היו זמנים באנטוליה
Bir zamanlar Anadolu'da

למפקח המשטרה ולתובע המחוזי יש מקרה רצח, יש אפילו שני רוצחים שהודו בפשע, אבל אין להם גופה. הרוצחים, השוטרים וכמה גברים נוספים מארגנים חיפוש אחרי הגופה באזור ההררי השומם באנטוליה.

תאריך הפצה בישראל: 23/08/2012

11 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סרט מצוין.

  אדון האופל

  גם בלי הרבה סיפור הצליח הסרט להיות מותח ומרתק. הדיאלוגים (ורוב הסרט מורכב מדיאלוגים) כתובים ממש ממש טוב, מרגישים מאוד ריאליסטים ומבוצעים בידי השחקנים בצורה מושלמת. ממש לומדים להכיר ולאהוב את הדמויות מהדיאלוגים המרתקים ביניהם כשסיפור המסגרת מעניין מספיק בכדי להשאיר אותי רוצה לדעת לאן כל זה יוביל ואיך הכל יסתיים. רק שאחרי שסיפור זה (החיפוש אחר הגופה) מגיע לסיומו ישנו אפילוג ארוך מאוד שלא לצורך. הוא אומנם טוב בפני עצמו אבל הרגיש תלוש ומיותר וסתם התארך ושעמם. אני זוכר שממש סבלתי בחלק האחרון והוא די הרס מה שהיה עד אז סרט פסטיבלים מופתי. כך שאם הוא היה מתקצר באיזה רבע שעה-עשרים דקות (והסרט ארוך. כשעתיים וחצי) הוא רק היה מרוויח.

  האמת שראיתי את הסרט די מזמן (חמישה חודשים. זה טבעי שאני לא זוכר סרטים שראיתי מלפני תקופה כזו או שהזיכרון שלי באמת דפוק?) אחרת הייתי אולי מפרט קצת יותר.

  מאוד משמח לדעת שהוא מגיע לארץ סוף סוף. אני מקווה שזה לא רק בבתי הקולנוע של 'לב' או משהו כי הייתי מאוד רוצה לראות אתו שוב.

  • תגובה שמכילה ספוילר מאת טל
   • תגובה שמכילה ספוילר מאת עופר ליברגל
    • תודה, פיספסתי את זה

     טל

     (וזה לא מפתיע בהתחשב בתנאי הצפייה). נתת לי סיבה לצפות בסרט שוב, רצוי עם תרגום…

    • תודה

     איכשהו, לא חשבתי על זה, למרות שהנושא הועלה פעמיים במהלך הסרט. כנראה שהייתי עסוק מדי בלחפש הסבר אישי לפעולות של הרופא (איזו הארה שהייתה לו), מאשר לשים לב שדי נתנו כבר את התשובה.

 2. סרט פסטיבלים איטי ומהורהר, לחובבי הז'אנר

  טל

  אני מאד נהניתי, שותפי לצפייה סבל מכל רגע (כמעט). גם תנאי הצפייה שלנו לא היו משהו (תורכית עם כתוביות לאנגלית, שורה ראשונה שוברת צוואר), אבל באופן כללי כדאי לדעת לפני הצפייה כי מדובר על סרט איטי המתענג על צילומי רקע ואווירה.

 3. משעמם

  _איתי

  כן הסרט מאוד ריאליסטי, מלא דיאלוגים משעממים וסצינות ריאליסטיות ומשעממות שהיו יכולים בקלות להתרחש במציאות בחקירת משטרה באנטוליה. המציאות ברובה משעממת.
  כמובן שלבמאי היה חשוב שניראה כל רגע ורגע בכל פרוטוקול שיש לבצע בחקירה וכל נסיעה, הליכה, עצירה, השתנה וכו'.
  עלילת "היכן הגופה ומה בעצם קרה שם" מצליחה קצת להחזיק אבל אחרי שהיא מסתיימת, למרות 3-4 סצינות משמעותיות, הסרט כבר מאבד כל עניין שעוד היה בו. יש הרבה דיאלוגים בסרט, חלק קטן מהם חשובים ובעלי משמעות, חלק קטן מהם משעשעים, אבל רובם משעממים ונמרחים כמו הסרט עצמו.
  בנוסף הסרט גם דואג לדחוף לצופה מספר פרטי עלילה שניתן להבין בקלות לבד ועל ידי כך לבזבז עוד קצת את הזמן.

  אני לא מצליח לראות למה אנשים ומבקרים כל כך השתפכו מהסרט ומה הם כל כך אהבו בו, אשמח לתגובה מלאת ספוילרים מאנשים שראו ואהבו ללמה הם אהבו את הסרט.

  • תגובה שמכילה ספוילר לסנל"ל להיו זמנים באנטוליה מאת טל
   • תגובה שמכילה ספוילר להיו זמנים באנטוליה מאת פנומן אסתטי
 4. סרט טוב מאוד, אבל ארוך מדי

  במשך משהו כמו שעה וחצי, מדובר באחד הסרטים הטובים ביותר שראיתי השנה. למרות שהעלילה מתרחשת לכאורה מחוץ למסך והסרט מתמקד בעיקר בשיחות חולין, נוצרת חקירה מרשימה באמינותה של הדמויות. השילוב בין סצנות עם ניחוח פלצני לבין הומור והתמקדות בפרטים שמבדילים בין אדם לאדם, עובד מצוין במהלך רוב הסרט. הבעיה היחידה היא שהסרט נמשך מעבר לנקודה בה הרגשתי שהיה צריך להסתיים. הוא פותח כיוון נוסף, ששובר את המסגרת המצומצמת בה התרחש רובו ומתחיל לעייף. הדבר המוזר הוא שעם כל העייפות, הוא מבויים כל כך טוב, שחבל לוותר אפילו על סצנה אחת מתוכו. אם רק היו סוגרים את הסרט משהו כמו שעה קודם, לא היה מאבד אצלי כמה נקודות.

 5. סרט מדהים, שירה קולנועית צרופה.

  מיכאל גינזבורג

  (ל"ת)

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)