אילו סרטים צריכים להיות בסיכום השנה של 2021?

היכון, הכן, וסיכום 2021 יוצא לדרך. אבל איזה סרטים הוא יכלול?

בשעה טובה 2021 מסתיימת לה, ואנחנו מתחילים להכין פה את סיכומה – שיכלול טקסטים מכותבי האתר, מספר פינות שבהן אתם תגידו לנו איך הייתה השנה וכל זה לצד סקר השנה המסורתי. הסקר מורכב מהסרטים שהוקרנו בבתי הקולנוע, לצד סרטים שלא – אבל שאתם, הקוראים, חושבים שאין שום סיכוי שאפשר לסכם את 2021 בלעדיהם. על כן, השאלה עוברת אליכם: איזה סרטים, שלא הוקרנו בארץ מסחרית (כלומר, על גבי מסך קולנוע ולא רק בסינמטקים), חייבים להיכלל ברשימת המועמדים של השנה?

לאחר הדיון בשנה שעברה, החלטתי להכניס סרטי נטפליקס, אפל או אמזון שהיו מספיק גדולים בשביל שנכתוב להם ביקורת או נפתח להם דף סרט. שימו לב שבניגוד לבתי הקולנוע, קל יותר לפספס אותם, אז אם יש סרט ממחוזות הסטרימינג שאתם חייבים, שווה לציין אותו בתגובות בכל זאת

כמה הערות לגבי זה:

1. כתמיד, סרטים בולטים מעונת הפרסים כמו "בלפסט", "ספנסר", או "הנהגת של מר יוסוקה" (למשל) יצאו פה רק ב-2022, ולכן הם ייחשבו חלק ממבול 2022. אין למה להצביע להם. בנוסף, גם "הטרגדיה של מקבת", שיוצא באפל+ בעוד יומיים כבר ייחשב מבול 2022, יחד עם סוף השבוע האחרון של 2021.

2. העמוד הזה משמש גם, מבחינתי, כהמלצות לסרטים שיצאו השנה, לא דיברנו עליהם באתר, ואתם רוצים שאנשים נוספים ייראו לקראת המוקדמות ויצביעו עבורם.

3. תגובה אחת, סרט אחד. לדעתי עדיין יש את הבאג שבו אם רק שמים כותרת בלי טקסט למטה כמה פעמים השרתים מתחילים לסנן אותך, אז תרשמו גם איזה מילה בגוף התגובה.

4. הרבה פעמים השנה "הרשמית" של סרט לא תואמת את השנה שבה הוא הופץ בכל העולם, ועל כן אין בעיה גם לרשום סרטים שרשום מעליהם בימד"ב "2020", כל עוד ראיתם אותם השנה והם לא היו בסקר קודם. גם "2019" זה בסדר במקרים מסוימים.

5. בבקשה, ציינו כאן סרטים שאהבתם בלבד. לא כל סרט שראיתם, אלא רק סרטים שתשקלו להצביע להם בסקר המוקדמות – כאלה שאתם מכלילים בין סרטי השנה שלכם.

התמונה למעלה היא מ"Come From Away", עוד אחד מיני רבים מהסרטים המוצלחים שפספסנו ולא יצא לנו לדבר עליהם השנה.