חזרנו.

אחרי שנה של היעדרות, עין הדג שוב כאן. כמו פעם, רק אחרת

היי, אתם יודעים מה מגניב? סרטים.

יודעים מה יותר מגניב? לדבר על סרטים.

השנה האחרונה היתה קצת מוזרה בשבילי. קרו הרבה דברים גדולים בקולנוע: היה "אווטאר", הסרט הגדול ביותר אי פעם, שהתחיל ברצינות את כל הבלגן של התלת-מימד, על הטוב והרע שבו. היה "אליס בארץ הפלאות" שהצליח במידה חריגה למרות שהיה גרוע במידה קיצונית. היה "התחלה" הכל כך מבריק, ו"סקוט פילגרים נגד העולם" הכל כך מגניב, והיו השמות העבריים שלהם. והיו המון סרטים אחרים שאולי אפילו לא שמעתם עליהם, אבל חלקם היו ממש מגניבים והייתי שמח לספר לכם עליהם. ואחרי הצפיה בכל אחד מהסרטים האלה חזרתי הביתה, הדלקתי את המחשב, ו… די זהו. היה אפשר להחליף עליהם רשמים בפייסבוק עם חברים, כן, אבל לא היה המקום שבו אנשים מספרים באריכות על החוויות שלהם מהסרטים, שבו אפשר לספר על סרטים קטנים ומוזרים שכמעט אף אחד לא רואה, שבו טריילרים חדשים מתקבלים בהתלהבות, שבו אנשים מתעניינים בספורט המוזר של נתוני קופות.

בקיצור, לא היה עין הדג.

התגעגעתי.

אז חזרנו. זה לא היה קל. לא היתה לי כוונה להחזיר את אתר עין הדג הישן, כפי שפעל מאז שנת 2,000. זה היה אתר מעולה לזמנו, אבל זמנו חלף. אתר חדש צריך להיות חדש באמת, והעבודה על האתר כפי שאתם רואים אותו עכשיו נמשכה חודשים רבים. היא התחילה עוד לפני "התחלה", ולמעשה עדיין לא הסתיימה: שיפורים וחידושים עוד יבואו. האחראי העיקרי לקיומו של האתר הוא אורן ("אין אור"). כל הדברים המגניבים שאתם רואים פה מסביב? זה הוא עשה.

אם אתם מהותיקים שזוכרים את עין הדג הישן, אתם הולכים לשים לב שהאתר של היום הוא לא האתר של פעם. יש דברים שהיו ואינם ודברים חדשים שנוספו. זה לא האתר שהכרתם ואהבתם, אבל אני מקווה שגם את האתר הזה תאהבו.

אחד החידושים העיקריים הוא דפי הסרט. המטרה שלהם היא שלא יהיה מצב שבו ראיתם סרט מגניב (או שלא) ואין לכם מקום באתר לדבר עליו. כמו פעם, גם היום לא תתפרסם באתר ביקורת על כל סרט שיוצא – יש פשוט יותר מדי כאלה, ולא מספיק שעות ביום – אבל יהיה דף סרט, עם מידע בסיסי ואפשרות להגיב, על כל סרט חדש שיוצא לאקרנים. וגם על הרבה סרטים אחרים: סרטים ישנים שעדיין מעניינים, וסרטים עתידיים שיגיעו בעוד חודש או שנה או ב-2014 ("אווטאר 2"). נכון לעכשיו מסד הנתונים של האתר עדיין חלקי מאוד, וכולל בעיקר סרטים עכשוויים ועתידיים. בהמשך יתווספו בהדרגה גם דפי סרט על סרטי עבר.

זה הכל. מקווה שיהיה כיף. ברוכים השבים.