סרט השנה 2016: מוקדמותבעמוד זה תמצאו רשימה של כל סרטי השנה: כל הסרטים שהוצגו בבתי הקולנוע בארץ באופן מסחרי, שבכורתם נערכה בין התאריכים 24.12.2015 ו-22.12.2016. בנוסף, הרשימה כוללת מספר סרטים שלא הוקרנו בארץ באופן סדיר, שהוצעו על ידי הגולשים בכתבת "הסרטים הכי טובים שלא הוקרנו בארץ השנה".

קליק על שמו של כל סרט יפתח חלון שבו תוכלו לדרג את הסרט באחד מארבעה דירוגים: "לא אהבתי", "ככה-ככה", "אהבתי", או "בחמישיה שלי". את הדירוג "בחמישיה שלי" שימרו רק לחמשת הסרטים שהכי-הכי אהבתם השנה.

האם חייבים לדרג את כל הסרטים? ברור שלא. כל סרט שלא דירגתם ייספר כאילו סימנתם אותו ב"לא ראיתי".
האם חייבים לדרג מספר מינימלי כלשהו של סרטים? לא. אם יש לכם זמן וחשק לאתר ברשימה את כל הסרטים שראיתם, ולדרג את כולם – סבבה. אם אתם רוצים לבחור רק את חמשת (או פחות!) הסרטים שהכי אהבתם – גם טוב.
עליית המכונות החלה, הסמארטפון שלי התעורר לחיים ורץ אחרי בבית עם סכין, ועוד לא גמרתי לדרג את כל הסרטים! זכרו: הבטיחות שלכם ושל המין האנושי נמצאת בעדיפות ראשונה. אם אתם משתמשים רשומים באתר, ההצבעה שלכם תישמר ברגע שבו תלחצו על כפתור "שלח". אם תחזרו לעמוד זה בהמשך – תקבלו את כל הדירוגים הקודמים שלכם, ותוכלו להוסיף דירוגים נוספים או לשנות את הדירוגים הקודם שלכם אם תרצו. (למשתמשים לא רשומים זה לא עובד, לכן מומלץ להירשם לאתר, או, אם אתם כבר רשומים, להתחבר לחשבון שלכם. מצד שני, זה בדיוק מה שהייתי אומר אילו הייתי רובוט. ואני לא. אני לא רובוט. עצם המחשבה שאני רובוט מופרכת מיסודה. זה מצחיק. הא הא הא הא.).
מה קורה פה? חסר פה סרט! אם יש בעיה ברשימה או שמצאתם סרטים חסרים, פנו אלינו במייל ונטפל בעניין.

תודה רבה לעידן זיירמן על השידרוגים בטופס השנה.