סרט השנה של עין הדג 2016: מוקדמות

הגיע הזמן: בחרו את הסרטים המועדפים שלכם מבין כל סרטי 2016, ושהסרט הטוב יותר ינצח

זאת אולי המשיכה שלי לסטטיסטיקות וכאלה, אבל אני ממש מחכה לזה כל שנה.

גבירותי ורבותי, סקר סרט השנה של עין הדג מתחיל שוב, בפעם ה-16! וכרגיל, מתחילים עם מוקדמות! אם אתם כבר מכירים את כל העסק משנים קודמות – אז אין הרבה מה להוסיף, אתם יכולים להתקדם ישר לטופס ההצבעה. אם אתם חדשים פה או צריכים תזכורת – המשיכו לקרוא.

[ ההצבעה נסגרה. תודה לכל המדרגים ]

בטופס תמצאו רשימה ארוכה מאוד של סרטים: אלה כל הסרטים שהופצו מסחרית בבתי הקולנוע בארץ השנה, ועוד מבחר סרטים שלא הוקרנו מסחרית, אלא רק בסינמטקים בפסטיבלים, בהקרנות עין הדג או שלא הוקרנו בכלל, וקיבלו המלצות בכתבת "מה היו הסרטים הכי טובים שלא הוקרנו בארץ השנה?".

את כל הסרטים בטופס אתם יכולים לדרג באופן הכי בסיסי שיש: לא כוכבים, לא אחד עד עשר, אלא פשוט – האם אהבתם, לא אהבתם, או שהיה ככה-ככה. בנוסף, מבין כולם אתם מוזמנים לבחור עד חמישה סרטים שאותם אהבתם יותר מכולם, סרטי השנה שלכם. אין שום חובה לדרג כל סרט וסרט ברשימה. אם אתם רוצים לתת ציון לכל סרט שראיתם – סבבה; אם אתם רוצים לציין רק את הסרטים האהובים עליכם ביותר ולהתעלם מכל היתר – גם זה בסדר.

בנוסף, בקצה הטופס מחכה לכם האפשרות לבחור את "הופעות השנה" שלכם: בחרו את השחקניות או השחקנים שעשו את העבודה הכי טובה, מבחינתכם, בסרט מסוים כלשהו. שימו לב שאתם מצביעים לא לשחקן, אלא להופעתו של שחקן בסרט מסוים אחד. אם אותה שחקנית הרשימה אתכם בשני סרטים שונים, אתם יכולים בהחלט להצביע לשתי ההופעות – אבל תצטרכו לציין אותן כשתי בחירות נפרדות.

אם אתם משתמשים רשומים באתר, אתם יכולים לחזור לסקר שוב ושוב, לשנות, להוסיף, להחסיר או להחליף דירוגים. הסקר ייסגר ביום שישי (30.12) בבוקר, ואם הכל ילך כמתוכנן, באותו היום יתפרסם סקר הגמר: עשרת הסרטים שקיבלו את הציונים הטובים ביותר במוקדמות יעמדו לבחירתכם. שבוע אחר כך – עשרת השחקנים/ות הנבחרים בגמר "הופעת השנה" של 2015.

את ההיסטוריה של הסקרים השנתיים – כל הזוכים, ולינקים לכל סקרי הגמר מ-15 השנים האחרונות – אתם יכולים למצוא כאן.

אז אם אין יותר שאלות: קדימה. טופס ההצבעה כאן. שהסרט הטוב ביותר ינצח.