הכה את האוסקר 2014

דיל: אתם מנחשים נכון את הזוכים באוסקר, אתם מקבלים כרטיסים ל"מלון גרנד בודפשט". הולך?

למי מאיתנו זה לא קרה: שעה בלתי שפויה לפנות בוקר, אתם יושבים וצופים בהנאה רבה בטקס האוסקר, ופתאום תוקפת אתכם השאלה: בשביל מה? למה בעצם אנחנו פה? הרי זה לא שאנחנו לא יודעים ש"כח משיכה" הולך לקבל את פרס האפקטים. יכולנו לישון בשלווה במיטה. איך זה קשור אלינו?

אבל אז אתם נזכרים! אתם משתתפים ב"הכה את האוסקר", משחק ניחושי האוסקרים הכל כך שנתי שזה לא יאומן של עין הדג! אם הניחושים שלכם יתבררו כנכונים ו/או אמיצים יותר משל כל היתר, תזכו לכבוד, יקר והיי-פייב! אה, וגם לבונוס: חמשת המנחשים הטובים ביותר יזכו בזוג כרטיסים ל"מלון גרנד בודפשט", סרטו החדש של ווס אנדרסון, אותם ניתן לממש בכל קולנוע רב-חן או יס פלאנט.

איך זה עובד? ובכן, בכל אחת מהקטגוריות עליכם לנחש איזה סרט לדעתכם יזכה. מובן מאליו. אלא שלא כל הניחושים שווים: לנחש את התוצאה הצפויה ביותר זו לא חוכמה. ליד כל אחד מהמועמדים מצוין מספר הנקודות שתקבלו אם תבחרו בו – והוא אכן יזכה. על ניחושים נועזים מגיעות יותר נקודות מאשר על ניחושים צפויים!

(הערה טכנית מרד פיש: אם אתם שואלים את עצמכם מה קרה לאתר בימים האחרונים, התשובה היא: אני חולה. אני מבלה הרבה זמן בשכיבה במיטה והזיות על אנגרי בירדס, משום מה. ביומיים האחרונים המחשבה על כתיבת הרבה מילים אחת אחרי השניה נראתה לי ריאליסטית כמו בניית חומת סין על רגל אחת. כאילו זאת לא היתה בעיה מספיק גדולה, במהלך השיפוצים האחרונים שנעשו באתר, טפסי "הכה את האוסקר" הותיקים נשכחו ככל הנראה באיזה ארגז שנושא את הכתובת "זהירות נמר". הוקמה ועדת חקירה. אבל בינתיים, כדי שלא לוותר לגמרי על המשחק השנה, הוא פועל בגירסה המשוודת הזאת, באדיבות גוגל. בתקווה שזה לא יפריע להנאה ממנו).

ההימורים נסגרו, בהצלחה לכל המשתתפים!

אגב, אם אתם רוצים לראות את "מלון גרנד בודפשט" אבל לא מבינים בהימורי אוסקר, לא נורא – בקרוב מאוד תהיה לכם דרך נוספת לקבל, אולי, כרטיסים לסרט.