סרט השנה של עין הדג 2018: מוקדמות

זה כאן. בואו לבחור את הסרטים האהובים עליכם מ-2018.

באיחור קליל, אנחנו שוב כאן (וזה הזמן להודות לעודד על העבודה הנפלאה שלו מאחורי הקלעים, ושבזכותו אנחנו מתחילים עכשיו ולא אף פעם לא, כי האתר קרס ואין דרך להשיב אותו לחיים).

ממש עוד יומיים תסתיים השנה, וזה אכן מועד מצוין לסכם אותה. כרגיל, אנחנו נתחיל עם המוקדמות. אם אתם כבר מכירים את כל העסק משנים קודמות – אין הרבה מה להוסיף, אתם יכולים להתקדם ישר לטופס ההצבעה, אבל תכלס אין לכם למה כי ההצבעה הסתיימה. אם אתם חדשים פה או צריכים תזכורת – המשיכו לקרוא.

בטופס תמצאו רשימה ארוכה מאוד של סרטים: 294 הסרטים שבסקר הם כל הסרטים שהופצו מסחרית בבתי הקולנוע בארץ השנה, ועוד מבחר סרטים לא קטן שלא הוקרנו מסחרית בארץ אלא נצפו באמצעים אחרים (נטפליקס, פסטיבלים ועוד) וקיבלו המלצות בכתבת "מה היו הסרטים הכי טובים שלא הוקרנו בארץ השנה?".

את הסרטים בטופס אתם מדרגים באופן הבא: האם אהבתם אותם, לא אהבתם אותם, או שהיה ככה-ככה. בנוסף, מבין כולם אתם יכולים לבחור עד חמישה סרטים שאותם הייתם מגדירים כסרטי השנה שלכם. אין שום חובה לדרג כל סרט וסרט ברשימה. אם אתם רוצים לתת ציון לכל סרט שראיתם – סבבה; אם אתם רוצים לציין רק את הסרטים האהובים עליכם ביותר ולהתעלם מכל היתר – גם סבבה.

בנוסף, בקצה הטופס מחכה לכם האפשרות לבחור את "הופעות השנה" שלכם: השחקניות, השחקנים, החיות או יצורי ה-CGI שעשו את העבודה הכי טובה, מבחינתכם, בסרט מסוים כלשהו. שימו לב שאתם מצביעים לא לשחקן, אלא להופעתו של שחקן בסרט מסוים אחד. אם אותה שחקנית הרשימה אתכם בשני סרטים שונים, אתם יכולים בהחלט להצביע לשתי ההופעות – אבל תצטרכו לציין אותן כשתי בחירות נפרדות.

אם אתם משתמשים רשומים באתר, אתם יכולים לחזור לסקר שוב ושוב, לשנות, להוסיף, להחסיר או להחליף דירוגים. הסקר ייסגר ביום ראשון (6.1) בבוקר, ואם הכל ילך כמתוכנן, באותו היום יתפרסם סקר הגמר: עשרת הסרטים שקיבלו את הציונים הטובים ביותר במוקדמות יעמדו לבחירתכם. שבוע אחר כך – עשר ההופעות הנבחרות בגמר "הופעת השנה" של 2018.

את ההיסטוריה של הסקרים השנתיים – כל הזוכים, ולינקים לכל סקרי הגמר מ-17 השנים האחרונות – אתם יכולים למצוא כאן.