דמדומים 3: ליקוי חמה

יוצרי הסרט גילו שהמעריצות ימשיכו לנהור לסרטי הסדרה, ואילו השונאים ימשיכו לשנוא. הצעד הבא היה שב"דמדומים 3" הם הפסיקו להתאמץ
שם רשמי
דמדומים 3: ליקוי חמה
שם לועזי
The Twilight Saga: Eclipse
סרט מס' 3 בסדרת דמדומים

א. הביקורת שהתפרסמה/תתפרסם ב-Time Out בגיליון השבוע.

סדרת "דמדומים" סבלה מאז ומתמיד משנאה לא הוגנת. היו כאלה שהחליטו, אפילו בלי לראות את הסרט, ש"דמדומים" הוא הדבר הכי גרוע שקרה לקולנוע אי פעם. אבל בניגוד למה שרבים יגידו לכם, "דמדומים" הראשון לא היה סרט נורא. הוא רק היה מה שהוא – פנטזיה רומנטית לנוער, שמעולם לא התיימרה להיות סרט אימה או אקשן.

אבל בנקודה כלשהי בין הסרט הראשון לשלישי גילו יוצרי "דמדומים" שלא משנה עד כמה יתאמצו, המעריצות ימשיכו לנהור והשונאים ימשיכו לשנוא, ולכן הפסיקו להתאמץ. בסרט הנוכחי הם כבר לא מעמידים פנים  שהם פונים למישהו מלבד קהל המעריצות שטופות ההורמונים של הסדרה, או שיש להם כבוד כלשהו לאינטליגנציה של הקהל הזה. הסרט עשוי בציניות מוחלטת. אפילו השחקנים כבר לא מאמינים לשטויות ששמו להם בפה, ונראים כאילו הם מחזיקים את עצמם בכח כדי שלא לצחוק בפרצוף של הקהל. הבמאי התורן, דייויד סלייד, הגיע לסדרה בתור בעל ניסיון עם אקשן ערפדי ("30 יום של לילה" הלא-משהו), אבל קרבות הערפדים ואנשי הזאב ב"ליקוי חמה" אורכים דקות בודדות, וכל שאר הסרט הוא רצף אינסופי של דיאלוגים מאולצים, שמצליחים איכשהו לא לקדם את המשולש בלה-אדוארד-ג'ייקוב במילימטר. כל כך הרבה משפטים מגוחכים, כל כך הרבה שוטים שנראים כמו עטיפת אלבום של להקת בנים, כל כך הרבה שרירי חזה (ג'ייקוב וחבריו אנשי הזאב עדיין לא מצאו את החולצות שלהם). עבור כל מי שאינו בת-עשרה שטופת הורמונים – בנפשו, לפחות – הדבר היחיד שמציל את הסרט משעמום מוחלט מהרגע הראשון ועד האחרון הוא הרגעים המצחיקים שלא בכוונה, וכאלה יש הרבה. זה אמנם לקח שלושה סרטים, אבל "דמדומים" ירד לרמת הביקורות עליו. הפעם זה באמת כזה גרוע.

ב. סוג של ספוילר, אם זה אכפת למישהו:

בסוף הסרט השני אדוארד הציע לבלה נישואין. בסוף הסרט השלישי הם מחליטים על תאריך. האם עד סוף הסרט הרביעי הם יחליטו על הקייטרינג?

ג. ההיסטוריה של "דמדומים" בראי עין הדג:

זאת הביקורת של חסידה שוטה על הסרט הראשון, "דמדומים", שאני מסכים איתה.

זאת הביקורת שלי על הסרט השני, "דמדומים 2: ירח חדש".