טופס האוסקר של עין הדג 2019

טופס האוסקר של עין הדג 2: אלקטריק בוגלו.

למרות שכבר עשינו את זה שנה שעברה, אבהיר שוב, ליתר בטחון – זהו לא "הכה את האוסקר" . הוא עוד יבוא, אבל לפני כן בוא נעשה משהו אחר.

בשבוע הבא מצביעי האוסקר יתחילו להצביע בעצמם למי שהם חושבים שצריכים להיות הזוכים בכל הקטגוריות השונות בפרס האוסקר, וגם השנה אנחנו ננסה להראות להם איך לעשות את זה נכון. מה שקורה כאן בעצם הוא הדמיה של טופס האקדמיה: אומנם צימצמנו את מספר הקטגוריות בהצבעה ל10 בלבד (4 קטגוריות המשחק, 2 קטגוריות התסריט, קטגוריית סרט האנימציה, ופרסי הבימוי, צילום וסרט) אבל חוץ מזה הטופס שלנו ושלהם עובד בדיוק באותה הצורה. שימו לב שאתם לא מתבקשים לנחש מה האקדמיה תצביע. שוב, "הכה את האוסקר" יבוא אחר כך. כרגע תבחרו במי שאתם מאמינים שהוא הכי טוב, לא מי שאחרים חושבים הוא הכי טוב.

תשובות לשאלות מתבקשות:

האם אני חייב/ת להצביע לכל הקטגוריות?  לא. פרט לשאלת הכינוי/שם שלכם, אף שאלה אינה חובה. אתם יכולים להצביע בכל הקטגוריות פרט לתסריט המעובד, או להצביע רק לקטגוריית הצילום ולא יותר. אף אחד לא משגיח עליכם.

האם אני חייב /ת לראות את כל הסרטים כדי להצביע? כמו באקדמיה, גם כאן – איכשהו, לא.  זה יהיה נחמד אם לא תצביעו בקטגוריה שלא ראיתם בה לפחות את רוב המועמדים ותדלגו לקטגוריה הבאה – אבל גם שם וגם כאן, אין דרך לעקוב אחרי זה. תעשו מה שאתם חושבים לנכון.

היי, מה קורה בקטגוריית הסרט הטוב ביותר? מה זה?  ההצבעה בקטגוריית הסרט קצת יותר מסובכת. עקרונית, במקום הצבעה פשוטה בסקר אתם צריכים למקם את שמונת המועמדים בסדר העדיפויות שלכם ממקום ראשון ועד מקום שמיני. יש הסבר יותר מפורט במסמך למטה כשמגיעים לקטגוריה, ומי שרוצה לקרוא על השיטה ואיך היא עובדת מוזמן לקרוא כאן.

עד מתי ניתן להצביע? יהיו לכם שבועיים להצביע – עד לחצות של יום שלישי הבא (ה-19). זה ייתן לכולם זמן להשלים את הסרטים המועמדים שאמורים לצאת מתישהו בזמן הקרוב ("יצירה ללא מחבר" שמועמד לקטגוריית הצילום ו"האם אי פעם תסלחי לי" שמועמד ל3 פרסים). מצטער "בשערי הנצח" עם תאריך ההפצה שלך איפשהו במאי ו"סיפורו של רחוב ביל" עם תאריך ההפצה שלך של אף פעם.

אם יש עוד שאלות, בעיות או תיקונים – מוזמנים להגיד בתגובות. וכמובן מוזמנים לשתף במה בחרתם ולמה. בהצלחה לכולנו!