בואו להצביע בטופס האוסקר של עין הדג

בואו להרגיש כמו חברי אקדמיה ותצביעו בטופס האוסקר של עין הדג, רק עם פחות קטגוריות ובלי הקטע שבסוף נותנים פסלון חסר חשיבות.

דבר ראשון, לפני ההסבר: זהו לא "הכה את האוסקר" . "הכה את האוסקר" יגיע, שלומו בסדר, הכול טוב, אבל פשוט לא עכשיו. עכשיו, אנחנו נעשה משהו אחר.

בשבוע הבא מצביעי האוסקר יתחילו להצביע בעצמם למי שהם חושבים שצריכים להיות הזוכים בכל הקטגוריות השונות בפרס האוסקר, וחשבנו הפעם להתנסות בזה גם בעצמנו.  מה שאנחנו עושים כאן זאת הדמיה, בעצם, של התהליך שהאקדמיה עושה. אומנם צימצמנו את מספר הקטגוריות בהצבעה ל10 בלבד (4 קטגוריות המשחק, 2 קטגוריות התסריט, קטגוריית סרט האנימציה, ופרסי הבימוי, צילום וסרט) אבל חוץ מזה הטופס שלנו ושלהם עובד בדיוק באותה הצורה. אומנם בסוף לא יהיה טקס נוצץ עם פאשלות מול כל העולם, אבל כן נוכל לראות כמה איך האוסקרים היו הולכים אם היו מתרחשים כאן במתחם הוירטואלי הקטן שלנו.

שימו לב שאתם לא מתבקשים לנחש מה האקדמיה תצביע. שוב, "הכה את האוסקר" יבוא אחר כך – אתם מתבקשים להצביע למי שאתם חושבים שצריך לזכות בכל קטגוריה. 

כמה שאלות מתבקשות:

האם אני חייב/ת להצביע לכל הקטגוריות?  לא. פרט לשאלת הכינוי/שם שלכם, אף שאלה אינה חובה. אתם יכולים להצביע בכל הקטגוריות פרט לשחקן המשנה, או להצביע רק לקטגוריית האנימציה ולא יותר. הכל בסדר.

האם אני חייב /ת לראות את כל הסרטים כדי להצביע? כמו באקדמיה, גם כאן – איכשהו, לא.  זה יהיה נחמד אם לא תצביעו בקטגוריה שלא ראיתם בה אפילו את רוב המועמדים – אבל גם שם וגם כאן, אין דרך לעקוב אחרי זה. תעשו מה שאתם חושבים לנכון.

היי, מה קורה בקטגוריית הסרט הטוב ביותר? מה זה?  ההצבעה בקטגוריית הסרט קצת יותר מסובכת. עקרונית, במקום הצבעה פשוטה בסקר אתם צריכים למקם את תשעת המועמדים בסדר העדיפויות שלכם ממקום ראשון ועד מקום תשיעי. יש הסבר יותר מפורט במסמך למטה כשמגיעים לקטגוריה, ומי שרוצה לקרוא על השיטה ואיך היא עובדת מוזמן לקרוא כאן.

עד מתי ניתן להצביע? יהיה לכם שבוע להצביע – עד לחצות של יום שישי הבא (ה-23).

אם יש עוד שאלות, בעיות או תיקונים – מוזמנים להגיד בתגובות. וכמובן מוזמנים לשתף במה בחרתם ולמה. בהצלחה לכולנו!