סרט השנה של עין הדג לשנת 2014: מוקדמות

דרגו עכשיו את כל סרטי 2014 - וב-1.1, אתם מוזמנים להכרזה על הסרטים שהגיעו לגמר, לייב בסינמטק הרצליה

חיכיתי לזה בערך 360 ימים: הנה מגיע סקר סרט השנה של עין הדג, בפעם ה-14! אתם מוזמנים לבחור את הסרטים החביבים עליכם, עשרה מהם יעלו לסקר הגמר, וההכרזה הרשמית עליהם תיערך בסינמטק הרצליה בשבוע הבא, בפודקאסט חי בהשתתפות אבי נשר.

כל הפרטים – בהמשך, אבל אם אין לכם סבלנות לזה (או כמו שאומרים, אמ;לק) – אתם מוזמנים לדרג מיד את סרטי השנה שלכם בטופס הזה.

איך זה עובד?

זה מה שאנחנו עושים מדי שנה: בשלב הראשון, המוקדמות, מוצגים לבחירתכם כל סרטי השנה. כלומר: כל הסרטים שהוקרנו מסחרית בבתי הקולנוע בארץ במהלך השנה האחרונה – ועוד כמה סרטים שלא הוקרנו מסחרית, אלא רק בפסטיבלים, סינמטקים או מסגרות אחרות, והוזכרו כאהובים במיוחד על ידי מספר משמעותי של גולשים בכתבת "מה היו הסרטים הכי טובים שלא הוקרנו בארץ השנה"?

מכיוון שלא הוגן להכליל בסיכום סרטים שיצאו לקולנוע ממש היום, ובוודאי עוד לא היה לכם זמן לצפות בהם, סוף השבוע האחרון של כל שנה מסופח לשנה שאחריה. במילים אחרות: הסקר עוסק בסרטים שבכורתם בארץ נערכה בין סוף השבוע האחרון של 2013 ועד השבוע שעבר.

כל הסרטים האלה מרוכזים בטופס אחד ענק, ואת כל אחד מהם אתם יכולים לדרג כ"לא אהבתי", "ככה-ככה" או "אהבתי". בנוסף, עד חמישה סרטים אתם יכולים לציין לשבח באופן מיוחד – "בחמישיה שלי". אופן השימוש בטופס הוא בחירה שלכם: אתם יכולים לדרג כל סרט וסרט שבו צפיתם, או לבחור רק את החמישה האהובים עליכם ולהתעלם מכל היתר. כל דירוג נלקח בחשבון בשיקלול תוצאות ההצבעה.

בנוסף, בקצה הטופס מחכה לכם האפשרות לבחור את "הופעות השנה" שלכם: בחרו את השחקניות או השחקנים שעשו את העבודה הכי טובה, מבחינתכם, בסרט מסוים כלשהו. שימו לב שאתם מצביעים לא למפעל החיים של השחקן/ית, אלא להופעתו/ה בסרט מסוים אחד; אם אותה שחקנית הרשימה אתכם בשני סרטים שונים, אתם יכולים בהחלט להצביע לשניהם – אבל בנפרד.

אם אתם משתמשים רשומים באתר, תוכלו לחזור לסקר שוב ושוב, לשנות, להוסיף, להחסיר או להחליף דירוגים; הדירוגים שלכם נשמרים ויוצגו בפניכם בכל פעם שתיכנסו לדף הטופס. הסקר המקדים ייסגר בדיוק עם החלפת השנה – ביום רביעי, 31.12, בחצות.

ברור? אז קדימה.

[ ההצבעה הסתיימה. אתם עדיין יכולים לראות את הצבעתכם בטופס ההצבעה ]


מתי יגיע הגמר?

עשרת הסרטים שיקבלו את הציון הגבוה ביותר במוקדמות יהפכו למועמדים הסופיים בסקר הגמר, שיעלה כאן ב-1.1. שבוע לאחר מכן יעלה סקר "הופעת השנה" ובו עשרת השחקניות/ים שקיבלו את מרבית הקולות בקטגוריה הזו במוקדמות.

מי זכה בשנים הקודמות?

את תוצאות בחירת הקהל של עין הדג מ-2001 ועד 2013 אתם יכולים לראות בעמוד תולדות סיכומי השנה.


מפגש סיום שנה עם דורון פישלר, אבי נשר וגרוט!

בשנתיים הקודמות, נפגשתי עם אושיות שונות ודיסקסתי איתם – און דה רקורד – את רשימת סרטי השנה של עין הדג. אתם יכולים להאזין לסיכומים האלה כאן:

סיכום 2012, עם פבלו אוטין
סיכום 2013, עם אהרון קשלס

אני הולך לעשות את זה גם השנה – והפעם גם אתם מוזמנים.

ביום חמישי, 1.1.2015, בשעה 20:00 בסינמטק הרצליה, נעלה לבמה אני ואבי נשר, אחד הבמאים הישראליים המצליחים בהיסטוריה – שהוא גם בן-בית בהקרנות עין הדג בסינמטק – לדיון על השנה שחלפה. במהלך השיחה תיחשף לראשונה רשימת סרטי השנה על פי הבחירה שלכם – מהמקום ה-30 ועד לעשיריה הפותחת, ובמהלך הדיון יעלה לאתר סקר הגמר. אתם מוזמנים לבוא, להאזין, להשתתף ולהיות הראשונים ששומעים את התוצאות. ומיד אחרי הפאנל, ב-21:15 בערך – הקרנה של "שומרי הגלקסיה", שהוא אחד מסרטי השנה… או שלא. אתם תחליטו.

העלות של כל האירוע – פאנל פלוס סרט – היא 28 ש"ח. אתם יכולים כבר להזמין כרטיסים כאן (בלי עמלה ובלי בטיח. 28 ש"ח).