אילו סרטים צריכים להיות בסיכום השנה של 2023?

גם את הקולנוע צריך לסכם.

סיכום 2023 עושה את צעדיו, אט אט, אלינו. הוא יכלול כל מיני דברים כאלה ואחרים אבל בעיקר יכלול את סקר השנה המסורתי. הסקר מורכב מהסרטים שהוקרנו בבתי הקולנוע, וגם סרטים שלא – אבל כאלה שאתם, הקוראים, חושבים שאין שום סיכוי שאפשר לסכם את 2023 בלעדיהם. על כן, השאלה עוברת אליכם: אילו סרטים, שלא הוקרנו בארץ מסחרית (כלומר, על גבי מסך קולנוע ולא רק בסינמטקים), חייבים להיכלל ברשימת המועמדים של השנה?

כמו בשנה שעברה, סרטי נטפליקס, אפל או אמזון שהיו מספיק גדולים בשביל שנכתוב להם ביקורת או נפתח להם דף סרט נכנסים אוטומטית לסקר. שימו לב שבניגוד לבתי הקולנוע, קל יותר לפספס אותם, אז אם יש סרט ממחוזות הסטרימינג שאתם חייבים, שווה לציין אותו בתגובות בכל זאת.

כמה הערות לגבי זה:

1. כתמיד, סרטים בולטים מעונת הפרסים כמו "הילד והאנפה", "מסכנים שכאלה" או "הגול הבא מנצח" (למשל) יצאו פה רק ב-2024, ולכן הם ייחשבו חלק מסרטי 2024. אל תטרחו לציין אותם.

2. תגובה אחת, סרט אחד. שימו לב שעדיין יש את הבאג שבו אם רק שמים כותרת בלי טקסט למטה כמה פעמים השרתים מתחילים לסנן אותך, אז תרשמו גם איזה מילה בגוף התגובה.

3. הרבה פעמים השנה ה"רשמית" של סרט לא תואמת את השנה שבה הוא הופץ בכל העולם, ועל כן אין בעיה גם לרשום סרטים שרשום מעליהם בימד"ב "2021", כל עוד ראיתם אותם השנה והם לא היו בסקר קודם. גם "2020" זה בסדר במקרים מסוימים.

4. בבקשה, ציינו כאן סרטים שאהבתם בלבד. לא כל סרט שראיתם, אלא רק סרטים שתשקלו להצביע להם בסקר המוקדמות – כאלה שאתם כוללים בסרטי השנה שלכם.

5. לא בטוחים אם סרט כלשהו כשיר או לא? יצא בארץ או לא? נחשב סרט או ספיישל? אין בושה בלשאול.