טריילרים: נשמה של כלב

סוניק קיבל מייקאובר, הסרט החדש של פיקסאר קיבל טריילר מבלבל, והאיש הבלתי נראה קיבל טוויסט מעניין.

בחורים רעים לתמיד

למקרה שלא ידעתם: כשדמויות בסרט אומרות שהן חוזרות לעשות משהו "עוד פעם אחת", מה שהם מתכוונים זה "עוד פעם אחת אלא אם כן הסרט יהיה מצליח ואז אולי נעשה את זה עוד פעם או פעמיים או חמש." למרות שבמקרה הזה כנראה שאפשר להאמין להן.

בשביל סרט המשך במותג אקשן שהסרט האחרון בו יצא ב-2003, הסרט הזה עבר לא מעט מהמורות. העבודה הראשונית עליו התחילה לפני עשור, כשכל פעם שמישהו מהצוות היה נשאל על הסרט בראיון כלשהו הוא היה אומר שעדיין עובדים עליו ובזה היה נראה שנגמר העניין. ב-2015 אולפני סוני הכריזו שבכלל יהיו שני סרטי המשך – אחד ב-2017 ואחד ב-2019 (ספוילר – זה לא קרה). הסרט נדחה שוב ושוב עד שבאוגוסט 2017 האולפנים הסירו אותו מלו"ז ההפצות שלהם לחלוטין. אבל אז בתחילת 2018 הוא חזר לחיים, עם הכרזה שהכוכבים וויל סמית' ומרטין לורנס חוזרים לככב.

הסרטים של סמית' מהשנים האחרונות אולי לא מאוד אחידים באיכותם, אבל הוא כן היה מאוד עסוק. לורנס, לעומתו, בקושי עשה משהו בעשור הנוכחי. את הבמאי מייקל ביי החליפו שני במאים בלגים שכנראה לא שמעתם אליהם, אבל נראה שהם ניסו לשמור על הרוח של ביי וצילמו את הכל דרך ניירות צלופן צהובים וכחולים.

אישית, לא מאוד דחוף לי לדעת מה עלה בגורלם של שני הבחורים שטיבם-שנוי-במחלוקת. מי שכן סקרן יוכל לגלות זאת כשהסרט יצא בינואר הקרוב – עוד סימן לכך שהאולפנים לא ממש בונים על ההצלחה שלו.

בלאדשוט

אחרי שכיכב בסרטי קומיקס ובסדרת סרטים שבה הוא בייסיקלי סופרמן, וין דיזל משלב ביניהם ומשחק בסרט קומיקס שבו הוא בייסיקלי סופרמן. טוב, אולי זה יותר קרוב לוולברין.

הדמות הראשית ב"בלאדשוט" הוא חייל שנהרג בקרב ומוחזר לחיים עם ננו-בוטים בדם שעוזרים לו להחלים במהרה מכל פציעה. הסרט מבוסס על קומיקס של חברת "וליאנט", שתכננו שהסרט יהיה אבן יסוד ליקום קולנועי משותף באולפני סוני עם סרטים נוספים המבוססים על מותגי קומיקס של החברה. אבל אז, לפני חודשיים, פורסם כי אחד הסרטים האלו עבר מסוני לפרמאונט, ונראה שהיקום הקולנועי של "וליאנט" יהיה קצת פחות משותף.

סקובי-דו!

בתור ילד צפיתי לא מעט בסדרה של "סקובי-דו" והיא יקרה ללבי. פרט לשני הסרטים הקולנועיים – שאני מעדיף לא לדבר עליהם – המותג קיבל עיבודים בכמה גלגולים של סדרות אנימציה וגם סרטים שיצאו ישירות למדיה ביתית, בו חבורת הבלשים נפגשה עם שלל דמויות, ממתאבקי WWE ועד באטמן והטיטאנים הצעירים. אפילו היה להם קרוס-אובר עם "על טבעי". כעת נראה שסקובי-דו והחבורה חוזרים לקולנוע באנימציה משודרגת, וכמובן שזה גם סיפור אוריג'ין.

סוניק – הסרט

בפרקים הקודמים: יצא טריילר ראשון ל"סוניק", אך הקיפוד הכחול נראה בו יותר כמו מכרסם מוטנטי מאשר דמות ממשחק מחשב. הקהל התרעם, האולפנים הקשיבו ודחו את הסרט כדי לעשות לו אקסטרים מייקאובר מזורז. והנה התוצאה:

זה נראה…יותר טוב? כלומר, זה עדיין נראה כמו סרט גנרי למדי שפונה לקהל צעיר, אבל מבחינת עיצוב, סוניק יותר דומה עכשיו לגרסה המקורית שלו ופחות לגרסת המכרסם המוטנטי עם השיניים שרדפה אותי בסיוטים. ובלי קשר לכמה איכותי יהיה התוצר הסופי, זה לא מאוד נפוץ בימינו שסרט חוזר לצילומים מחדש ומשנה עיצוב של דמות בגלל תלונות מצד הקהל. אני לא אומר שצריך לעשות את זה בכל פעם שאנשים מתלוננים על משהו, אבל במקרה הזה אני חושב שזאת הייתה החלטה חכמה בשביל כולם. במיוחד בשביל החלומות שלי.

נשמה

פיקסאר העלו לאחרונה גם טריילר חדש ל"קדימה" וגם טיזר ראשון ל"נשמה". בעוד שבראשון די ברור מה קורה, השני קצת מבלבל אותי.

החצי הראשון פה נראה כמו סרט על חלומות והגשמה עצמית ומשהו עם ג'אז. אבל אז פתאום זה הופך ל…משהו אחר. הדמות שהטיזר עוקב אחריה נופלת לתוך תעלת ביוב פתוחה ו…מתה? ועוברת לעולם הבא? זה לא היה הניחוש הראשון שלי אבל לפי האינטרנט, נראה שזה מה שקורה.

לפי התקציר, עיקר הסרט מתרחש בסמינר של נשמות, שעוברות הכשרה לפני שהן מועברות אל תוך גוף אנושי. מבולבלים? גם אנחנו. בכל מקרה, זה סרט של פיט דוקטר, האיש מאחורי "למעלה" ו"הקול בראש", אז שקלו לקחת אתכם טישו כשתצאו לצפות בו בקיץ הבא.

בלתי נראה

לפני הכל, חשוב לי להרגיע את כולם: הסרט הזה לא קשור ל'יקום האפל' של יוניברסל. היקום ההוא התחיל ונגמר עם "המומיה" וטוב שכך, ברוך שפטרנו. הבנו? קול. אז הנה "בלתי נראה":

אוקיי, אני מודה שזה טוויסט מעניין. במקום שהסרט יתמקד בדמות שבשם שלו, אפילו בתור אנטי-גיבור, נראה שהוא הנבל בסיפור: בעל מתעלל שמזייף את מותו כדי שיוכל להמשיך להתעלל באשתו כגרסה פסיכוטית של דנידין.

מאחורי המצלמה נמצא לי וואנל, שהרבה אנשים התלהבו מסרטו האחרון, "משודרג". גם הסרט הזה של וואנל הופק ע"י בלומהאוס, שכנראה פשוט סומכים על הקהל שיבוא כי אחרת אין לי הסבר למה הם מראים את כל הסרט בטריילרים שלהם (נכון גם לגבי "על החגים ועל המוות").


ועוד כמה לסיום: "דוליטל" מציג לנו את רוברט דאוני ג'וניור פוסט-איירון מן (טוב, עד "האלמנה השחורה", אם להאמין לדיווחים), "וונדי" הוא טייק קצת אחר על פיטר פן מהבמאי של "חיות הדרום הפראי", "אי האשליות" הוא עוד סרט של בלומהאוס שבו אנשים ימצאו את מותם במגוון דרכים, ו"הטינה" הוא עיבוד אמריקאי נוסף לסרט האימה היפני, הפעם עם ג'ון צ'ו (שהוא בכלל ממוצא קוריאני).