טריילרים ליום חורף סגריר

ויל סמית' כחול, אלזה גיבורת על, רבל וילסון נוכלת והביטלס נעלמו במקבץ טריילרים חדש.

בזמן האחרון יורד עלינו גשם של טריילרים לסרטים, אז הנה ריכוז של כמה מהבולטים מהם:

אלאדין

הסרט יוצא עוד שלושה חודשים ב-24 במאי ועדיין אין לסרט טריילר רשמי. בפעם שעברה שהיינו במצב הזה, קיבלנו את "סולו". אז במקום טריילר יש בינתיים "מבט מיוחד" שהאינטרנט נהנה לקרוע לגזרים. ידענו שיהיה קשה להחליף את רובין וויליאמס ולכן היה הגיון מסוים בליהוק של וויל סמית' – שחקן שייקח את הדמות לכיוון שונה לגמרי, כמו שעשו בגרסת הברודווי. אבל הצופים ממש לא אוהבים את הכיוון הזה. האינטרנט מתעב את הג'יני החדש והפך אותו לנושא ללעג, לבדיחות ולממים.

גאי ריצ'י מביים את הסרט, החלטה שלדעתי הייתה תמוהה מההתחלה. חוץ מזה שריצ'י פשוט לא מתאים לדיסני, הסרטים האחרונים שלו לא ממש הצליחו בקופות ולא היה ברור מה דחף את דיסני לתת את המושכות לבמאי הבריטי. בינתיים, בין הפידבק מהאינטרנט לבחירת הבמאי הבעייתית נראה שהסרט יהיה הכישלון הגדול של דיסני השנה.

לשבור את הקרח 2

אבל אם התחלתם לדאוג לבית העכבר יותר מידי, אל דאגה – יש להם את "לשבור את הקרח". הסרט הראשון היה תופעה שלא נראתה כמותה כבר הרבה שנים והציפיות מסרט ההמשך היו בשמיים. נראה לי שזאת הסיבה שעד כה קיבלנו רק סרטונים וסרטים קצרים למיניהם ולא סרט אמיתי. עכשיו סוף סוף יצא טיזר לסרט ההמשך ולמרות שהוא לא מסגיר יותר מידי מהעלילה ולא נאמרת בו אפילו מילה אחת, נראה שהוא מעורר ציפיות חיוביות.

האנימציה כל כך מהממת שבשנייה שהתחיל הטריילר חשבתי שפתחתי את הקובץ הלא נכון כי זה נראה כמו צילום במצלמה ולא אנימציה. המוזיקה שנשמעת ברקע מעוררת רגש ומה שהטיזר כן מראה גורם לכולם לתהות לגבי העלילה של הסרט. ג'ניפר לי אחת מהבמאים של הסרט המקורי והמנכ"לית של אולפני ההנפשה של וולט דיסני תצטרך להוכיח שהיא מצליחה לשמור על הקסם וההצלחה של הסרט הקודם. לפי הטיזר הזה, נראה לי שהסרט ימצא לעצמו קהל צופים גדול יותר מהקודם.

טולקין

Fox Searchlight Pictures, חברת ההפקות שמצליחה בשנים האחרונות לזכות בלא מעט אוסקרים  ("12 שנים של עבדות", "בירדמן", ו"צורת המים"), מביאה למסך הגדול את סיפור חייו של טולקין, המחבר של "ההוביט," "שר הטבעות" ועוד סיפורים נפלאים רבים. הסרט יעקוב אחר סיפור חייו של ג'ון רונלד רעואל טולקין מילדותו וכנראה שעד בגרותו וכתיבת "שר הטבעות". את הסרט יביים דומה קרוקוסקי, במאי פיני לא מוכר שזה יהיה סרטו הראשון בשפה האנגלית, וכתבו אותו דיוויד גליסון וסטיפן ברספורד ("גאווה", עליו זכה בבאפט"א). הצוות האלמוני מאחורי המצלמה לא בדיוק מעורר אמון אבל צוות השחקנים דווקא כן: ניקולס הולט ישחק את טולקין ולילי קולינס תשחק את אשתו אדית בראט, שהייתה ההשראה לדמותה של לותיין טינוביאל ב"סילמריליון". כמובן שגם על הטיזר הזה יש הרבה ביקורות קשות כמו בכל פעם שסיפור חייו של אדם הופך לסרט, אבל נראה שלאט לאט הסרט מוצא לו קהל צופים ואפשר להיות די בטוחים שהוא לא יהיה כישלון. בסופו של דבר סרטים לא מתיימרים להציג את המציאות והגרסה ההוליוודית של חייו של טולקין עשויה להיות סרט טוב בפני עצמו.

נוכלות עם סגנון

הסרט הזה הוא עוד רימייק בהיפוך מגדרי, רק שהפעם הוא רימייק לרימייק. אן האתא'וויי ורבל וילסון יכנסו, בהתאמה, לנעליים של מייקל קיין וסטיב מרטין (בגרסה מ-88') ודייויד ניבן ומרלון ברנדו (בגרסה מ-64'). הסרט היה אמור לצאת כבר, אבל תאריך היציאה של הסרט הוזז כמה פעמים וזה לא בדיוק סימן טוב. מצד שני, הטריילר עצמו דווקא די חביב. אם "כמה רומנטי" (שמקבל ביקורות טובות בסך הכל) והסרט הנ"ל יצליחו, יכול להיות שזאת תהיה השנה של רבל וילסון.

Ma

ג'ייסון בלום הפך להיות אימפריית אימה של איש אחד דרך חברת ההפקות שלו Blumhouse. חלק מהסרטים שהוא מפיק דרכם הם סתמיים וחלקם יוצאים מהכלל. איזה סרט יהיה "מא" (שאני מניחה שהשם שלו ישתנה עד שיגיע ארצה)? בסרט, מא מתיידדת עם חבורת מתבגרים ונותנת להם לחגוג במרתף הבית שלה אך כמובן שכמו בכל סרט אימה, כל מה שנראה טוב מדי הוא באמת טוב מדי.

לפי צוות השחקנים שהסכים להופיע בסרט הזה אני נוטה לחשוב שזה סרט מהסוג היוצא מהכלל, למרות שתמיד יש סיכון שנקבל עוד סרט אימה גנרי. זוכת האוסקר אוקטביה ספנסר משחקת כאן בתפקיד ראשי ואליה מצטרפים ג'ולייט לואיס, אליסון ג'ני ולוק אוונס המשחקים את המבוגרים.  צוות השחקנים הזה והטריילר מסקרן יוצרים ציפיות שאני מקווה שהסרט יעמוד בהן.

יסטרדיי (כן, זה באמת השם נכון לעכשיו)

בקומדיה המוזיקלית הזאת ג'ק, מוזיקאי כושל, מתעורר לעולם שבו הביטלס מעולם לא היו קיימים. הוא מחליט להכיר לעולם את המוזיקה שלהם שכמובן מצליחה בטירוף והוא מקבל את כל הקרדיט וחייו משתנים ללא היכר. לסרט הזה יש את השירים של הביטלס, צוות שחקנים מוכשר ויותר הופעות אורח של מפורסמים ממה שסרט אחד אמור להיות מסוגל להכיל. כמו כן, הסרט החל דיון משעשע באינטרנט על החשיבות של הביטלס והאם חלק מהזמרים הבריטים היום היו עדיין מפורסמים בלעדיהם ועוד שאלות בסגנון.

את הסרט יביים דני בויל ("נער החידות ממומביי") ואת התסריט כתב ריצ'רד קרטיס ("נוטינג היל", "יומנה של ברידג'ט ג'ונס"). כנראה שהסרט הזה יהווה את הקונטרה לכל סרטי האקשן שיצאו בקיץ. הרי מה יכול להיות רע בלשבת בקולנוע ולהקשיב לשירים של הביטלס?