טריילרים: מים לא שקטים

האנשים בשורות הראשונות עשויים להירטב.

אקוומן 2: הממלכה האבודה

"אקוומן" הראשון – מסיבות שנשגבות ממני – הוא הסרט הריווחי ביותר ביקום די. סי. הסניידרי, והיחיד מבין כל הסרטים שהצליח לחצות את קו מיליארד הדולר בהכנסות העולמיות. כל סרט שיצא אחריו – גם בתקופה של סגרי הקורונה וגם אחריה – לא הגיע אפילו לחצי מהסכום הזה, כש"בלו ביטל" ו"שהאזאם 2" שיצאו השנה לא הגיעו אפילו ל-150 מיליון. רגע לפני שאנחנו עוברים מהיקום הסניידרי ליקום הג'יימס-גאני, מגיע "אקוומן 2" שמקווה לסיים את היקום הזה עם גל גדול של רווחים.

ג'יימס וואן חוזר לביים, ג'ייסון מומואה ופטריק ווילסון חוזרים לככב, יָהיָה עבדול מאטין קוּדם מנבל משני בסרט הקודם לנבל הראשי הפעם, ואמבר הרד חוזרת למורת רוחם של הרבה גולשי X/טוויטר זועמים. אם חיכיתם לסרט הזה רק בשביל וילם דפו, אז צר לי לאכזב אבל הוא לא חוזר. בגדול, זה נראה כמו הסרט הראשון – מטומטם וגרוע, קקפוניה של אפקטים ושורות קלישאתיות. אבל היי, אולי גם הוא ירוויח מיליארד דולר איכשהו. לפחות נראה שג'ייסון מומואה נהנה.

ארגייל

אפרופו די. סי., אחרי כל הסיפור של השפם-שהוסר-דיגיטלית של הנרי קאביל ב"ליגת הצדק", נראה שהוא חשב לעצמו "אולי אנשים ישכחו מזה אם אעשה משהו אפילו גרוע יותר עם השיער באיזור הפנים שלי". אין לי הסבר אחר לתסרוקת שלו בטריילר לסרט החדש של מת'יו ווהן:

אז כן, זה "ארגייל", סרט ריגול חדש בבימוי מת'יו ווהן – אחרי שביים שלושה סרטים של "קינגסמן" – ומתסריט של ג'ייסון פוקס, שכתב את… "פן", ואחד מסרטי "עידן הקרח". בכל מקרה, בטריילר המאוד מגניב ומסוגנן הזה, ברייס דאלאס-הווארד מגלמת סופרת בשם אלי קונוויי שכותבת ספרים על מרגל-העל ארגייל. היא מגלה שעלילות הספרים שלה מתגשמות ולכן כל מיני סוכנויות ריגול בעקבותיה.

אגב, בתחילת ההפקה הוכרז שהסרט מבוסס על הספר "ארגייל" של הסופרת אלי קונוויי, שגם יש לו עמוד באמאזון. אבל בהתבסס על הטריילר ועל כך שאין שום מידע ברשת על הסופרת אלי קונוויי, נראה שזה פשוט תעלול יחצ"ני מתחכם. אם הספר בכל זאת קיים, נותר לתהות מי באמת כתב אותו. ברייס דאלאס הווארד? ג'ייסון פוקס? מאירה ברנע-גולדברג?

שחיה לילית

הטריילרים שאני הכי אוהב הם אלה שמצליחים לסקרן מבלי לתת הרבה מידע. כמו האחד הזה:

הבמאי המתחיל ברייס מקגווייר ביים סרט קצר בעל אותו שם, שהורחב לסרט באורך מלא בהפקת ג'יימס וואן (שכנראה מאוד אוהב מים). הטריילר לא חושף הרבה, חוץ מזה שיש משפחה שעוברת לבית חדש עם בריכה, אבל משהו קצת חשוד בה. אם גם אתכם זה סיקרן, אני מציע לא לצפות יותר בחומרים קידומיים עד שהסרט יוצא בתחילת ינואר.

לילה שקט

יש מצב שחלק מגולשינו הצעירים לא מכירים בכלל את ג'ון וו. הבמאי הסיני פועל בעיקר בארצו, והסרט האמריקאי האחרון שלו – "צ'ק פתוח" – יצא לפני עשרים שנה. וו ביים גם את הסרט השני של "משימה בלתי אפשרית" ואת יצירת המופת של שנות התשעים, "עימות חזיתי". כעת הוא חוזר עם סרט אקשן הוליוודי אלים וחגיגי:

ג'ואל קינמן מגלם אב שיוצא לנקום את רצח בנו. כפי שהשם והטריילר רומזים, הסרט אמור להיות נטול דיאלוג לחלוטין, ומרבית התקשורת כנראה תתבצע על ידי קליעים, פיצוצים ומבטים של "רגע, כיביתי את התנור לפני שיצאתי למסע הנקמה הזה?". בכל מקרה, נראה כיפי ביותר.

ריאת הברזל

מארק "מארקיפלייר" פישבך הוא יוטיובר (בעיקר) של גיימינג. באחד הסרטונים הוא שיחק משחק אימה מינימליסטי שנקרא "ריאת הברזל", שככל הנראה הלהיב אותו מספיק כדי לכתוב, לביים ולככב בסרט שמבוסס עליו. ועכשיו יש טיזר, עם הרבה מאוד דם:

סיפור הרקע של המשחק הוא שיום אחד כל כוכבי הלכת שניתן לחיות עליהם נעלמו, ורק אנשים שהיו בחלליות או תחנות חלל באותו זמן נשארו בחיים. עשורים לאחר מכן, המשאבים הטבעיים הולכים ואוזלים והשורדים מחפשים אותם בכל מיני ירחים נידחים. על אחד הירחים האלה יש אוקיינוס של דם, שלתוכו שולחים צוללת מאולתרת שבתוכה נמצא אסיר. המשימה שלו היא לחקור את האוקיינוס ולצלם תמונות של מה שנמצא בו, ואם ישלים את המשימה, יזכה בחירות שלו. מכיוון שהצוללת לא בנויה לעומקים כאלו, החלון שלה אטום והשחקן צריך להסתמך על מפה ונקודות ציון כדי להתמצא בים האדמדם.

למרות שהאווירה של המשחק אכן נראית מלחיצה, לא ברור לי בדיוק מה משך את מארק לעבד ספציפית את המשחק הזה. אולי זה בגלל שמבחינה טכנית ההפקה יחסית פשוטה – יש בו לוקיישן אחד ודמות אחת. הטריק הוא להצליח להשאיר את הקהל מעוניין למשך סרט מלא. מסרטונים שראיתי פה ושם, מארק נראה כמו אדם מאוד חמוד והולסום ואני בעדו. אם הסרט הזה יצליח, אולי נראה עיבודים שלו למשחקים אחרים בעתיד (באופן משעשע, הסרטונים הכי פופולריים שלו הם כנראה אלו שבהם הוא משחק "חמישה לילות אצל פרדי", שהעיבוד הקולנועי שלו יוצא אוטוטו).