אלו חיים נפלאים, פרק 3: קיד וקסידי

פול ניומן ורוברט רדפורד הם קאובים מצחיקים שהיו באמת.

אומרים שבשלושה דברים נמדד אדם – בכוסו, בכיסו ובכעסו. אז אומרים. הם שכחו את הדבר הרביעי – אדם נמדד בסרט שעושים עליו. במיני סדרה חדשה, תום שפירא ויהונתן צוריה מדברים על סרטים שהתיימרו להביא את סיפורם של אנשים אמיתיים (במידות שונות של דיוק למציאות).


"קיד וקסידי" הוא מערבון קומי שנכתב על ידי ויליאם גולדמן ("הנסיכה הקסומה") ובכיכובם של פול ניומן ורוברט רדפורד. שום דבר בסרט הזה לא נראה כמו ביוגרפיה, ובכל זאת הוא כן: בוץ' קסידי וילד הסאנדנס היו שני אנשים אמיתיים שחיו באמת, ועל בסיס ההרפתקאות שלהם נכתב הסרט. תום ויהונתן יצאו לגלות מה עובד בסרט הזה, מה לא, ולמה טיפות גשם ממשיכות ליפול על הראש שלהם.


בשבוע הבא: אמאדוס אמדאוס. אמאדוס אמאדוס. אמאדוס אמאדוס. או… אמאדוס.


פרק 2: איש הפיל

מה ההבדל בין פיל לפסנתר? פסנתר אפשר להפיל אבל פיל אפשר להפוך לסרט סמי-סוריאליסטי בשחור לבן שמצליח להלהיב הן את הקהל והן את המבקרים.


בשבוע הבא: קאובוים (אבל כאלה שהיו באמת)!


פרק 1: רשימת שינדלר

איך עושים סרט על השואה – מתמקדים בקורבנות? אולי במבצעים? אולי במנגנונים הביורוקרטיים? ואולי… אולי דווקא בנוכל. איש שלא רצה להרוג או להציל, רק לגרד כמה דולרים (סליחה, רייכסמארקים) והצליח לבצע את מעשה השוד הגדול מכולם – שוד של חיים ממלתעות המוות.

"רשימת שינדלר" הוא סרט מעורר הערצה, מעורר מחלוקת, מעורר בחילה, מעורר בכי, מעורר הערכה ביקורתית, מעורר המון מזומנים (בכל זאת – ס. שפילברג) ומעורר את הפרק הראשון במיני סדרה חדשה.

בשבוע הבא: שם על המסך! זה איש? זה פיל? זה הפקה של מל ברוקס? כן! לא! במפתיע, כן!