זאק סניידר פורש מ"ליגת הצדק" (וזה טראגי)

סניידר פורש בעקבות ההתאבדות של בתו. ג'וס ווידון מחליף אותו. ולמעריצים יש רגשות מעורבים

המשפטים הבאים עלולים לגרום לכם לכמה רגשות מעורבים:

זאק סניידר, הבמאי של "באטמן נגד סופרמן" ו"300"  ואשתו דבורה סניידר, אחת ממפיקות הסרט, פורשים מהפקת "ליגת הצדק" בעקבות התאבדות הבת שלהם. את זאק סניידר יחליף ג'וס ווידון, הבמאי של "הנוקמים".

הלב והמוח נקרעים בעת הקריאה על הידיעה הזאת. נתחיל מהלב:

זה נורא.

התאבדות, ואני מקווה שאני לא מחדש למישהו, זה נורא. והתאבדות של ילד במשפחה זה נורא אף יותר. וכמה שאתם עשויים לא לאהוב את זאק סניידר וכמה שאתם חושבים שהוא הרס את באטמן או את סופרמן, זו פשוט לא חוויה שהורה אמור להתמודד איתה. ולקרוא על כיצד הוא ניסה להקהות את הכאב בעזרת עבודה אבל הוא פשוט לא יכול יותר, זה משפט שקשה לשמוע. כי הוא מרגיש קרוב מאוד ואנושי מדי. מדי פעם בכל העסק הזה אתה פשוט שוכח שלאנשים שאתה מדבר עליהם יש משפחות וילדים, ועכשיו אחת מהן התאבדה.

הכתבה מHollywood Reporter על כל המקרה מספרת קצת על אוטם (Autumn) סניידר – היא התאבדה בגיל 20, אהבה נורא ציטוט של צ'אק פאלניוק (" We all die. The goal isn't to live forever, the goal is to create something that will.") והספיקה לכתוב טיוטה ראשונית של ספר לפני שהתאבדה אותו סניידר ומשפחתו מקווים להוציא כספר ולתרום את ההכנסות לצדקה.

כמו שאמרתי קודם: זה נורא. אני לא יודע למה, אבל כל פעם שאני שומע ידיעה על בן משפחה של כוכב שמת זה הרבה יותר קשה לי מידיעה על כוכב שמת. העובדה שעכשיו האדם שאני אוהב צריך להתמודד עם האובדן והשכול קשה לי יותר מהחסרון של אותו האדם.

ולחלק הפחות נעים – המוח.

הולי פאק.

יש כל כך הרבה מה לפרוק כאן "חדשותית", וכל כך מעט כבוד בלעשות את זה. אז בוא ניצמד לעובדות ככל הניתן:

זאק סניידר סיים את הצילומים הראשוניים של "ליגת הצדק" ולאחר צפייה בחומרים הראשונים החליט שצריך כמה סצנות של צילומי השלמה. אבל מכיוון שהוא פורש מהסרט, ג'וס וידון (שגם כתב את הסצנות הללו, לבקשת סניידר) יהיה זה שיביים אותן, וימשיך לפקח על הסרט בשלבי ההפקה האחרונים שלו. ווידון הצטרף רק לאחרונה ליקום הקולנועי של DC, עם הידיעה על כך שהוא עומד לביים סרט "באטגירל". המשימה של ווידון עכשיו לא לביים את הסרט כאוות נפשו, אלא להיצמד ככל הניתן לסגנון הויזואלי ולטון שסניידר נתן לסרט, כך אומר נשיא החברה של וורנר. אבל איכשהו, קשה להאמין שזה יהיה בדיוק כך.

זאת דרך קצת קשה לפתוח את היום (או לסיים איתו, למי שהיה ער אתמול עד מאוחר). אני מניח שבעוד כמה חודשים או שבועות או ימים יהיה יותר נעים לדבר על הנושא בהרחבה, אבל כרגע אין לי כל כך עוד מה להגיד פרט לכך שאני מקווה שהזוג ושבעת הילדים שלהם  יצליחו להתמודד עם האובדן בצורה הטובה ביותר.