סרט העשור של עין הדג: מוקדמות

סקר העשור של עין הדג יוצא לפועל, עם חידושים מגניבים.

אם אתם כבר מכירים את העסק – יש מה להוסיף, ובבקשה תקראו, אבל נו, אתם גם יכולים להתקדם ישר לטופס ההצבעה. אבל באמת תישארו לקרוא, כי כדאי.

בטופס תמצאו רשימה ארוכה מאוד של הרבה סרטים שאתם כנראה ראיתם חלק נרחב מהם: 316 הסרטים שנבחרו על ידיכם לאורך השנים בסקרי השנה ובנוסף, הסרטים קיבלו המלצות בכתבת "איזה סרט חייב להיות בסקר העשור?".

את הסרטים בטופס אתם מדרגים באופן הבא: האם אהבתם אותם, לא אהבתם אותם, או שהיה ככה-ככה. בנוסף, מבין כולם אתם יכולים לבחור עד עשרה (לא חמישה!) סרטים שאותם הייתם מגדירים כסרטי העשור שלכם. אין שום חובה לדרג כל סרט וסרט ברשימה. אם אתם רוצים לתת ציון לכל סרט שראיתם – סבבה; אם אתם רוצים לציין רק את הסרטים האהובים עליכם ביותר ולהתעלם מכל היתר – גם סבבה.

בנוסף, נוספה לסקר גם האופציה "לא ראיתי אבל אני רוצה לראות". סימון סרט שכזה לא משפיע על המיקום שלו בסקר, והוא כמו הצבעת "לא ראיתי", אבל הוא כן יכול לתת לו מדד למי הסרט ה"מפוספס" בידי רבים. עם זאת, שימושו העיקרי הוא עבורכם – לעשות לכם מעין רשימת סרטים נוחה של סרטים מהעשור האחרון שרציתם לראות ואולי שכחתם.

בגלל כמות הסרטים, הייתי ממליץ לא לעשות הכל בבת אחת, כי זה ממש יותר מדי סרטים כדי להתמודד איתם בצורה נורמלית, אבל אולי זה רק אני.

דבר אחרון שחדש בסקר הוא מד נחמד שמלווה אתכם במהלך מילוי הטופס ומראה לכם כל הזמן מה העשירייה שבחרתם, וכמה סרטים אהבתם, לא אהבתם או הייתם בסדר איתם.

בקצה הטופס מחכה לכם האפשרות לבחור את "הופעות העשור" שלכם (שגם פה, הורחב משלושה לחמישה): השחקניות, השחקנים, החיות או יצורי ה-CGI שעשו את העבודה הכי טובה, מבחינתכם, בסרט מסוים כלשהו. שימו לב שאתם מצביעים לא לשחקן, אלא להופעתו של שחקן בסרט מסוים אחד. אם אותה שחקנית הרשימה אתכם בשני סרטים שונים, אתם יכולים בהחלט להצביע לשתי ההופעות – אבל תצטרכו לציין אותן כשתי בחירות נפרדות.

אם אתם משתמשים רשומים באתר, אתם יכולים לחזור לסקר שוב ושוב, לשנות, להוסיף, להחסיר או להחליף דירוגים. הסקר ייסגר ביום ראשון ה-23.2 בבוקר, ולאחר מכן יעלה סקר הגמר: עשרת הסרטים שקיבלו את הציונים הטובים ביותר במוקדמות יעמדו לבחירתכם. שבוע אחר כך – עשר ההופעות הנבחרות בגמר "הופעת העשור".

את ההיסטוריה של הסקרים השנתיים – כל הזוכים, ולינקים לכל סקרי הגמר מ-18 השנים האחרונות – אתם יכולים למצוא כאן.

ותודה רבה לעודד על כל ההשקעה בעבודה על הטופס שיעבוד כמו שצריך עם כל העדכונים.