עיתונאים אמיצים, החלקה על הקרח ואו, היי, מארק (ועוד טריילרים)

פרנקו עושה טומי ויסו, ספילברג עושה "ספוטלייט", פת"א עושה "50 גוונים של אפור" ולואי סי.קיי עשה סרט שכבר לא הולך לצאת לקולנוע.

I Love You, Daddy

עקרונית, הרעיון של טריילרים זה לעניין אנשים לקראת סרט מתקרב שהולך לצאת. אבל הטריילר הבא מעניין דווקא בגלל שהוא מפרסם סרט שלא הולך לצאת. לפחות לא בזמן הקרוב. ומסיבה טובה:

כן, איכשהו סרט של לואי סי. קיי. על התנהגות מינית גבולית לא נשמע כמו הסרט הנכון לתקופה הזאת, בייחוד לאור ההאשמות שעלו כנגד הקומיקאי. ולכן, חברת ההפצה החליטה בשלב זה לגנוז אותו.
מהטריילר קשה להצטער יותר מדי על הדבר הזה. אין ספק שלואי הוא יוצר חכם ושהסרט הוא ככל הנראה לפחות מעניין, אבל לא ברור לי למה הוא חשב שמה שאנחנו היינו צריכים זה עוד חיקוי לוודי אלן עם קלואי גרייס מורץ בבגדים חושפניים.
למי שכן ירצה לראות את הסרט, אגב, אני מניח שלא יהיה קשה מדי. חברת ההפצה אומנם לא משחררת אותו לבתי קולנוע, אבל לפני שגנזה אותו הספיקה לשלוח סקרינרים למבקרים ברחבי ארה"ב – כך שבניגוד לסרטים אחרים, אפשרי שמתישהו בזמן הקרוב, עותק של הסרט יצוץ באינטרנט.

הפוסט

בניגוד לסרט הקודם ברשימה, נראה שלא היה זמן יותר מתאים לשחרר סרט כזה. "הפוסט" הוא עוד סרט מז'אנר עיתונאים נגד הממשלה. ליתר דיוק, הוא "מריל סטריפ וטום הנקס נגד הממשלה המושחתת והרעה, ושניהם מאוד אמיצים".
אני נורא מקווה שנצליח להתייחס לסרט כשייצא בלי הפוליטיקה שסרט שכזה מזמין אליו, כי בנוסף לכל המשמעויות שאפשר להפיק מהסרט, הוא גם נראה פשוט כמו סתם סרט טוב. ומכיוון שמדובר בסרט של ספילברג עם קאסט אדיר וטריילר מעורר עניין, סביר להניח שהוא אכן יהיה כזה.

חוטים נסתרים

פול תומאס אנדרסון הוא לא במאי שממהר ליצור סרטים. הוא חושב על כל סרט שלו ובוחר פרוייקטים מסקרנים ומעניינים, גם אם לא תמיד לטעם הקהל. ומדי פעם, מסתבר, מה שהוא רוצה לעשות זה את "מה היה קורה עם "50 גוונים של אפור" היה מתרחש בלונדון של שנות ה50?".

ובכן, זה נראה מאוד יפה, ודניאל דיי לואיס מאוד דניאל דיי לואיס אבל זה בהחלט לא נראה מעניין בשום שלב. הידיעה שזה סרטו האחרון של דניאל דיי לואיס בעיקר מעציבה שהוא יפרוש במה שנראה כמו פיהוק קולנועי ארוך במיוחד. נותר רק לקוות שמדובר בשיווק שגוי מצד הטריילר.

אני, טוניה

המקרה של טוניה הרדינג הוא מעין אנקדוטה מוזרה כזאת שמוכרת להרבה אנשים, אבל לא לכולם, אז אמנע מלספר אותה ואתמקד בטריילר שנראה כיפי בסך הכל. אם להיות יותר ספציפיים – הוא נראה כאילו מישהו לקח את כל השטיקים של "הזאב מוול סטריט", "תוצרת אמריקה" ו"מכונת הכסף" והכניס אותם בבלנדר כדי ליצור עוד סרט "אתם מאמינים שזה סיפור אמיתי???" שכזה, עם מה שכבר מתחיל להתייצב כקלישאות לכל דבר אחרי זמן קצר מאוד של שימוש – דיבור ישירות למצלמה עם הערות לגבי אמינות ואופי הסיפור, סגנון מסוים של סיפורים ציניים על אנשים שמוכנים ללכלך את הידיים ועוד. אם עוד לא נמאס לכם מהסגנון הזה, אז ודאי תשמחו לשמוע שהסרט מקבל ביקורות טובות מאוד, באזז אוסקרי ועם קאסט די מוצלח (אליסון ג'ייני היא שחקנית נהדרת וגם מרגו רובי וסבסטיאן סטאן נחמדים), נראה שיש למה לצפות.

Game Night
אני לא בטוח שכדאי לראות את הטריילר הזה. הוא מצחיק, אבל אפשרי שכמו יותר מדי טריילרים לאחרונה, הבדיחות שבו הן הטובות ביותר בסרט ואולי אפילו הורסות במעט את העלילה שלו.

אני, בכל מקרה, הופתעתי לטובה. "ערב משחק מסתורין שמסתבך" נשמע כמו עוד קומדיה בסגנון של "דייט לילי" על זוגות מבוגרים שחווים לפתע לילה מטורף ומתגלגל בצורה צפויה אבל משהו הפעם נראה יותר מבטיח מבדרך כלל. אולי זאת החזרה של רייצ'ל מקאדאמס לקומדיה (שמבצעת את החלק הטוב ביותר בטריילר), אולי זה הטון הכללי אבל משהו בטריילר עבד בשבילי, ואפילו העובדה שמדובר בעוד זוג שמפריד ביניהם כמעט עשור לא הולכת להרוס לי את הציפיות לקראת הסרט הזה.

חי בסרט

טוב, קודם כל: אוף. כלומר, הידד שהסרט הזה יוצא בארץ ולכן קיבל שם רשמי. אבל אוף ש"חי בסרט" הוא השם שהוא קיבל.
הטריילרים של "The Disaster Artist" ממשיכים להיות נהדרים – מסקרנים, מצחיקים וכאלה שגורמים לי כל פעם לשאול מחדש "רגע, זה באמת ג'יימס פרנקו?" ונראה שאני לא היחיד, כי יש דיבור לא קטן על כך שפרנקו יהיה מועמד לאוסקר על גילומו של טומי ויסו. מה שאומר ככל הנראה שטומי ויסו יגיע לאוסקר. העולם הוא מקום מוזר. מקווה שיגיע לארץ במהרה, בתקווה עם שם קצת יותר טוב.

Slice

ונסיים בטריילר הכי פחות קונבציונאלי. אני לא לחלוטין בטוח על מה הולך להיות הסרט (משהו עם פיצות ואנשי זאב) אבל אני משוכנע שעוד לא ראיתי עדיין טריילר שכזה. הייתי רוצה עוד טריילרים כאלה: הוא סיקרן אותי לגבי סרט בלי להרוס לי אף חלק ממנו והוא היה שונה לחלוטין מכל טריילר אחר שראיתי. רק זה הופך אותו לשווה יותר מרוב מה שהולך בטריילרים בזמן האחרון. בין אם אתם לא מתכננים לראות את הסרט, שווה להשקיע דקה וקצת בשביל לראות טריילר קצת שונה.