טריילרים: דברים מוזרים

הצצה ראשונה ל'לא-רק-גברים בשחור' ול'הלבוי 2.0' (שמות לא רשמיים)

קצת לפני שהשנה נגמרת, אנחנו מקבלים הצצה לכל מיני סרטים מ-2019. חלק משחררים רק תמונות (כמו "אלאדין", שכמה שפחות נדבר על זה יותר טוב), וחלק הוציאו טריילרים ראשונים. אז יאללה, בואו נראה מה צופן לנו בשנה הבאה.

גברים בשחור: אינטרנשיונל 

"גברים בשחור" החדש מעז לשאול – מה אם גם נשים יעשו את זה? הפרנצ'ייז מחליף את וויל סמית' וטומי לי ג'ונס בכריס המסוורת' וטסה תומפסון, שנלחמים יחד בחוצנים עם כלי-רכב מעופפים. הא. כשחושבים על זה, זה בעצם רימייק של "תור: ראגנארוק".

כמו שאפשר להבין מהשם שלו באנגלית (Men In Black: International) , הפעם הסרט עוזב את גבולות ארה"ב, והסוכנים מ' וה' נוסעים לאירופה כדי לאתר חפרפרת בארגון. על הבימוי אחראי פ. גארי גריי, שאחרי "Straight Outta Compton" ו"מהיר ועצבני 8" נראה שכבר מתמקם בליגה של הגדולים. והיי, זה נראה ממש כיפי. המסוורת' ותומפסון הראו שהם עובדים טוב ביחד, והם נראים אפילו יותר טוב בחליפות מאשר בתלבושות פסטיגל. רק בבקשה שלא יחזירו את הכלב המדבר המעצבן הזה.

הלבוי

עוד פרנצ'ייז מתחילת העשור הקודם שחוזר בגרסה חדשה הוא "הלבוי". מאז שיצאו שני הסרטים הקודמים על הדמות בבימויו של גיירמו דל טורו, גם הוא וגם הכוכב רון פרלמן הביעו רצון לעשות סרט שלישי אבל אף פעם לא הגיעו לזה. אז במקום זה, עכשיו אנחנו מקבלים גרסה בבימויו של ניל מרשל (שביים את "The Descent" ולאחרונה ביים בעיקר לטלוויזיה) ובכיכובו של דייויד הרבור ("דברים מוזרים").

האחד הזה נראה קצת פחות מלהיב. כמו שהוכיח "פסיפיק רים: המרד", לא קל לעשות משהו אחרי גיירמו דל טורו. בלי האסתטיקה של הבמאי המקסיקני, זה נראה כמו סרט אקשן-פנטזיה גנרי ביותר. הרבור בעיקר נראה כאילו הוא מחקה את פרלמן, ומסביבו אין שום דבר שיצדיק את הקיום לעיבוד הזה, אבל אני אשמח להיות מופתע. כמו כן, הולי מילה יובוביץ'! לא זוכר מתי ראיתי אותה על מסך בפעם האחרונה.

ולסיום, אני לא ממליץ לצפות ב"הטורף" בשום סוג של מדיה. אבל לקראת צאת הסרט לבלו-ריי בדיוק בחג המולד, קיבלנו את הקרוס-אובר הזה שאף אחד לא ביקש של היצור החייזרי צד את האיילים של סנטה קלאוס שבהחלט תופס את המהות האמיתית של החג: אלימות גרפית.