הורגת ענקים, ברמנים אילמים וגיבורי על זעירים (ועוד טריילרים)

שנייה לפני הסופר-בול - הטריילרים המעניינים של החודש האחרון.

בפעם אחרונה שקיבצנו טריילרים, זה היה אי אז בטריילר בליץ של דצמבר. עבר מאז חודש וקצת – ככה זה, ינואר הוא חודש די שחון מבחינת טריילרים. אבל אל דאגה, ביום שני בבוקר נתעורר למקבץ טריילרים חדש ומחודש בזכות הסופרבול. אז רגע לפני שנקבל הצצה לכל הבלוקבאסטרים של קיץ 2018 (ואולי הצצה ראשונה ל"סולו"?), הנה כמה טריילרים מעניינים לסרטים קצת יותר קטנים.

אנטמן והצרעה

הבנתם? יותר קטנים? כי הוא קטן? אה, לא משנה.

הטריילר הראשון של סרט ההמשך ל"אנטמן" לא מגלה לנו יותר מדי על העלילה שלו (דבר חיובי) אלא בעיקר משחק עם גדלים של דברים: מה שקטן (למשל PEZ), גדול יהיה ומה שגדול (למשל בניין), קטן יהיה. ועם גלגלים. וידית נשיאה. רגע, שנייה, מי הארכיטקט של הבניין הזה? למה הוא שם לו גלגלים וידית נשיאה? כמה גדולים במקור הגלגלים האלה? מה קורה כאן? בכל מקרה, כטריילר ראשון, זה תזכורת נחמדה לפוטנציאל של הסרט – אבל לא יותר מזה.

Bodied

"Bodied" (נקרא לו בינתיים "מפורק"), הוא סרטו החדש של ג'וזף קאן, הבמאי של "מרותקים" והקליפים החדשים של טיילור סוויפט. הוא גם הסרט החדש של אמינם על עולם קרבות הראפ, אבל נראה שהפעם, בניגוד ל"8 מייל" לקרבות תהיה נוכחות בולטת יותר מהסרט ההוא, שם הם היו יותר תוספות בהתחלה וסוף הסרט. הטריילר מתמקד ברובו בקרב שכזה בו ראפר קורע לגזרים מתמודד אחר, והאינטנסיביות שבה הסצנה הזאת מצולמת גורמת לי לפתח ציפיות גם בנוגע לשאר הסרט. סיפור אמיתי: הייתי בטוח שהגיבור של הסרט (אתם יודעים, זה שלא רואים עושה שום דבר בגלל שרוב הטריילר הוא קרב הראפ) הוא קיילב לנדרי ג'ונס, עד שמתן תיקן אותי והבנתי שזה בכלל השחקן של אלכס טרימבולי מ"אמריקן ונדל". אופס.

Unsane

"בלתי שפויה" הוא הסרט החדש של סטיבן סודרברג, וזה משפט שכיף להגיד אותו. כי בסך הכל, הקולנוע יותר טוב עם סודרברג מאשר בלי סודרברג, ומאוד נהניתי מ"לוגאן לאקי" שנה שעברה, אז אני בהחלט מצפה לסרט החדש שלו. אפילו אם הטריילר שלו נראה פחות ממבריק. אפילו אם הרבה פחות. מותחני פרנויה יש לנו לא מעט, ואני לא בטוח אם אני צריך לראות את סודרברג מנסה לעשות פולנסקי עם הבונוס המפוקפק של שאר החולות הרעות של סרטי אימה המודרניים.

אילם

"אילם" אמור להיות הסרט שמחזיר לדאנקן ג'ונס את המוג'ו שלו, אחרי שהוא הלך קצת לאיבוד עם "וורקראפט" לפני שנתיים. הסרט מתרחש באותו יקום של "ירח", סרטו הראשון – יקום שככל הנראה מורכב מאנשים שמאוד אהבו את "בלייד ראנר" בצעירותם כי הסרט נראה מושפע (שלא נאמר מעתיק) מאותו סרט. וזה בסך הכל לטובה, כי ויזואלית הסרט הזה נראה נהדר. לגבי האם הסרט יהיה גם מעניין עלילתית – פה הטריילר מראה סימנים פחות מעודדים, אבל בוא נשמור על אופטימיות עד שהוא יגיע לנטפליקס בהמשך החודש.

I Kill Giants

ילדות קטנות שמנצחות אויבים גדולים זה תמיד כיף, ואם לא הייתי יודע שום דבר נוסף על "אני הורגת ענקים", הייתי אומר שזה טריילר נהדר. אבל אני כן יודע, כי קראתי את הקומיקס שעליו הוא מבוסס. אז השאלה היא האם הטריילר הזה מטעה את הצופים לגבי טבעו האמיתי של הסרט, או האם מדובר בעוד מקרה כמו "המסיכה" שבו הקשר בין הקומיקס והסרט הוא רופף ביותר?

Hereditary

 "תורשתי" הוא טריילר לסרט שבדיוק עכשיו סיים לקצור שבחים בסאנדנס, ובפרט על הופעתה של טוני קולט. חוץ מזה, הוא טריילר נהדר; הוא לא מגלה יותר מדי על העלילה, הוא מצליח להפחיד בדרכים שאינן הבהלות-הקפצה, והוא מספק כמה שוטים ויזואלים נהדרים. בקרוב נרחיב קצת יותר על סרטי סאנדנס מהפסטיבל האחרון, אבל בינתיים, על סמך הטריילר והתגובות – נראה שנשמע על "תורשתי" עוד כמה פעמים במהלך השנה הקרובה.