טריילר: אלמנות

הטריילר החדש של 'אלמנות' נראה נהדר, והוא גם הזדמנות טובה לדבר על סינתיה אריבו, תותחית ברוודויי.

״אלמנות״ הוא עיבוד קולנועי למיני סדרה בריטית מ-1983, שייצא בנובמבר בארה"ב ובארץ. הפרמיס פשוט, ומגניב מאוד: ארבע נשים שבני זוגן מתו במהלך ניסיון שוד בנק כושל מחליטות להשלים את העבודה. הנה הטריילר.

ככה שזה לא רק נשמע מגניב, זה גם נראה מגניב. והעוסקים במלאכה גם נותנים כמה וכמה סיבות לשמור על אופטימיות זהירה – על הבימוי, סטיב מקווין (״12 שנים של עבדות״), שכמו שזה נראה מהטריילר יביא לנו תוצר שהוא משמעותית יותר מהנה ממה שהוא נוהג להביא, ועל התסריט גיליאן פלין, שאחראית ל"נעלמת", המותחן האהוב עלי מהשנים האחרונות. בנוסף, ל״אלמנות״ יש אנסמבל די דגול, בהובלת ויולה דיוויס: קולין פארל, ליאם ניסן, דניאל קלויה, מישל רודריגז, קארי קון, רוברט דובאל ועוד לא מעט רבים וטובים, אבל יש חברת קאסט אחת שהייתי רוצה להתמקד בה, כי היא לא כל כך מוכרת בישראל, והיא בכל זאת אחת הסיבות העיקריות שהסרט הזה עושה לי תאבון: סינתיה אריבו.

לפני שנתיים עלה בברודווי בשנית העיבוד המוזיקלי לסרט ״הצבע ארגמן״, ולתפקיד הראשי של סילי לוהקה אריבו הבריטית. עכשיו, מתוקף העובדה הפשוטה שההצגה עדיין לא באה לעוטף ירושלים לא יצא לי אשכרה לשבת ולראות אותה מופיעה, אבל מהקליפים שיצאו, חלקם רשמית וחלקם פיראטית, מדובר בפרפורמרית עם יכולות קוליות ודרמטיות שגובלות בכוח על.

האם בכלל יהיה לה תפקיד משמעותי? קשה לדעת מהטריילר. האם מקווין ייתן לה הזדמנות להפגין את הקול הלא אנושי שלה? אפשרי, בהתחשב בכך שגם ב״בושה״ וגם ב״12 שנים של עבדות״ היה נאמבר מוזיקלי אקראי באמצע הסרט. אפשר רק לקוות.

ככה או ככה, עם נתוני פתיחה כאלה, ״אלמנות״ נהיה אחד הסרטים שאני הכי מצפה להם השנה.