טריילרים: הכל כלול

מישל יאו רב יקומית, גרינדלוולד שוב מחליף פנים, ניקולס קייג' מגלם את ניקולס קייג' ותעלומה.

הכל בכל מקום בבת אחת

שלום, אם עדיין לא עשיתם זאת, נא לעצור הכל ולצפות בטריילר הזה:

וואו. זאת הייתה המחשבה שלי רק אחרי חצי מהסרטון. אני באמת לא זוכר מתי טריילר הלהיב אותי כל-כך ברמה של "מעוניין לצפות בזה אתמול, תודה".

אחרי שביימו סרט על הגופה המפליצה של דניאל רדקליף, כעת הדניאלס עוברים להרפתקאה בין-מימדית בכיכובה של מישל יאו. נכון שהקונספט של מולטיוורס די פופולרי כרגע, אבל לי זה נראה יותר מלהיב ומסקרן מ"מה אם…?" ו"אין דרך הביתה" ביחד.

חיות הפלא: הסודות של דמבלדור

ומאיגרא רמא לבירא עמיקתא. אם הטריילר של הדניאלס היה שתי דקות וחצי של התרגשות, האחד של "חיות הפלא" החדש הוא שתי דקות וחצי של אדישות:

מה העלילה פה? לא ממש ברור, הייתי עסוק בלנסות להישאר ער. כנראה משהו כמו "ניוט סקמנדר עוזר לדמבלדור להלחם בגרינדלוולד". אפשר להבין מכאן שהדמות של גרינדלוולד מוחלפת בפעם השלישית, הפעם בגילומו של מדס מיקלסן (בניגוד לסרט הראשון, ההחלפה הזאת לא הייתה מכוונת), קת'רין ווטרסטון – שהייתה דמות ראשית בשני הסרטים האחרונים – לא מופיעה בכלל בטריילר (לאינטרנט יש ניחוש למה) ואם הביקור בהוגוורטס בסרט הקודם נראה לכם מיותר, נראה שהפעם נבלה יותר זמן בין כותלי בית-הספר. הימור – בסרט הרביעי מישהו יטיל על ניוט כישוף שיגרום לו לחשוב שהוא עדיין תלמיד וכל הסרט יתרחש בהוגוורטס שוב.

הסרט הראשון עוד היה חביב וניסה לנתק את עצמו – עד גבול מסויים – מהסיפור של הארי פוטר והציג דמויות ויצורים חדשים. אבל הקסם המועט שהיה לו נזרק מהחלון ב"פשעים של גרינדלוולד", שהציג עלילה מטומטת להחריד, תצוגות משחק גרועות וקישורים כה מופרכים לדמויות מספרי "הארי פוטר" שהיה ממש אפשר להרגיש את המאמץ של היוצרים לגרום לקהל להגיע. ההיגיון הבריא היה אומר לגדוע את הפרנצ'ייז הזה ולנסות מחדש עוד שנתיים-שלוש. אבל כבר לפני כמה שנים הם איימו עלינו שמתוכננים חמישה סרטים כאלו, ונראה שהם מתכננים לקיים.

הכובד הבלתי-נסבל של כישרון מאסיבי

בתקציר הרשמי ששוחרר לפני כמה חודשים נכתב שכבנכ"מ הוא סרט שבו ניקולס קייג' נאלץ לתעל כמה מתפקידיו המפורסמים ביותר במסיבת יום-הולדת של מעריץ שלו. אחרי הרבה ציפיה וסקרנות, קיבלנו טריילר ראשון:

ובכן, אני מודה שאני קצת מאוכזב. הטריילר הזה נותן פחות וייב של "אל תוך ממד הקייג'" ויותר של קומדיית חברים של קייג' ופדרו פסקל. אל תטעו, אני מחבב את שני השחקנים האלו וגם הפרמיס הזה לא נשמע לי כמו משהו רע. רק שבהתחלה מכרו לי את הסרט בתור משהו אחד והטריילר מציג משהו אחר. מכיוון שזה רק טיזר, יש לי תחושה (ותקווה) שהוא מציג בעיקר קטעים גנריים ושומר בסוד את החלקים הטובים באמת. אם כך, יש לזה פוטנציאל להיות ה"אין דרך הביתה" של קייג' וסרט שכל מעריציו של השחקן ירצו לסמן ביומן.

אפטר פארטי

יקח קצת זמן עד שיגיע אלינו הסרט הבא בבימויים של פיל לורד וכריס מילר, אז בינתיים הנה טריילר ל"אפטר פארטי", סדרה שמילר יצר ונעזר בחברו לורד בהפקה ובכתיבה:

קודם כל, בואו נוציא את זה: מה הקטע של מסיבות איחוד של תיכונים? רוב האנשים שהיו איתי בתיכון לא עניינו אותי, אז למה שארצה לפגוש אותם שוב אחרי כמה שנים? אני לא צריך לדבר איתם באופן אישי כדי לשמוע מה קרה מאז בחייהם, בשביל זה המציאו רשתות חברתיות.

בכל מקרה, יש לנו כאן פרמיס של תעלומת רצח במסיבת איחוד של תיכון, כשדייב פרנקו נרצח וכולם חשודים. אין כאן אף שחקן שאני מחבב במיוחד, אבל אני שם את אמוני בלורד ומילר וסקרן לראות את הטייק שלהם על תעלומות רצח. הימור – יהיה איזה פתרון מטאטקסטואלי שובר-קיר-רביעי ויתגלה שהצופים הם בעצם הרוצחים.