טופס האוסקר של עין הדג 2020

בואו לבחור את המועמדים המועדפים עליכם בטופס האוסקר שלנו.

למרות שכבר עשינו את זה שנה שעברה וגם שנה שלפניה, אבהיר שוב, ליתר בטחון – זהו לא "הכה את האוסקר". הוא יגיע יותר קרוב לאוסקר (בערך תחילת פברואר כזה), זה משהו אחר. למי שכבר יודע במה מדובר – הטופס הוא למטה או כאן.


עונת האוסקר קצרה מהרגיל הפעם, וכרגע נראה שיש שלושה סרטים מובילים: "היו זמנים בהוליווד" שזכה בגלובוס הזהב (אבל אז התחיל לפספס גילדות וזכיות), "1917" (שזכה בפרס גילדת המפיקים ובגלובוס הזהב, והוא הסרט הכי "קלאסי" מבחינת זכייה), ו"פרזיטים" (שבדיוק זכה לפנות בוקר בפרס צוות השחקנים הטוב ביותר בגילדת השחקנים, פעם ראשונה בהיסטוריה לסרט לא דובר אנגלית). למצביעים ייקח עוד זמן להחליט, אז בואו אנחנו ננסה להקדים תרופה לבחירות שלהם וגם השנה אנחנו ננסה להראות להם איך לעשות את זה נכון.

מה שקורה כאן בעצם הוא הדמיה של טופס האקדמיה: אומנם צימצמנו את מספר הקטגוריות בהצבעה ל10 בלבד (4 קטגוריות המשחק, 2 קטגוריות התסריט, קטגוריית סרט האנימציה, ופרסי הבימוי, צילום וסרט) אבל חוץ מזה הטופס שלנו ושלהם עובד בדיוק באותה הצורה. שימו לב שאתם לא מתבקשים לנחש מה האקדמיה תצביע. שוב, "הכה את האוסקר" יבוא אחר כך. כרגע תבחרו במי שאתם מאמינים שהוא הכי טוב, לא מי שאחרים חושבים הוא הכי טוב.

תשובות לשאלות מתבקשות:

האם אני חייב/ת להצביע לכל הקטגוריות?  לא. פרט לשאלת הכינוי/שם שלכם, אף שאלה אינה חובה. אתם יכולים להצביע בכל הקטגוריות פרט לתסריט המעובד, או להצביע רק לקטגוריית הצילום ולא יותר. אף אחד לא משגיח עליכם.

האם אני חייב /ת לראות את כל הסרטים כדי להצביע? כמו באקדמיה, גם כאן – איכשהו, לא.  זה יהיה נחמד אם לא תצביעו בקטגוריה שלא ראיתם בה לפחות את רוב המועמדים ותדלגו לקטגוריה הבאה – אבל גם שם וגם כאן, אין דרך לעקוב אחרי זה. תעשו מה שאתם חושבים לנכון.

היי, מה קורה בקטגוריית הסרט הטוב ביותר? מה זה?  ההצבעה בקטגוריית הסרט קצת יותר מסובכת. עקרונית, במקום הצבעה פשוטה בסקר אתם צריכים למקם את שמונת המועמדים בסדר העדיפויות שלכם ממקום ראשון ועד מקום שמיני. יש הסבר יותר מפורט במסמך למטה כשמגיעים לקטגוריה, ומי שרוצה לקרוא על השיטה ואיך היא עובדת מוזמן לקרוא כאן.

תגיד, מי זכה בטופס האוסקר של עין הדג בשנים הקודמות? שאלה טובה, שבדיוק בשבילה הקמנו את דף זוכי העבר בטופס.

עד מתי ניתן להצביע? יהיו לכם שבועיים להצביע – עד ללילה של יום שבת (ה-1 בפברואר). זה ייתן לכולם זמן להשלים את הסרטים המועמדים שאמורים לצאת מתישהו בזמן הקרוב (חוץ מ"ג'ודי – מעבר לקשת" שיוצא לאקרנים רק ב6.2, אבל אנחנו לא נחכה לרגע האחרון).

אם יש עוד שאלות, בעיות או תיקונים – מוזמנים להגיד בתגובות. וכמובן מוזמנים לשתף במה בחרתם ולמה. בהצלחה לכולנו!