צעצוע של סיפור 4? באמת?

טום הנקס, שאמור לדעת על מה הוא מדבר, טוען שפיקסאר כבר עובדת על סרט רביעי בסדרה

די, אני לא חושב שאני יכול לעמוד בזה. הלב נשבר. לא יכלו לתת לנו קצת זמן להתאושש? שתי מכות תוך פחות משבוע? קודם "מכוניות 2", ועכשיו זה?

בתכנית הבוקר של ה-BBC התארח טום הנקס, כדי לקדם את "לארי קראון". המראיין שאל אותו, בשלב מסוים, האם צפוי להיות "צעצוע של סיפור 4". אני הייתי מגיב לשאלה הזאת בנחרה רמה. צעצוע של סיפור 4? לא יקרה. הסרט השלישי היה סיום פשוט מושלם לטרילוגיה, ופיקסאר היא לא מסוג החברות שיאריכו את החיים של סדרות באופן מלאכותי, רק בשביל הכסף. כלומר, חוץ מ"מכוניות", כמובן, אבל זה לא נחשב.

התשובה של הנקס היתה: "אני חושב שיהיה, כן, כן. הם עובדים על זה עכשיו".

אתם יכולים לראות את טום הנקס אומר את זה, במו פיו, באתר של ה-BBC, בערך ב-6:05.

תסלחו לי, אני צריך רגע.

לאאאאאאאא! למה?! למהההההה?! למההההההה?!?

אוקיי, חזרתי.

יכול להיות שפיקסאר הפכו בתוך שבוע מהאולפן המושלם, "הטובים" המובהקים במלחמה ההוליוודית של אמנות נגד כסף, למכונה תאבת בצע בנוסח דרימוורקס שתסחוט כל פרנצ'ייז עד הדולר האחרון? האולפן שנלחם במשך שנים נגד הפקת "צעצוע של סיפור 3" פשוט משום שלא היה להם רעיון טוב מספיק לסרט, עכשיו מייצר סרט רביעי בלי לחשוב פעמיים? אין ספק ש"צעצוע של סיפור 4" יעשה הרבה כסף. הסרט השלישי הכניס מעל מיליארד דולר בקולנוע בלבד,שלא לדבר על הכנסות ממרצ'נדייז. אבל זו הסיבה היחידה לעשות אותו: הכסף. קשה מאוד לחשוב על שום צורה שתצדיק עוד המשך מעבר לסוף הסגור והמושלם של "צעצוע של סיפור 3" – סיום שיכול בקלות להיחשב כאחד הסופים הטובים ביותר אי פעם ליצירה קולנועית. אי אפשר להמשיך מכאן בלי לגרוע מהמקור.

יכול להיות שטום הנקס טועה? אחרי הכל, שחקנים לא תמיד יודעים על מה הם מדברים, בפרט כשמדובר בהמשכים. היה מאוד מצחיק כשטארה ריד טענה, בתחילת השנה, שהיא משתתפת ב"ביג ליבובסקי 2". אבל טום הנקס הוא לא טארה ריד. הוא אחד משני השחקנים הראשיים בסדרת הסרטים, אחד האנשים הראשונים שאליהם פיקסאר יפנו אם וכאשר יהיה סרט כזה, ואיש לא טיפש בכלל. אז למה הוא חושב שיש "צעצוע של סיפור 4" אם אין? אולי הוא חושב בטעות על הסרטונים הקצרים (שהראשון שבהם מוקרן עם "מכוניות 2")? לא נשמע סביר, אבל אני מוכן לקבל כל הסבר כדי להמשיך להאמין שפיקסאר לא מכרו את נשמתם לשטן. תאוריות אפשריות יתקבלו בברכה.