ג'יימס גאן יכתוב (ואולי יביים) את "יחידת המתאבדים 2"

הבמאי שמגיע לנו, אבל הסרט שאף אחד לא צריך עכשיו

חודשיים וחצי עברו מאז שג'יימס גאן פוטר ממארוול בעקבות ציוצים ישנים שלו בטוויטר. למרות מחאות של מעריצים ותמיכה מצד כוכבי "שומרי הגלקסיה", ההחלטה הייתה סופית. אחרי ההצלחות של שני סרטי "שומרי הגלקסיה", אפשר להניח שכל מיני אולפנים חיזור אחר גאן בשביל פרוייקטים אפשריים. לבסוף, גאן החליט שאם מארוול לא יתנו לו לעשות סרט על חבורה של דמויות קומיקס, הוא ילך לעשות את זה אצל המתחרים: לפי הדיווחים, גאן יכתוב את התסריט לסרט ההמשך של "יחידת המתאבדים" ביקום הקולנועי של DC, ואולי גם יביים אותו. עד לא מזמן הבמאי המיועד היה גאווין אוקונור ("רואה החשבון"), אך נראה שהוא כבר לא מעורב בסרט. בצד של מארוול, "שומרי הגלקסיה 3" ככל הנראה יקרה, אבל טרם פורסמה הכרזה רשמית לגבי מתי או מי יביים.

אבל מעבר למקרה הביזארי הזה, צריך לשאול…האם מישהו באמת רוצה את "יחידת המתאבדים 2"? נכון, זה לא צעד מאוד מפתיע, בהתחשב בכך שהראשון הרוויח לא מעט כסף. אבל לעשות המשך לסרט שהיה כה קודר ונטול טיפה אחת של כיף נראה כמו הדבר האחרון ש DC צריכים עכשיו כשהם לוקחים את היקום שלהם לכיוון "קליל יותר, כיפי יותר". בנוסף, גם הארלי קווין וגם הג'וקר מקבלים סרטי ספין-אוף משלהם, אז האם באמת נחוץ לעשות גם את זה? לדעת כותב שורות אלה, התשובה היא חד-משמעית "לא!!!", אבל כנראה שזה יקרה בכל מקרה. וצריך להודות שאם DC רוצים להתאים את הסרט ליקום הקליל והכיפי יותר שלהם, ג'יימס גאן הוא בהחלט בחירה מוצלחת.

עוד סרט המשך שהרבה אנשים כנראה יכלו לחיות בלעדיו הוא האחד ל"ונום". הוא עדיין לא הוכרז רשמית אבל אל תופתעו אם זה יקרה בקרוב, אחרי שלסרט היה את סופ"ש הפתיחה הכי רווחי בחודש אוקטובר אי פעם עם 80 מיליון דולר (השיא הקודם היה של "כוח משיכה", עם 56 מיליון). ההצלחה הזאת היא כנראה גם אור ירוק לסוני להמשיך עם היקום הקולנועי של נבלי ספיידרמן שלהם (SVCU? רושם טריידמארק ליתר ביטחון) שמתוכננים בו כבר מספר סרטים. הבא בתור הוא על הערפד מורביוס, כשג'ארד לטו אמור להכנס לנעליו. דמויות נוספות שאמורות לקבל סרט הן סילבר סייבל, החתולה השחורה וקרייבן הצייד. ומי יודע, אולי מתישהו אפילו ספיידרמן עצמו יקפוץ לבקר.

לסיכום: נראה שמדובר בשבוע טוב בשביל המשכים לסרטי קומיקס שאנחנו לא ממש צריכים.