טריילר: הסרט החדש של סורקין

הטריילר החדש של סורקין הופך הברקה לקלישאה.

אוי לא.

בשנת 2009 יצא טריילר. טריילר שעשה משהו ייחודי ושונה.

אוי לא.

הטריילר היה לסרט החדש של האחים כהן: "יהודי טוב".

אוי לא.
אבל למההההה.

הטריילר היה סנסציה: במקום טריילר גנרי במונחים של אז, הוא לקח סצנות קטנות ולא קשורות מהסרט, פיסות קול שונות וחיבר ביניהם כמו מוזיקה.

אוי לא.
אבל למההההה.
*אנחה*

זה לא היה טריילר, זאת הייתה יצירת אומנות: הדרך שבה כל צליל נבנה על הקודם, ליצור הרמוניה (שגובלת בדיס הרמוניה) ולרמוז על הסרט הייתה משהו שאף אחד לא עשה קודם.

אוי לא.
אבל למהההההה.
*אנחה*
טוב, ככה זה הוליווד.

מאז שהטריילר יצא, עבר עשור מאז. ומה שהיה המקוריות של אז הוא הקלישאה של היום. קחו את הטריילר של "המשפט של השביעייה משיקגו", הסרט החדש של ארון סורקין:

אבל למהההההה.

סורקין, יוצר שידוע בעיקר בדיאלוגים שלו, רודד בטריילר הזה לפזמון החוזר "כל העולם צופה", תוך כדי שהטריילר לוקח כל טריקת דלת, הנחת מסמך, טקטוק הקלדה ויוצר מהם מנגינה לא מאוד מעניינת. כל רמז לשנינות או דיאלוגים מושחזים נזרק מהחלון. מרעיון מבריק ומקורי לסרט ייחודי, עורכי טריילרים "פיצחו" את הנוסחא לטריילרים "עוצמתיים אך אומנותיים" – "נו, תעשו מה שעשו ב"יהודי טוב" – בין אם זה קשור לסרט או לא. מהברקה לקלישאה.

אוי לא.
אבל למהההההה.
*אנחה*
טוב, ככה זה הוליווד.

בכל מקרה, הסרט החדש של סורקין נראה אחלה (תראו את צוות השחקנים הזה!). חבל שהטריילר שלו כל כך גנרי. חבל ש"לעשות את מה שעשו ב"יהודי טוב"" נהפך למשהו גנרי במידה כזאת שאני מעדיף לצפות שוב פעם בטריילר לסרט החדש של אדם סנדלר.

*אנחה*

טוב, ככה זה הוליווד.