עכשיו גם הכלב מ"הארטיסט" מקבל פרסים

אגי הכלב זכה ב"קולר הזהב". ועוד עדכוני פרסים

לא, ברצינות.

אגי (Uggie), הג'ק ראסל טרייר שמככב ב"הארטיסט", זכה בפרס "קולר הזהב" לכלב הטוב ביותר בקולנוע. הפרס מחולק זו השנה הראשונה ברציפות. המועמדים האחרים לפרס היו הכלב דנבר מ"50/50", האמר מ"תקועה", קוזמו מ"בגינרס" (המועמד המועדף עלי), ואגי עצמו, על "מים לפילים". כלומר, אגי היה מועמד פעמיים באותה שנה. שנה ראשונה של הפרס הזה וכבר יש להם כוכב-על.

אז אם היה ספק בכך ש"הארטיסט" לוקח את האוסקרים, ולא היה, עכשיו כבר אין על מה לדבר. לא מספיק שהסרט והבמאי והשחקן והתאורן מקבלים פרסים, עכשיו גם לפאקינג כלב יש פרס. טוב די, הבנו.

(היו גם קטגוריות אחרות, אגב. בפרס הכלב הטוב ביותר בסדרת טלויזיה זכתה הכלבה בריג'יט, המגלמת את סטלה ב"משפחה מודרנית").


כמה עדכונים על פרסים אחרים, חשובים, האמת, קצת יותר מפרס הכלב: ב-BAFTA, האקדמיה הבריטי, זכה – תתיישבו, אני לא רוצה שתחטפו הלם או משהו – "הארטיסט". הוא זכה בפרסי הסרט, הבמאי, השחקן, התסריט והצילום, ולא קיבל את פרס הסרט הבריטי הטוב ביותר רק משום שהוא לא בריטי ("החפרפרת" זכה). בפרס הסרט הזר הטוב ביותר, "העור בו אני חי" הפתיע וניצח את "פרידה". זה מעניין, אבל חסר כל משמעות לגבי האוסקר, כיוון ש"העור בו אני חי" אפילו לא נשלח אליו.

לרשימת הזוכים המלאה


אני מבין שאנשים אוהבים את "הארטיסט", אבל חלק מהזכיות שלו לגמרי לא מוצדקות, לטעמי – כמו פרס התסריט, והרבה יותר מזה, פרס הצילום. לא שהצילום ב"הארטיסט" גרוע, אבל בשנה שבה יצאו "עץ החיים" ו"סוס מלחמה", אם נותנים את הפרס ל"הארטיסט" אפשר כבר לשנות את שם הקטגוריה ל"הסרט השחור-לבן ביותר". באיגוד הצלמים ההוליוודי מבינים קצת יותר מהחיים שלהם, והם נתנו את פרס הצילום הטוב ביותר לעמנואל לובצקי על "עץ החיים", כמו שלגמרי ולחלוטין מגיע לו. [רויטרס]