טריילר: Willy's Wonderland

ניקולס קייג' נגד בובות רצחניות. צריך להרחיב?

בשנת 2014 יצא לעולם משחק אימה קטן בשם "Five Nights at Freddy's", שנוצר על-ידי סקוט קות'ון. הפרמיס שלו היה פשוט למדי: אתם מאבטח לילי בסניף של רשת מסעדות לילדים בסגנון "Chuck E. Cheese". מה שלא טורחים לספר לכם עד שמאוחר מדי, הוא שהבובות האנימטרוניות במסעדה (בובות גדולות ורובוטיות בדמות חיות) קמות לתחייה בלילה. מה הן רוצות? ובכן, ככל הנראה הן רוצות להתגנב אל מאבטחים תמימים ולהבהיל אותם עם ג'אמפ-סקיירס (וכנראה גם להרוג אותם, אבל זה קורה אוף-סקרין).

המותג צבר פופולריות באינטרנט וקיבל שורה של משחקי המשך (שעדיין יוצאים), משחקי ספין-אוף, ספרים, מגוון סוגי מרצ'נדייז וגם חוברת פעילויות מקריפה. אתם יודעים, בשביל ילדים! מן הסתם, גם בהוליווד רצו לעשות קופה על המותג, וכבר ב-2015 הזכויות לסרט נרכשו על-ידי אולפני וורנר, וגיל קינן ("פולטרגייסט" החדש) עמד לביים אותו. ב-2017, קות'ון דיווח שההפקה נתקלה במספר מכשולים וחזרה לנקודת המוצא. גיל קינן כבר לא היה הבמאי המיועד של הסרט, שעבר להפקה תחת בלומהאוס. ב-2018 הוכרז שהסרט ייצא ב-2020 ושהוא קיבל במאי ותסריטאי חדש – כריס קולומבוס – שמוכר בזכות סרטי האימה הרבים שיצר (השחיטה שלו של "פרסי ג'קסון" גרמה לי לסיוטים במשך חודשים). אחרי כמה חודשים, פורסם כי התסריט הנוכחי ננטש והסרט יידחה שוב. בחודש נובמבר האחרון, קות'ון פרסם פוסט ברדיט שבו הוא מסביר למה תסריטים קודמים נפסלו, ולבסוף הכריז שהם מצאו תסריט מתאים והצילומים שלו יתחילו באביב.

ובנושא אחר לגמרי, הנה הטריילר של "Willy's Wonderland":

 

כפי שאפשר לראות, יש לנו כאן בובות, הרבה דם, גניבה חסרת-בושה של שורה מ"השומרים" וניק קייג' שקט אחד (הוא לא אומר כלום במהלך הטריילר, אלא אם אתם מחשיבים את "אעאעאאעא!!!" בתור משהו). קייג' מגלם אדם מסתורי שנשכר כעובד ניקיון למשך לילה אחד במסעדת ילדים שחולקת את שם הסרט, בתמורה לתיקון הרכב שלו. מה שלא טורחים לספר לו, עד שמאוחר מדי, זה שהבובות האנימטרוניות במסעדה קמות לתחייה בלילה. מה הן רוצות? ובכן, ככל הנראה הן רוצות להרוג אותו. אבל עזבו את זה, הדבר הכי מפחיד בכל העסק זה הטאגליין שמופיע על הפוסטר. למה שתכתבו דבר כזה?!

מצד אחד, בובות קריפיות זה ממש לא איזה רעיון חדשני ואני בטוח שיש לא מעט ילדים שגדלו להיות מבוגרים שזקוקים לטיפול פסיכולוגי בגלל בובות אנימטרוניות (תסתכלו על הדברים האלה!). רוצה לומר, סרט על בובות קריפיות שקמות לתחילה בלילה זה לא שיא המקוריות. למעשה, כנראה אחרי שהפסיקו להאמין שסרט שמבוסס על המשחק יצא לפועל, וורנר עזרו להפיק ולהפיץ סרט בשם "The Banana Splits Movie", מעין עיבוד אימתי לסדרת ילדים משנות השישים, שגם הוא עוסק בבובות רצחניות של חיות.

עם זאת, קשה להתכחש לנקודות הדמיון בין הסרט ובין המשחק הנ"ל, מה שמעלה את התהייה האם הסרט הזה נוצר (או קיבל השראה) מאחד התסריטים שנפסלו, עם מספיק שינויים כדי להימנע מתביעה. אני לא יודע איך יראה הסרט הרשמי של המשחק, אבל כרגע לנוכחי יש יתרון אחד גדול על פניו: ניקולס קייג'. רק לפני כמה חודשים עשינו פה רטרוספקטיבה על האיש והשיגעון, וקצת לפני הסרט שבו הוא עושה מחווה לסרטים הגדולים שלו, אנחנו מקבלים סרט עם התקציר "ניקולס קייג' נגד בובות אנימטרוניות רצחניות". זה מספיק כדי לגרום לי להיות מאוד סקרן ולרצות לצפות בזה אתמול, תודה.