ריבוטריקים 4: מייקל ביי הופך למייקל ביי

סרט "רובוטריקים" הרביעי יגיע ב-2014, ויהיה ריבוט. בערך. לא ממש.

"רובוטריקים 3" הוא הסרט הרביעי-הכי-מצליח בעולם אי פעם (ללא התאמות אינפלציה וכד'). זה עצוב, אבל זה המצב.

וזה גם אומר ש"רובוטריקים 4" הוא עובדה מוגמרת. לא יורים בסוס מנצח שמטיל ביצי זהב, וגם אין סיבה להחליף את שיניו, אם אני זוכר נכון איך הביטוי הולך. ובכל זאת, מייקל ביי רקד את ריקוד ה"מיציתי את הסדרה, אני רוצה להתקדם הלאה ולעשות פרוייקטים אישיים" במשך כמה זמן.

אז שלא יהיו אשליות, עכשיו זה רשמי: "רובוטריקים 4" ייצא ב-29 ביוני 2014. יאי! עוד עדכון ארוך טווח ללא סופי. אני עדיין מחכה לתאריך הראשון לסרט ב-2015. במאי הסרט, במקרה שתהיתם, יהיה מייקל ביי.

ההכרזה המאוד צפויה הזאת נעשתה באופן די מטופש. אחד ממפיקי הסרט, לורנצו דיבונבנטורה, התראיין ל-MTV, והסגיר לראשונה את העובדה שמייקל ביי הוחתם על בימוי הסרט, ובאותו משפט ממש טען שהסרט עומד להיות ריבוט.

רגע רגע רגע מה?! אם הריבוט של "ספיידרמן" נשמע נמהר, לעשות ריבוט לסדרה שלוש שנים אחרי הסרט (המאוד מצליח) הקודם בה, ועם אותו במאי, נשמע כבר כמו סתם טירוף.

קריאה של המשך דברים של דיבונבנטורה מבהירה את המצב: זה לא שהוא השתגע, הוא פשוט שהוא לא יודע מה זה "ריבוט". הסרט לא יהיה גירסה חדשה של כל הסיפור, אלא "אבולוציה" (הא) של הסרטים הקודמים, עם המשכיות עלילתית (או במילים פשוטות יותר: סרט המשך). אז מה ריבוט פה? קאסט הדמויות יעבור שינוי גדול, הרבה מהשחקנים לא יחזרו, אם כי דמויות מסוימות (בינהן, כנראה, אופטימוס פריים ובאמבלבי) ישתתפו גם בסרט הבא.

או בקיצור: דיבונבנטורה חושב שמשמעות המילה "ריבוט" היא "סרט ששיה לה-באף לא משתתף בו".

[ב-MTV אי אפשר לראות את הקטע מחוץ לארה"ב, אז שילכו לחפש מי ינענע אותם, ואת הטקסט אפשר לקרוא ב-Slashfilm ]

מייקל ביי, באתר שלו, מאשר את העניין, ומוסיף שהוא יביים את "רובוטריקים 4" רק אחרי ה"פרוייקט האישי" שהוא מפתח כבר הרבה זמן, סרט בשם "Pain and Gain" עם דוויין ג'ונסון ומארק וואלברג – סרט קטן-תקציב, בסטנדרטים של מייקל ביי כמובן. אוי, רגע, נדמה לי שהוא מנסה להיות איכותי. איזה חמוד.