חורף קטלני: כל הסרטים שיצאו בתקופה הקרובה

2022 שיחררה היום את סרטיה האחרונים, אז בוא נראה מה צופים לנו ינואר עד מרץ של 2023.

בשנה שעברה התחלנו מחדש את המסורת של לתת הצצה לקראת החודשים הקרובים בקולנוע, אבל עשינו טעות אחת: התחלנו עם זה בפברואר ולא בינואר, וכך יצא מצב שבו הסתכלנו ארבעה חודשים קדימה, אבל היה מעט מאוד מידע על החודש הרביעי. השנה החלטנו לתקן את הנושא הזה ולעשות ארבע כתבות במקום שלוש, ולהתחיל עכשיו ולא בפברואר. בנוסף, אני לא רם, אבל זה רק משהו סביב ענייני סוף השנה ואני בטוח שעד הפעם הבאה הוא יחזור לפינה הזאת.

אז מה מחכה לנו בחודשים הבאים? סרטי אוסקר שיוצאים אצלנו באיחור, מעט שוברי קופות רציניים, אבל לא מעט סרטים מסקרנים. אז שבו עם שוקו חם או קר או בטמפרטורת החדר (רק תבדקו שהוא לא מקולקל) או כל משקה אחר ובואו נגלה מה מחכה לנו.


ינואר

מבצע פורצ'ן: תרגיל מלחמה (05.01 בקולנוע)

"מבצע פורצ'ן: שם ארוך מדי" היה אמור לצאת כבר ב-2022, אלא שאז רוסיה פלשה לאוקראינה. מה הקשר? ובכן, על פי כל מיני רחשים נראה שבהוליווד חששו מלהציג אוקראינים כנבלים זמן קצר כל כך אחרי האסון שפקד אותם והעדיפו לחכות לזמן יותר טוב. למשל עכשיו, כשהפלישה הזאת עדיין נמשכת ועוד מעט חוגגת שנה ושום דבר לא ממש השתנה. הידד הוליווד!

בכל מקרה, הסרט מאחד את גאי ריצ'י וג'ייסון על-גדות-הנהר (לא, כי לרשום כל פעם "סטיית'האם" ולתהות בכמה שגיאות כתבתי את השם הזה), ואחרי שבאיחוד הקודם שלהם הם עשו פרצוף רציני מאוד באופן מפתיע, הפעם אנחנו עוסקים בקומדיית ריגול קלילה שבה כוכב הוליוודי נחטף כדי לעזור לצוות של שודדים או משהו. אוברי פלאזה פה גם, וגם יו גרנט וקארי אלווס ואני בעד.


אמריקה (05.01 בקולנוע)

הנה תקציר גס ומכליל של עונות ההפצה בארץ לסרטים ישראליים: יש את עונת "הסרטים שהצליחו באופיר ו/או אנחנו מקווים שיצליחו" (אוגוסט-נובמבר), יש את עונת "הסרטים שלא הצליחו באופיר אבל אולי מישהו יבוא?" (דצמבר-מרץ), ועונת "סרטים שבינם ובין האופיר יש תהום אדירה (אפריל-יולי)".

"אמריקה" של אופיר ראול גרייצר, כמי שלא השתתף באופיר של השנה שעברה, היה מועמד מוביל לסרט שנראה רק באוגוסט הבא, במקרה הטוב. אבל במקום זה, הוא סרט טוב, מועמד בולט מעכשיו לפרסי אופיר 2023 שמוקרן לצופים – שימו לב – לפני שהוא מוקרן לאקדמיה הישראלית. חדשני.

הסרט, בכל מקרה, שוב עוסק באנשים שמגיעים ארצה ואז יש סודות אפלים ותככים ותשוקות, אם לשפוט על פי הטריילר. נותר רק לקוות שהוא משרה אווירה חמימה ואוהבת כמו סרטו הקודם של גרייצר, "האופה מברלין".


עיניה התכולות (06.01 בנטפליקס)

סרט מסתורין שבו הנרי מלינג (דאדלי מ"הארי פוטר") מגלם באופן די מושלם את אדגר אלן פו בזמן שהוא עוזר לכריסטיאן בייל לפתור תעלומת רצח באקדמית ווסט פוינט שבה הוא צוער. הסרט זוכה לביקורות מעורבת אבל אל תקשיבו להן, סרט נהדר.


איש ושמו אוטו (12.01 בקולנוע)

אחרי שנה לא פשוטה עבור הנקס, הוא מנסה להציל את כבודו ב"איש ושמו אוטו", רק שמשום מה ההפצה של הסרט הזה מהמרת שילך לו טוב יותר בעונת הפרסים אם הוא יצא אחרי שכל הסרטים האחרים יצאו. נניח.

ובכל זאת, "איש ושמו אובה", המקור השוודי, היה סרט חמוד בסך הכול, ובטריילר החדש של החידוש בכיכובו של הנקס אפילו מוכנים להתייחס לכל עניין האובדנות. האם הסרט הזה יתגלה כממתק שעונת הפרסים פספסה?


השכן שלי אדולף (12.01 בקולנוע)

ניצול שואה חי בדרום אמריקה בשנות השישים, וחושב שהשכן שלו הוא אדולף היטלר. אם אתם צריכים יותר מזה כדי להשתכנע לראות את הסרט הזה, יש לנו טעמים מאוד שונים.


הקורבן (12.01 בקולנוע)

אחרי עשרות שנים קצת יבשות, נראה שבשנים האחרונות לא עובר יותר מדי זמן בין סרט אימה יהודי אחד למשנהו: בין אם זה בזכות ההתעניינות בז'אנר בתעשייה הארצית, ובין אם בזכות תוצרים כמו "The Vigil" או "הדיבוק" (או, אממ, "הדיבוק"). "הקורבן" הוא הסרט החדש שינסה להנגיש מסורת יהודית לקהל חובב הבהלות וסיפורים שמסתיימים רע. נראה גנרי ומלא בהבהלות, אבל לפחות זה גנרי ומלא בהבלות משלנו.


קאט! (12.01 בקולנוע)

זוכרים את סרט הזומבים בטייק אחד, "One Cut of the Dead"? אז הנה הוא עכשיו ברימייק בצרפתית, שהוקרן בפסטיבל ירושלים בשנה שעברה ואז לא היה ברור מה יעלה בגורלו – אבל לשמחתנו הוא מופץ (אם כי, למיטב הבנתי, ב"הקרנות מיוחדות") השנה. קומדיה נהדרת שעדיף לדעת עליה כמה שפחות ולא להישבר עד שמגיעים לאזור השעה, גם אם קשה.


בבילון (19.01 בקולנוע)

מצד אחד: דמיאן שאזל. במאי שבמחי שני סרטים הפך לשם דבר שמריץ חובבי קולנוע לבדוק כל דבר שהוא עושה. ולא סתם דמיאן שאזל – אלא דמיאן שאזל שחוזר לעולם האומנות אחרי הפסקה ביופיקית אצל ניל ארמסטרונג. הטריילר מבטיח הילולה פרועה שתיקח אותנו למאחורי הקלעים האמיתיים של הוליווד הישנה, וגם את אבק הכוכבים של מרגו רובי ובראד פיט.

מצד שני: הביקורות של הסרט לא חיוביות ברובן, והסרט כושל בקופות. האם אלה סתם מבקרים ואמריקאים שלא יודעים מה טוב להם, או שדמיאן שאזל מגיש לנו הפעם חרא של פילים באורך שלוש שעות?


מאסטרו (19.01 בקולנוע)

סרטים צרפתיים נוטים, לרוב, להידחק לפינת ה"גם יוצא" אבל "מאסטרו" הוא לא סתם סרט צרפתי, אלא רימייק לאיזה אחד, "הערת שוליים".

חוץ מהכבוד וההישג, העניין הכי מסקרן בסרט הוא השאלה איך העתיקו את כל הסיפור הזה לעולם המוזיקה הקלאסית, והאם עשו את זה בהצלחה.


הלוויתן (26.01 בקולנוע)

עבר זמן מאז הסרט האחרון של דארן ארונופסקי, ועבר גם זמן מאז שאנשים התלהבו מסרט בכיכוב של ברנדן פרייז'ר. "הלוויתן", בזכות חליפת שומן אחת שמציגה את ברנדן פרייז'ר כמו שאף פעם לא ראינו אותו, הוא הקאמבק של שניהם – אם כי על פי הביקורות, פרייז'ר הוא זה שבאמת זורח פה, בעוד שארונופסקי בעיקר לא מפריע.


ימים של תום (26.01 בקולנוע)

אם לא הספיק לכם סרט אחד על תקופת ההתבגרות של במאי יהודי שמחליף בתי ספר כאשר מי שמגלמת את אמא שלו כיכבה ב"הר ברוקבק", אז הנה עוד אחד. הפעם הבמאי הוא ג'יימס גריי. הדגש הוא פחות על כמה הוא יגדל להיות במאי גדול או על התפוררות מערכת היחסים של ההורים שלו, ויותר על מערכת היחסים שלו עם חבר מבית הספר, ובניגוד ל"פייבלמנים" נראה שהסרט הזה קצת נשכח בעונת הפרסים הנוכחית (למרות שלטעמי הוא לא פחות טוב ממנו).


הסודות של אבא (26.01 בקולנוע)

סרטי אנימציה על השואה לפני 2021: 0.
סרטי אנימציה על השואה מאז: אנחנו כבר בשלישי (אחרי "איפה אנה פרנק" ו"שרלוט"), ויש לכל הפחות עוד אחד בדרך.

גם הפעם מעורב ישראלי, והפעם זה מישל קישקה, שהסרט מבוסס על ספר שלו. האם זה יהיה יותר מוצלח מהקודמים? פחות מוצלח? נגלה יחדיו.


ועוד בינואר:

מייגן (05.01) – לכל דור מגיע צ'אקי משלו, והפעם זאת בובה מתוחכמת עם תודעה עצמית שממש בקטע של לרקוד (וגם להרוג אנשים, אל תדאגו).

קורסאז' (05.01) – הפוסטר נראה מגניב ממש ומבטיח עוד סרט אנכרוניסטי שמשחק עם דרמה תקופתית אבל בפועל זה אחד הסרטים היותר מרדימים שראינו בפסטיבל ירושלים.

מבט מבפנים (05.01) – סרט רומני על בחור שחוזר לכפר שבו גדל.

רופא בהחלפה (05.01) – רופא כלשהו נכנס לתאונה ולא מצליח לתפקד אז הוא מבקש מהבחור שנתקע בו שיעזור לו.

המסע שלי עם האריס (05.01) – אוברי פלאזה היא מנכ"לית של חברת ספרים, מייקל קיין הוא סופר נרגן שלא רוצה שידברו איתו, וביחד הם מככבים במה שנראה כמו יומית חמודה ביותר.

קינג (12.01) – סרט על גור אריות חמוד, מה עוד אתם צריכים לדעת?

המשאלה של דלפי (12.01) – סרט על זוג דגים באנימציה בשביל הורים שכבר ראו את "החתול של שרק 2" יותר מדי פעמים בשלב הזה.

The Drop (13.01, בדיסני פלוס) – סרט על חופשה של חברים שנהרסת כשאחת מהם מפילה את התינוק של אחרת לרצפה (לתינוק שלום, לא לדאוג). ייתכן שיצא בתאריך אחר בארץ מאשר ברחבי העולם.

ממשלת ארה"ב נגד בילי הולידיי (19.01) – במיוחד לעונת הפרסים מגיע הסרט שהיה מועמד לאוסקר… בשנת 2020. הידד!

מה הקשר לאהבה? (26.01) – יותר מדי קומדיות רומנטיות יוצאות נגד מוסד השידוכים המאורגנים, אך סרט אחד אמיץ ישאל האם באמת זה עד כדי כך גרוע.

סיפורו של אמט טיל (26.01) – למי שאין כוח לקרוא בוויקיפדיה על אמט טיל.

נחיתת חירום (26.01) – טייס מבצע נחיתת חירום על אי שבו מתנהלת מלחמת אזרחים.

סרטי נטפליקס בינואר (יש מלא, אז הקדשתי לזה פינה נפרדת):

איך הפכתי לגנגסטר (04.01) – סרט פולני על איך, תהיו מופתעים, הוא הפך לגנגסטר.

רעש (11.01) – דרמה מקסיקנית על אמא שמחפשת את הבת שלה ומקימה רשת תמיכה.

מחפשים את גונקר (13.01) – נטפליקס נכנסת לז'אנר סרטי הכלבים המרגשים, ומגייסת את רוב לאו.

מסובכים: החתונה (13.01) – אוהבים קומדיות רומנטיות מקניה? אני מקווה שכן, כי אחרת יש מצב שלא תבינו מה קורה ב"מסובכים: החתונה", כי הוא בכלל סרט המשך לסרט אחר מהמדינה (שגם הוא יעלה בשירות בקרוב).

Bank of Dave  (ב-16.01) – מיליונר ואיש ממעמד הפועלים מקימים בנק קהילתי. עם רורי קיניר ויו בונוויל.

ארבע תרמיות וחתונה אחת (19.01) – תראו, אין לי ציפיות מסרטי נטפליקס, ואין לי ציפיות מסרטי סעודיים. אבל הטריילר של "ארבע תרמיות וחתונה אחת" (אתם לא תמצאו אותו בשם הזה, תחפשו באנגלית Alkhallat+) נראה כמו "סנאצ'" בערב הסעודית ו-וואלה, אני ממש בעניין.

ג'אנג_אי (20.01) – מד"ב דרום קוריאני מאת הבמאי של "רכבת לבוסאן" על אישה שמנסה לשבט את המוח של אימא שלה כדי שתעזור לנצח במלחמה פוסט-אפוקליפטית.


מבצע מג'נו (20.01) – נטפליקס שמעה שכולם אוהבים סרטי אקשן הודיים שמבוססים באופן רופף על מאורעות אמיתיים עכשיו, אז הנה אחד על מרגל הודי שנשלח לפקיסטן בשנות השבעים כדי לנסות לעצור את תוכנית הגרעין שלהם.
לחגוג בכל מחיר (25.01) – רימייק איטלקי לסרט צרפתי מ-2021 על זוג הורים שמשקרים לילדים שלהם שהם זכו בלוטו כדי שהם יחזרו לחיות איתם.
איזה אנשים (27.01) – ג'ונה היל רוצה להתחתן עם הבת של אדי מרפי ויש לזה פוטנציאל אבל הטריילר של זה ממש לא משהו.


פברואר

רוחות אינישרין (02.02 בקולנוע)

מפיצי הסרט בארץ מאוד מקווים שלא הייתם ילדים רעים וראיתם את הסרט בדרכים לא נאותות, כי אחרת הם יתבאסו לגלות שכולם כבר ראו את הסרט עד שהוא יצא פה רק בפברואר. אם תהיו ילדים טובים ותחכו, תגלו את אחד מהסרטים הכי טובים של השנה (2022 או 2023, תבחרו). קולין פארל הוא בחור חביב ונחמד שיום אחד מגלה שהחבר הכי טוב שלו לא רוצה להיות חבר שלו, ומשם הדברים משתבשים.


דפיקה בדלת (02.02 בקולנוע)

תגידו, אנחנו אוהבים את שאמלאן שוב? לא אוהבים? בסדר איתו? משהו אחר?

הסרט החדש שלו, בכל מקרה, מבוסס על ספר ובעוד שנראה שבטריילר הם ניסו לשמור על מתח סביב השאלה על מה באמת הסרט, בפוסטר הם כבר מספיילרים חופשי. אנחנו נהיה זהירים יותר ונגיד שזה סרט על זוג וילדה שנופשים בבקתה ואז מגיעים אנשים והדברים, איך לא, משתבשים.


המנצחת (09.02 בקולנוע)

אני חושב שבארץ השם הרשמי הוא "טאר – המנצחת" אבל תתפסו אותי מת לפני שאני אקרא לו בשם הטיפשי הזה. "טאר" זה אחלה שם, "המנצחת" זה אחלה שם, "טאר המנצחת" זה טמטום. וגם כאן, כמו עם "רוחות אינישרין", המפיצים מקווים שהייתם ילדים טובים, אחרת הם יקראו לסרטים שאתם אוהבים בשמות טיפשיים. תיזהרו!

בכל מקרה, בסרטו החדש מזה מלא זמן של טוד פילד, קייט בלנשט מגלמת כוכבת-על בעולם המנצחים, אלא שאז, ותהיו מופתעים, הדברים משתבשים.


עכביש קדוש (09.02 בקולנוע)

הסרט הוקרן בפסטיבל ירושלים ב-2022, והוא אחד מהשחקנים המובילים בקטגוריית הסרט הבינלאומי בעונת הפרסים, והוא מספר על רוצח סדרתי של זונות באיראן ועל העיתונאית שמנסה לעצור אותו ונתקלת באדישות של חברה דתית ושמרנית שלא בטוחה שהוא עד כדי כך שוגה במעשיו. מאוד גרפי. לא נכלל בסרט: אנקדוטה משעשעת שהמפיק סיפר כשהוא היה פה בארץ על ניסיונות הברחה של דילדואים למדינות ערביות למען מטרות צילומים.


אנטמן והצרעה: קוונטומאניה (16.02 בקולנוע)

אה, נכון, מארוול, זה עדיין קורה.

למי שקרא עד לפה ושאל "נו, אבל איפה הפיצוצים הגדולים והסרטים הענקיים?" אז הנה הם. בהנחה ש"מבצע פורצ'ן" לא יפתיע עם מיליארד דולר בקופות, זה עתיד להיות שובר הקופות הרציני הראשון של 2023, למרות שלאחר שנה קצת מאכזבת למארוול, אפשרי שהוא יהיה רציני כמו פול ראד, ופחות כמו מייקל דאגלס.


החלטה לעזוב (16.02 בקולנוע)

עוד סרט שהמפיצים מקווים שלא ראיתם כבר, אבל היי – מפיצים פה סרטים של פארק צ'אן ווק? אני לא מתלונן. זה הסרט הראשון שלו מאז "שבעה צעדים" שזוכה להפצה סדירה בארץ וכל הכבוד לכל מי שגרם לזה לקרות.

הסרט מספר על חקירת מוות שבמהלכה הבלש שחוקר את התיק מתאהב באלמנה של מי שמת. אחד מהסרטים היותר טובים בגל תעלומות הרצח של 2022.


חומר דוב (23.02 בקולנוע)

אני מניח שיהיה לסרט הזה סרטון פיץ' מיטינג בשלב כלשהו, ושהוא יהיה מצחיק וינתח את הבעיות והמעלות של הסרט ומה לא, אבל אם נהיה כנים עם עצמנו, הפיץ' פשוט היה אליזבת' בנקס (שביימה את הסרט) נכנסת לחדר אומרת "דוב קוקאין" ואז מזוודות של כסף פשוט צנחו עליה מהאוויר.

הטריילר נראה מופרע בכל הדרכים הכי טובות, וזאת תהיה גם הזדמנות להיפרד מריי ליוטה, שזה אחד מהסרטים האחרונים שהספיק לצלם לפני מותו.


נעדרת (23.02 בקולנוע)

"חיפוש" היה אחד הסרטים הטובים של העשור הקודם (מקום 149, על פי הסקר שעשינו באתר) ונשאלת השאלה האם סרט שיעשה בלי הבמאי שלו אבל כן ב"יקום" של הסרט (האם זה אומר שגם בו התרחשה פלישת חייזרים?) ומתנהל כולו במסכים, כמו אותו סרט מ-2018.


ועוד בפברואר:

סנט-עומר (02.02) – עוד סרט שמקווה לקבל מועמדות לאוסקר לסרט הבינלאומי הטוב ביותר, הפעם בצרפת. דרמה משפטית על אישה שהרגה את הילדה שלה (דרך עיניה של סופרת שעדה למשפט).

פוקר פייס (02.02) – ראסל קרואו מגלם את ליידי גאגא בביופיק על הזמרת/שחקנית (או שלא, אבל שלי יותר טוב).

גיבורה בהפתעה (02.02) – אוקיי אז זוכרים את "עץ המשאלות"? מה זאת אומרת, ברור שאתם זוכרים. איך אפשר לשכוח את סרט האנימציה הזה מ-2020? אוקיי, אז הסרט הזה, מסתבר, שייך לזיכיון אנימציה אוסטרלי שנקרא "סיפורים מעיר מקלט" (The Tales from Sanctuary City) שהחלק השני שלו הוא "גיבורה בהפתעה", סרט על קואלה שנלחמת בפשע או משהו. יש גם סרט שלישי בטרילוגיה הזאת, אז צפו שהוא יגיע לכאן ב-2024 או משהו. יש גם אפליקציה לסמארטפון לכל החרא הזה. כמו כן, אם כבר עצרנו, אז זה זמן טוב למלא עוד כוס שוקו כי אנחנו רק במחצית הדרך.

פסגת הסכנה (02.02) – מטפסי הרים רוצים לטפס על הרים אז הם מטפסים על הרים. נשמע על פי הכותרת שיש סכנה שמעורבת איכשהו בכל העסק הזה.

עוז רוח (03.02, בנטפליקס) – נערה צעירה רוצה להיות האדם הצעיר ביותר שהפליג לבדו מסביב לכל העולם. עם קליף קרטיס ואנה פאקווין.

דויד היקר (09.02, בנטפליקס) – קומדיית תיכון אינדונזית על נערה שעוברת טלטלה כשהבלוג שלה מודלף לכל בית הספר.

מג'יק מייק: ריקוד אחרון (09.02) – מה רע ב"ריקוד האחרון של מג'יק מייק"? בכל מקרה, סטיבן סודרברג חוזר לאולמות הקולנוע לראשונה מאז 2018, אז הציג לעולם את הכשרון של דניאל קרייג למבטאים אמריקאיים מגוחכים ב"לוגאן לאקי". אין לי מושג מה העלילה של טרילוגיית מג'יק מייק, ואני לא יודע אם אנשים שהולכים לסרטים האלה באים בגללה.

אולי חתונה (09.02) – זוג צעיר רוצה להתחתן ומגלה שגם להורים שלהם יש עבר משותף. עם אמה רוברטס, דיאן קיטון, ויליאם ה. מייסי וריצ'ארד גיר.

לרקוד ולהתאהב (09.02) – משהו צרפתי על אחיות שחוזרות לגור אחת עם השנייה, ריקודים, ואהבה.

יותר ממה שמגיע לי (09.02) – סרטו של פיני טבגר על ילד אוקראיני שלומד לעלות לתורה עם השכן החב"דניק שלו, והקשר של השכן עם האמא, ואני מניח שעוד דברים.

מסביב לעולם ב-80 יום (09.02) – קופיף וצפרדע נוסעים מסביב לעולם ב-80 יום.

אצלך או אצלי (10.02, בנטפליקס) – קומדיה רומנטית בכיכוב ריס ווית'רספון ואשטון קוצ'ר עם עלילה שקשורה להחלפת בתים. גם טיג נוטארו ורייצ'ל בלום פה.

תעלומת רצח 2 (10.02, בנטפליקס) – אני לא בטוח שהסרט הזה יצא בתאריך הזה, אבל ימד"ב ממש משוכנע שכן, אז יאללה בוא נאמין לו. המשך ל"תעלומת רצח" שכולם אומרים שהוא הרבה יותר חמוד מהסרטים האחרים של אדם סנדלר.

נובמבר (16.02) – ז'אן דז'רדן מככב בסרט על מצוד אחר חוליית טרור.

חד יותר | Sharper (17.02 באפל+) – נוכל יוצא לעבוד על המיליארדרים של ניו יורק. מהבמאי של פרק הסיום (ועוד שני פרקים) של "אנדור", ובכיכוב סבסטיאן סטאן, ג'סטיס סמית', ג'וליאן מור, ג'ון לית'גו, ועוד.

לחיות (23.02) – ביל ניי מככב ברימייק ל"איקירו" כבירוקרט זקן שמגלה שיש לו מחלה סופנית ומחליט לנסות לחיות את ימיו האחרונים באופן שונה מאיך שחי אותם עד כה.

מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם (23.02) – סרט שהשתתף בפטסיבל ירושלים 2020, אבל אני חושב שהוא האחרון מהסרטים שנתקעו בפקק הגדול שיצרה הקורונה. סרט שקצת מסובך להסביר, אבל יש אבא שמת.

קוראים לי צ'יהירו (23.02, בנטפליקס) – עובדת מין לשעבר עוברת לעבוד בדוכן בנטו על חוף הים. מניח שדברים קורים בשלב הזה אבל אנא ערף אולי זה סתם סרט אווירה כזה שבו היא מוכרת מלא בנטו. מבוסס על מנגה.

Bruiser (24.02, בדיסני פלוס) – ילד בן 14 פונה למתבודד כריזמטי בבקשה שיעזור לו לאחר שהרביצו לו. אפשרי שיצא בתאריך אחר בארץ.


מרץ

קירבה (02.03 בקולנוע)

האחרון מסרטי ה"אולי זה יזכה בסרט הבינלאומי, בואו נוציא אותו כשאנשים עוד מדברים על האוסקר", ואחד שגרם למלא אנשים למרר בבכי כשראו אותו בפסטיבל חיפה (בקטע טוב, כן?). זוג חברים טובים בני עשרה מתחילים להתרחק ואז דברים ממש שוברי לב קורים.


קריד 3 (02.03 בקולנוע)

אין לי סנטימנטים גדולים מדי ל"רוקי", ובטח שלא ל"קריד", אבל רם אמר שאם לא אציין את הסרט הזה בהרחבה הוא יהיה עצוב, אז הנה אני מציין אותו. הפעם מייקל בי ג'ורדן מביים את עצמו, וג'ונתן מייג'ורס בא להרביץ לו מכות.


צעקה 6 (09.03 בקולנוע)

הפעם הם בניו יורק, והלוואי שהייתי ממציא את העובדה שזה הקונספט לסרט החדש בסדרה, שמגיע רק שנה אחרי שיצא הקודם. בשלב הזה הייתם מצפים שפשוט יוציאו מהחוק את המסכות הטיפשיות האלה של גוסטפייס.


65 (09.03 בקולנוע)

אדם דרייבר הוא אסטרונאוט שנוחת על כוכב לכת ואז לא ברור כמה המשך המשפט הוא ספוילר או לא כי בטריילרים ובפוסטר זה מופיע אבל מצד שני זה קצת מרגיש כמו גילוי שלא מתרחש בעשר הדקות הראשונות של הסרט. בכל מקרה, סרט אקשן מד"בי עם אדם דרייבר כאסטרונאוט? נראה שלמרות הכול מר קנדי לא הקשיב לתחינות של דרייבר. אולי יצא רק שבוע אחר כך.


שהאזאם! 2: זעם האלים (16.03 בקולנוע)

"שהאזאם!" הראשון היה סרט מתוק מאוד, ולו היה מנותק מכל הדרמה בסרטי די.סי, כנראה היה אפשר לצפות לסרט ההמשך שלו באופן "נקי". אך מכיוון שהוא לא, נותר רק לתהות כמה שינויים יתרחשו עד שהסרט הזה יצא. האם זאכרי לוי עדיין יהיה שהאזאם? האם הוא יפוטר? האם הוא ילוהק מחדש לתפקיד וונדר וומן? לאף אחד אין מושג!


ג'ון וויק 4 (23.03 בקולנוע)

קיאנו ריבס חוזר לתפקיד שסיפק לו קאמבק בעשור הקודם, והפעם הוא הולך להילחם ולירות באפילו יותר אנשים! או אולי באותה כמות אנשים, אבל הם אנשים מאוד מוכשרים בלירות, הרבה יותר מהאנשים שנלחם בהם עד כה! או שהוא ילחם בפחות אנשים! הכול טוב, רק אל תפגעו בכלב שלו שוב.


מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים (30.03 בקולנוע)

גלגלו יוזמה, תוסיפו לזה את תוסף הכריזמה שלכם, ואם יצא לכם מעל 15 והצלחתם לכבות את המוח בכניסה לאולם, כנראה מחכה לכם הרפתקה כיפית שתנסה להתחיל זיכיון סרטים חדש שמתרחש בעולם של מבוכים ודרקונים, מה שזה לא אומר. כריס פיין ויו גרנט פה, וגם אם זה לא יהיה מוצלח, זה כנראה יהיה יותר מוצלח מהפעם הקודמת שניסו לעשות סרט מהמשחק.


האחים סופר מריו: הסרט (30.03 בקולנוע)

סרט האנימציה החדש מאולפני אילומיניישן מקווה להפוך את מריו ללהיט ברמת המיניונים, והיי – עד כה הטריילרים ממש חמודים. עם ליהוקים חזקים כמו צ'ארלי דיי כלואיג'י, ג'ק בלאק כבאווזר, קיגן מייקל קי כטוד, נותר רק לקוות שכל זה יספיק לחפות על הליהוק התמוה של כריס פראט כמריו מריו.


ועוד במרץ:

מומיות (02.03) – יש מומיות, והן בסרט אנימציה, אבל הן לא זומבים כי הן מומיות כי יש איזשהו הבדל שאף אחד לא טרח לספק בין מומיה ושאר האל-מתים ובכל מקרה הילדים שלכם צריכים לראות משהו בבתי הקולנוע, מה תעשו – תישארו איתם בבית ותארגנו איתם פרויקט יצירה?

חתונתה של רוזה (09.03) – רוזה רוזה רוזה רוזה/ את אהובה שלי/ כמה שירים עוד לך אחרוזה/ עד שתהיי אשתי (אין לי מושג על מה הסרט וגם אחרי שקראתי את התקציר לא ממש הבנתי).

בידיים של אנני (09.03) – צעירה בשנות השבעים בצרפת מנסה לעבור הפלה. באנגלית קוראים לזה "אנני הכועסת" וזה שם יותר טוב.

תישאר איתנו (23.03) – גד אלמליח בסרט על גד אלמליח עם המשפחה שלו בתפקיד עצמם כי יש אנשים עד כדי כך נרקיסיסטיים.

אח ואחות (23.03) – רם כתב עליו כבר בפעם שעברה כשלא ידענו מתי הוא יצא. נראה שהוא יצא במרץ, אבל אל תתפלאו אם הוא יככב גם בכתבת אפריל-יוני.

Rye Lane (31.03, בדיסני פלוס) – שתי צעירות שבדיוק יצאו ממערכות יחסים חוות יום משמעותי בדרום לונדון. ייתכן שיצא בתאריך אחר וכו'.

תלתן שחור: חרבו של המלך המכשף (31.03, בנטפליקס) – זה סרט שמבוסס על אנימה, ואני מניח שיש חרבות, מלכים, ומכשפים אבל יותר מזה אין לי שמץ.

לות'ר: תיק פתוח (מתישהו במרץ לכאורה, בנטפליקס) – סרט על בסיס סדרת הטלוויזיה הבריטית. בכיכוב אידריס אלבה.

טטריס (מתישהו במרץ לכאורה, באפל+) – הבמאי של "טינופת" מביים את טארון אגרטון, טובי ג'ונס, ועוד בסיפור על הקרב המשפטי סביב הזכויות למשחק טטריס.


נטולי תאריך הפצה בארץ

הדרך הישנה | The Old Way – לכל מי שמאוכזב מהסרטים האיכותיים מדי שניקולס קייג' עשה לאחרונה, הנה מערבון שבו הוא קאובוי קשוח שמחפש את מי שהרג את אשתו (06.01 בארה"ב).

מסיבת בית |  House Party – ריבוט לסרט הקומדיה משנות התשעים, שנכתב על ידי סטיבן גלובר (אח-של, ואחד הכותבים של "אטלנטה") ובוים על ידי מי שביים את "Old Town Road". זוג בטלנים שרוצים להצליח מארחים מסיבת בית בבית של לברון ג'יימס (בלי ידיעתו, אני מניח) (13.01 בארה"ב).

כשאתה מסיים להציל את העולם | When You Finish Saving the World – סרט הביכורים של ג'סי אייזנברג כבמאי. בן נוער שר שירי פולק באינטרנט לקהל הולך וגדל, דבר שאימא שלו לא כל כך מבינה. עם ג'וליאן מור ופין וולפהארד (20.01 בארה"ב)

בלש ניו יורקי: עצמאות | Detective Knight: Independence – הסרט השלישי בטרילוגיית "בלש ניו יורקי" שברוס וויליס עוד הספיק לצלם לפני שפרש ממשחק. אני מניח שהוא הופך למוכר פרחים או משהו (20.01 בארה"ב).

זאב צעיר: הסרט | Teen Wolf: The Movie – אתם יודעים, בניגוד לסרט "זאב צעיר" שהוא סתם סרט. זה הסרט. טוב, טכנית זה באמת הסרט ולא חלק מהסדרה. בכל מקרה, בשירות הסטרימינג של פאראמונט, אז כנראה לא יגיע ארצה (26.01 בארה"ב).

בריכת האינסוף | Infinity Pool – קרוננברג ג'וניור חוזר עם סרט אימה שאני בטוח שמשהו קורה בו אבל אני מודה שאני שמח לדעת כמה שפחות עליו. מיה גות' ואלכסנדר סקארסגארד פה, כי מה זה סרט אימה בלי לפחות אחד מהם. (27.01 בארה"ב).

מרחק | Distant – אני ממש בספק שהסרט הזה, חסר הטריילר, הפוסטר או אפילו תמונת הקידום, באמת יצא בחודש הקרוב, אבל אף אחד עדיין לא נזכר להזיז אותו אז לכאורה סרט האסטרונאוטים שמסתבכים בחלל באמת יצא ב-27.01 בארה"ב. אבל אני ממש בספק.

עולמות נפרדים | World Apart – לסרט קראו בעבר "החיים הפוכים" (Life Upside Down) ונראה שלאחרונה שינו את השם שלו ולא רצו שכולם יתבלבלו אז בפוסטר מופיעים שתי השמות, מה שכמובן יפחית את הבלבול סביב הסרט הזה. בכל מקרה, שלוש זוגות תקועים באותה דירה בתחילת הסגר של הקורונה, כי מה שהיינו צריכים זה עוד סרט קורונה. בוב אודנקירק ודני יוסטון פה (27.01 בארה"ב).

זקנות צמודות | 80for Brady (עם רווח, כן? אבל הוורדפרס עושה בעיות ושם את ה"80" בסוף בלי הרווח הזה ונראה לי שככה זה יותר מובן מה השם) – ארבע חברות יוצאות למסע לראות את טום בריידי בסופרבול, אבל זה מצחיק כי הן נשים מבוגרות כמו לילי טומלין, ג'יין פונדה, ריטה מורנו וסאלי פילד (03.02 בארה"ב).

מרלו | Marlowe – בוויקיפדיה טוענים שזה הסרט ה-100 של ליאם ניסן, אז בואו נראה איזה זבלון אקשן הוא הכין לנו הפעם. אז, הפעם ליאם ניסן הוא… פיליפ מרלו? הבלש? זה מ"השינה הגדולה" ו"שלום לנצח"? רגע, שנייה, זה נשמע מעניין ולא ליאם ניסן-י בכלל. וכן – וואלה, זה מבוים על ידי ניל ג'ורדן (שידע ימים טובים יותר, אבל עדיין במאי מכובד) ונכתב על ידי ויליאם מונוהאן (שגם הוא ידע ימים טובים יותר, ובכל זאת נזכור לו את "השתולים" לטובה). כל זה אומר שזה סרט הרבה יותר מעניין מהסרט המצוי של ליאם ניסן, ולכן יש סיכוי סביר שזה לא יצא פה. גם דיאן קרוגר, אלן קאמינג וג'סיקה לאנג' פה (03.02 בארה"ב).

פו הדב: דם ודבש | Winnie-the-Pooh: Blood and Honey – זוכרים את הסלאשר של פו הדב שכולם דיברו עליו? אז זה (15.02 בארה"ב).

להתקדם | Moving On – שתי חברות נפגשות בלוויה של חברה שלהן ונשבעות לנקום בבעלה שהתאלמן על משהו שעשה להן בעבר. החברות הן לילי טומלין וג'יין פונדה, אז נשאלת השאלה האם הן עשו את זה לפני או אחרי שהן הלכו לראות את טום בריידי בסופר בול. מלקולם מקדואל וריצ'רד ראונדטרי גם פה, ופול וייץ ("אמריקן פאי", "רווק פלוס ילד", "הרבה סרטים שפחות הצליחו מאז") ביים (17.03 בארה"ב).

להיות טוב | A Good Person – שנים לאחר שהייתה בתאונה קטלנית, אישה מפתחת מערכת יחסים "מפתיעה" עם מי שעתיד להיות החם שלה. זאק בראף ביים, פלורנס פיו ומורגן פרימן כיכבו. עוד סרט שהיח"צ שלו יהיה קצת מביך כי זאק בראף היה במערכת יחסים עם פלורנס פיו אך הם נפרדו. אין לה מזל, לזאת (24.03 בארה"ב).

אלופים בלי הפסקה | Champions – בזמן שפיטר פארלי הלך לבייש את הפירמה ולעשות סרטים בלי בדיחות טיפשיות ואפילו לזכות באוסקר, אחיו בובי פארלי ממשיך את המסורת המכובדת של קומדיות מטומטמות. וסרטו החדש, על מאמן שנאלץ לעזור לקבוצת כדורסל של אנשים עם מוגבלויות, אפילו מחזיר אותו לשיתוף פעולה עם וודי הארלסון, השחקן של קומדיית הספורט הנהדרת האחרת שהוא עשה: "משחקים בלי הפסקה" (שם נורא, סרט נהדר. באנגלית זה Kingpin). הטריילר לא מבטיח, אבל בואו נשמור על אופטימיות (24.03 בארה"ב).

לטוות זהב | Spinning Gold – שונאים ביוגרפיות על זמרים מצליחים? נמאס לכם שהסרטים האלה תמיד מתמקדים ברוק-סטארים המעצבנים ולא בדמויות הכי מעניינות – בעלי חברות התקליטים? אז יש לכם מזל, כי הנה סרט על ניל בוגארט, מנכ"ל קזבלנקה רקורדס, שבעיקר גילה אמני דיסקו למיניהם כמו אנשי הכפר או דונה סאמר (31.03 בארה"ב).

שין קאמן ריידר | Shin Kamen Rider – אין לי היכרות, כלומר אף שמץ היכרות, בכלל, עם קאמן ריידר הזה, אבל לכבוד חגיגות שנות החמישים שלו הוא קיבל סרט שביים הידאקו אננו, היוצר של אוונגליון ומי שביים גם את "שין גודזילה" האדיר, אז זה נשמע לכל הפחות קצת מעניין (מתישהו במרץ, יפן).

זהו, סיימנו. נתראה לקראת אפריל.

תגיות: