בואו לראות: וולברין, גירסת הבלאדי במאי

גירסת הבמאי המורחבת והמדממת של וולברין בסינמטק הרצליה. וגם: ירח

זה כבר לא ממש רחוק: במאי הקרוב יגיע "אקס-מן: העתיד שהיה". ובינתיים, לכל חובבי האיקסים מומלץ להשלים את החלקים החסרים שבין סרטי האקס-מן. למשל, את "וולברין" ראיתם? הסרט החדש, שמתרחש ביפן, לא "אקס-מן המקור: וולברין" המביך. עכשיו אתם יכולים לראות אותו בגירסה הטובה יותר.

לוולברין מאז ומתמיד היתה בעיה: הוא היה גיבור "אפל", הרבה לפני שזה היה אופנתי, אבל אף פעם לא נתנו לו להיות אפל. הוא "גיבור על", שכח העל העיקרי שלו הוא היכולת לרטש אנשים מטווח קרוב. שלא כמו באטמן או סופרמן, הוא לא מתנהג כמו ילד בצופים, והוא בהחלט הרג אנשים בתולדותיו. אבל הוא מככב בסדרת סרטים שמשווקת במידה רבה לילדים, ולכן הם תמיד מדורגים PG-13; אין קללות ואין דם. ולפעמים זה קצת מגוחך, איך שוולברין יכול לשסף ולנקב, ואף טיפה של אדום לא תלכלך את המסך – והוא גם, חס וחלילה, לעולם לא יגיד "פאק" יותר מפעם אחת בסרט. כי זה כל כך הולם את אופיו, לשמור על פה נקי מסבון.

לכן, הגירסה המורחבת של "וולברין" היא בעצם הפעם הראשונה שבה וולברין קיבל סרט כמו שסרט על וולברין צריך להיות. הגירסה הזאת ארוכה יותר בכ-12 דקות מזו שהוקרנה בבית הקולנוע, כוללת הרבה סצינות נוספות וסצינות שעברו שינויים, והיא מדורגת R חזק ומתגלגל. בקיצור, זאת הגירסה היותר טובה של הסרט, ואתם יכולים לצפות בה ביום חמישי, 13 במרץ, בשעה 21:00 בסינמטק הרצליה. כרגיל, אני (דורון) אהיה שם לפני הסרט להרצאה קצרה על מגבלות הצנזורה האמריקאית ואיך הן מכתיבות את תוכן הסרטים שאנחנו רואים.

מחיר הכרטיס, כרגיל: 22 ש"ח בלבד (אבל עדיין אי אפשר להזמין כרטיסים מראש; האפשרות תיפתח כנראה ביום ראשון).


20 במרץ, 20:30 בסינמטק ירושלים: היא – במסגרת "מועדון המבקרים" יוקרן הסרט "היא" ואחריו, שיחה איתי ועם בנימין טוביאס מ"ידיעות אחרונות" על הסרט.

27 במרץ, 21:00 בסינמטק הרצליה: ירח" – סרטים על אנשים לבד בחלל נמצאים באופנה, נדמה לי. "ירח" הוא הסרט המשובח בכיכובו של סם רוקוול… וזהו (אפשר לשמוע גם את קולו של קווין ספייסי) שהפך לסמל המד"ב האיכותי והחושב בקולנוע. צפו בו כדי שתוכלו להתנשא כמו שצריך על אנשים שראו את "אבדון".