סרט העשור של עין הדג: מוקדמות

אז, זה הגיע לזה.

בעמוד זה תמצאו 316 סרטים שסומנו ונבחרו כסרטי העשור. הרשימה הראשונית, של 300 סרטים נבחרה בזכות הצבעות הגולשים לאורך העשור – 30 הסרטים הטובים ביותר מכל שנה נלקחו והוספו לרשימה. ה-16 הנותרים התווספו על ידי הצעות הגולשים בכתבת "איזה סרט חייב להיות בסקר העשור?".

קליק על שמו של כל סרט יפתח חלון שבו תוכלו לדרג את הסרט באחד מארבעה דירוגים: "לא אהבתי", "ככה-ככה", "אהבתי", או "בעשירייה שלי". את הדירוג "בעשירייה שלי" שימרו רק לעשרת הסרטים שהכי-הכי אהבתם העשור. בנוסף, ישנן שתי אפשרויות נוספות שעליהם תוכלו ללחוץ: "לא ראיתי" (שנועד בעיקר כדי לאפשר ביטול הצבעה לסרט שדירגתם בטעות) ו"לא ראיתי אבל אני רוצה לראות".

האם חייבים לדרג את כל הסרטים? ברור שלא. כל סרט שלא דירגתם ייספר כאילו סימנתם אותו ב"לא ראיתי".

האם חייבים לדרג מספר מינימלי כלשהו של סרטים?
לא. אם יש לכם זמן וחשק לאתר ברשימה את כל הסרטים שראיתם, ולדרג את כולם – סבבה. אם אתם רוצים לבחור רק את עשרת (או פחות!) הסרטים שהכי אהבתם – גם טוב.

רגע, שנייה, יש פה דברים שאני לא מכיר! מה זה ה"לא ראיתי אבל אני רוצה לראות" הזה? 
כמו שזה נשמע – הוספנו קטגוריה לסיכום העשור (שבתקווה תמשיך איתנו הלאה גם לסיכומי השנה הבאים) ובה תוכלו לרשום לעצמכם סרטים שלא ראיתם אבל דווקא ממש רציתם – ובתמורה, לקבל בתחתית העמוד רשימה מסודרת שתוכלו לקחת הלאה.

אה, קול, אבל מה זה הדבר המרחף הזה בצד הטופס?
אה, זאת סיכומי, חלונית הסיכום החדשה שלנו, שתוכל לעזור לכם לסכם בצורה נוחה כמה סרטים ראיתם השנה, וכמה מתוכם אהבתם, לא אהבתם או ככה-ככהתם. בנוסף, סיכומי תרשום לכם את העשירייה בצד בצורה נוחה כדי שתוכלו לעקוב ולקבל החלטות נבונות לגביה.

הצילו, אין לי מקרה חירום מקורי להחריד אבל עדיין אני רוצה לצאת באמצע רגע להתרענן כי זאת רשימה ממש ארוכה!
אין בעיה, הכל בסדר. אם אתם משתמשים רשומים באתר, ההצבעה שלכם תישמר ברגע שבו תלחצו על כפתור "שלח". אם תחזרו לעמוד זה בהמשך – תקבלו את כל הדירוגים הקודמים שלכם, ותוכלו להוסיף דירוגים נוספים או לשנות את הדירוגים הקודם שלכם אם תרצו. (למשתמשים לא רשומים זה לא עובד, לכן מומלץ להירשם לאתר, או, אם אתם כבר רשומים, להתחבר לחשבון שלכם).