבוד רק כשהיא מנותקת מהקשר (או, אולי, כסצינת פתיחה): התנועה הקטנה הזאת באמצע יוצרת שינוי מוחלט בנקודת המבט, ולכן גם נקודת ההשקפה, על הטריילר. עד אותו רגע זה היה, כאילו, מבט מבחוץ על דבר שקורה לאיזה מישהו מסכן, ואז פתאום מתברר שאנחנו בעצם מסתכלים בגוף ראשון, ושאנחנו בצרות גדולות לא פחות. כל זה בלי שום מילים ועם מינימום מידע. זה כמעט גורם לי לרצות לראות את הסרט.

נקודה מעניינת בקשר לטריילר הזה היא האופן המשעשע שבו הוא עקף את הצנזורה. זה היה הפוסטר המקורי של הסרט:

הפוסטר הזה נפסל על ידי ה-MPAA, אותה ועדה שמעניקה דירוגים לסרטים (כן, הם פוסלים גם פוסטרים). במקומו פורסם הפוסטר הזה, שעבר את אישור הועדה:

המסקנה היא שאדם חי בבירור שנגרר זה מפחיד מדי, אבל לגרור אדם מת זה בסדר. אבל בו בזמן, הטריילר הוקרן בלי הפרעה, למרות שהוא בבירור מראה אדם חי נגרר – "אנחנו". אם תשאלו אותי זה מפחיד הרבה יותר, אבל לצנזורה חוקים משלה, ורק לעתים רחוקות יש בהם הגיון.

בימים הקודמים:
מקום 18: הרשת החברתית
מקום 19: שליחות קטלנית 2
מקום 20: בי מובי

אוהבים טריילרים? אז בואו ל"ליל הטריילרים החיים". ערב שלם של החלק הטוב ביותר של הסרט.