צעצוע של סיפור 4 מגיע רשמית

וייצא ב-2017. ויהיה כנראה סרט טוב, ובכל זאת - כל כך מיותר

הרמזים היו שם מזמן, אבל עכשיו זה רשמי. ג'ון לאסטר פשוט לא מסכים לתת לוודי ולבאז ללכת. וראייטי מדווח היום, רשמית: "צעצוע של סיפור 4", בבימויו של לאסטר, ייצא ביוני 2017.

את דעתי על הנושא כבר הבעתי לפני שלוש שנים, כשזו היתה רק שמועה. והיא לא השתנתה בהרבה מאז. זה מוזר, סביר מאוד ש"צעצוע של סיפור 4" יהיה סרט טוב, ובכל זאת הייתי מעדיף בהרבה שהוא לא יהיה קיים. בשביל מה צריך את זה? הסוף של הסרט השלישי היה מושלם, ואין שום דרך שבה אפשר להוסיף על מושלם בלי לגרוע ממנו. מה לכל הרוחות אפשר לחדש בנושא עם הדמויות האלה, 22 שנה אחרי הסרט המקורי? כשלאנדי אולי כבר יש ילדים משלו? כשעל פי כל תחזית סבירה, כל המדבקות של באז כבר אמורות להתקלף? מי צריך את זה?! לא יכול להיות שלאסטר הוא היחיד שלא מבין שזה רעיון מיותר.

מלבד העובדה שסרט ההמשך הספציפי הזה מאוד מיותר, מאכזבת גם עצם העובדה שפיקסאר מכריזים על עוד סרט חדש – וגם הוא המשכון. פיקסאר חטפו התקף קשה, ממש קשה, של סיקווליטיס. בשנה הבאה אמנם צפויים לצאת שני סרטים מקוריים שלהם – "הקול בראש" ו"הדינוזאור הטוב". אבל אחר כך? ב-2016 – "מוצאים את דורי", ב-2017 – "צעצוע של סיפור 4". ואנחנו יודעים שגם "מכוניות 3" כבר נמצא בדרך (2018?), וגם על "משפחת סופר-על 2" עובדים (אוקיי, זה המשכון אחד שעליו אני לא מתלונן). נראה שאת המקוריות הם משאירים בימים אלה לאולפני דיסני.