פסטיבל אוטופיה: דם, גלידה ודברים אחרים

על הסרטים שתוכלו לראות בפסטיבל אוטופיה בסוכות, והצעה מיוחדת לקוראי עין הדג לטרילוגית הקורנטו כולה, כולל "סוף העולם"

פסטיבל אוטופיה, בסוכות, הוא כרגיל הזמן הכי טוב לצפות בסרטי המד"ב, הפנטזיה והאימה הכי מגניבים שלא יגיעו להקרנות מסחריות בארץ. השנה, יש לפסטיבל גולת כותרת אחת ברורה – שהיא גם סרט הפתיחה: הקרנת "סוף העולם" ("The World's End"), הסרט של אדגר רייט, עם סיימון פג וניק פרוסט – בקיצור, הצוות שיצר את "Shaun of the Dead" ("מת על המתים" אם אתם חייבים) ו"Hot Fuzz" ("שוטרים לוהטים" אם אתם לגמרי מוכרחים), ויחד איתם סוגר את מה שנקרא "טרילוגית הקורנטו". אלה הם שלושה סרטים מופלאים, מצחיקים ומבריקים, והסרט השלישי לא שובר את הסריה: זה סרט מעולה ממש. עוד דבר שמשותף לשלושתם הוא שהם לא הוקרנו בארץ מסחרית. לרוע המזל, כרגע זה גם הגורל הצפוי ל"סוף העולם", שההקרנה שלו באוטופיה היא כנראה אחת הבודדות בארץ.

החדשות הטובות: אתם יכולים לראות לא רק אותו, אלא את הטרילוגיה כולה. ביום שבת, 21.9, החל מ-16:30 יוקרנו כל שלושת סרטי הטרילוגיה בזה אחר זה, כולל "סוף העולם". אפשר לקנות כרטיסים במחיר מיוחד לטרילוגיה כולה, ואפשר לקבל כרטיסים במחיר עוד יותר מיוחד – 98 ש"ח – אם מזמינים טלפונית או בקופות עצמן, ומשתמשים במילת הצופן הסודית: עין הדג.

דף האירוע בפייסבוק

כמה סרטים אחרים שתוכלו לראות על מסך גדול באוטופיה: בכורה ל"בשר תותחים", סרט הזומבים הישראלי, ול"גולדברג ואייזנברג", מותחן ישראלי חדש ומבריק, לחובבי הזאב הרע; "ביזנטיום" – סרט הערפדיות של ניל ג'ורדן ("ראיון עם הערפד"); "סטוקר", הסרט האמריקאי של צ'אן-ווק פארק ("אולדבוי") עם ניקול קידמן; "אנחנו מי שאנחנו", סרט האימה המדובר העוסק במשפחה מסורתית עם העדפות קולינריות ייחודיות; "אלוהים יברך את אמריקה", על איש שהורג אנשים שצריך להרוג; "דו"ח אירופה", סרט מדע בדיוני ריאליסטי על מסע לאירופה, הירח של צדק, לא היבשת; טרום בכורה ל"כנס העתידנים" של ארי פולמן; והקרנות מיוחדות ל"התפוז המכני" ו"2001: אודיסיאה בחלל" של קובריק.

עוד פרטים, על עוד סרטים ועוד אירועים, בפייסבוק של פסטיבל אוטופיה, ובקרוב גם באתר הפסטיבל.

* הבהרה: פסטיבל אוטופיה אינו פסטיבל אייקון. פסטיבל אוטופיה הוא פסטיבל נפרד מפסטיבל אייקון, שנערך במקביל ובסמוך. אנשי כל אחד מהפסטיבלים לא אוהבים כשאני מזכיר את הפסטיבל האחר, אבל אני חושב ששום טובה לא תצמח לאף אחד מהתעלמות הדדית. עדיף שלקהל יהיה ברור עד כמה שאפשר שאייקון זה אייקון, ואוטופיה זה אוטופיה, והם נפרדים, אבל הם שכנים, ואם אתם באים לאירוע באחד אז כדאי מאוד לבדוק איזה דברים מעניינים יש גם בשני. שני הפסטיבלים מציעים תכנים מצוינים.