נבלמגדון: סיבוב ראשון

הנבלמגדון יוצא לדרך. בואו להצביע.

ברוכים הבאים לנבלמגדון וכמו שנהוג להגיד: התחלנו. למי שלא בטוח מה שקורה כאן – הנה החוקים, ורשימת המתמודדים המפורטת היא כאן וכאן.

בשבוע ויום הקרובים אנחנו ננסה להקפיד על 6 קרבות ביום, כדי לסיים את שלב הבתים במהירות יחסית. אם נראה שזה מתיש מדי, אפשרי שנאט את הקצב.

הקרב הראשון מפגיש בין שני נבלים שבעסקי החטיפות – אחד של חתולים ואחד של ילדים. מדובר בשני סרטים שבהם הקשר בין חיות ובני אדם מעלה סימן תהייה אבל שהשורה התחתונה של שניהם היא זהה: חתולים זה חמוד, אנשים שמנסים לפגוע בהם לא. עכשיו נותר לשאול רק מי ינצח: אדגר הזממן או סייקס הגנגסטר?

בית א' - קרב 1

 • אדגר באלתזאר (62%, 189 קולות)
 • ביל סייקס (38%, 116 קולות)

מס' מצביעים: 305

Loading ... Loading ...

הקרב השני מציג שניים מהנבלים הידועים ביותר של דיסני, כאלה שממש לא צריך להציג אבל כן כדאי לשאול: אם אתה יודע להפנט אנשים, למה כל ההסתבכות הזאת עם המנורה? ואם את רוצה מעיל, למה לא פשוט ללכת ל"זארה"?

בית א' - קרב 2

 • ג'פאר (64%, 271 קולות)
 • קרואלה דה ויל (36%, 150 קולות)

מס' מצביעים: 421

Loading ... Loading ...

 

הבית השני מציב שני נבלים חדורי מטרה: האחד רוצה את הבחורה, האחר רוצה גורילות. שניהם מובסים על-ידי אדם עם צד חייתי ולב זהב, אבל לא על גיבורים באנו לדבר. קלייטון סובל מכך שאין לו שיר שמבהיר באופן חד משמעי שהוא הדבר הכי טוב מאז לחם פרוס, אבל מצד שני הוא לא אוכל 60 ביצים ביום, מה שאומר שהוא כנראה ישרוד מעל גיל 30, בלי או עם התערבות של צד שלישי.

בית ב' - קרב 1

 • גסטון (65%, 251 קולות)
 • קלייטון (35%, 136 קולות)

מס' מצביעים: 387

Loading ... Loading ...

המשותף בין שני המתמודדים הבאים זה שהם לא מגניבים: מדובר בשני אנשים שרוצים לפגוע בחיות בשביל הכיף. בעוד מקליץ' נהנה מהעובדה שאנחנו אשכרה יודעים מיהו, הצייד סובל ומרוויח מהיותו תעלומה: האם הוא באמת מוקי? השופט דום? האם זאת בכלל היא? אנחנו לא יודעים. מה שהופך אותו/אותה, פוטנציאלית, להרבה יותר מפחידים.

בית ב' - קרב 2

 • צייד חסר שם (64%, 207 קולות)
 • מקליץ' (36%, 114 קולות)

מס' מצביעים: 321

Loading ... Loading ...

 

יש הרבה במשותף בין איזמה ומליפסינט: שתיהן נפגעו על-ידי גורמי השלטון ורצו נקמה, לשתיהן יש פלטת צבעים דומה למדי, ושתיהן הופכות לחיות במהלך הסרט שלהן (או מפלצת, נו). אז האם תנצח הדרקון או דווקא החתול? והאם באמת היה צריך את כל הבלאגן הזה רק בגלל שלא הזמינו אותך למסיבה? ולמה ליצור רק שיקוי אחד שמחזיר לבני אדם? לא כדאי לחשוב צעד אחד קדימה במקרים כאלה?

בית ג' - קרב 1

 • מליפיסנט (55%, 218 קולות)
 • איזמה (45%, 176 קולות)

מס' מצביעים: 394

Loading ... Loading ...

והקרב האחרון להיום הוא בין שני נבלים שרוצים שליטה על שטח שאינו שלהם, כל אחד עם מטרה שונה: האחד רוצה כוח, השני רוצה זהב (ואז כוח).כמו כן, עכשיו שאני מסתכל עליהם אחד ליד השני – שימו על שן יו קצת איפור, קוקיות, איזה אף פרוסטטי – והוא רטקליף. האם בעצם היקום של דיסני הוא מעין "ענן אטלס" עצום שבו אותם אנשים נפגשים שוב ושוב לאורך השנים? טוב, כנראה שלא. בנוסף: לשניהם יש חיות מחמד, טוב, טכנית רק לאחד מהם יש חיית מחמד. אני לא יודע מה הסיפור של הציפור של שן יו, אבל "מחמד" היא לא.

בית ג' - קרב 2

 • שן יו (73%, 258 קולות)
 • רטקליף (27%, 95 קולות)

מס' מצביעים: 353

Loading ... Loading ...

מחר: נשות תמנון, אריות, טיגריס,  הו מיי!