ספילברגיאדה: שמינית גמר 2

הריסון פורד נגד טום הנקס, אוסקר שינדלר נגד אברהם לינקולן - הספילברגיאדה ממשיכה בכל הכוח.

למי שלא יודע מה קורה פה, ולמי שרוצה לראות את הטבלה המתעדכנת – כתבת הפתיחה

אתמול היה הקרב הראשון הצמוד, הלחוץ, והמעניין. לאורך היום, "מלתעות" ו"אינדיאנה ג'ונס 3" התקוטטו והיה קשה לדעת מי מהם יהיה זה שינצח – רגע אחד זה היה "מלתעות", ורגע שני "מסע הצלב". אבל עלה השחר והבוקר מגלה ש"מסע הצלב האחרון" הוא המנצח. בינתיים, בדרבי 2002, היה קרב פחות צמוד (אם כי לא ניצחון מוחץ) שהסתיים בניצחון ל"דו"ח מיוחד". טום קרוז – 1, טום הנקס – 0.

היום השני של שמינית הגמר מתחיל  שוב עם אינדיאנה ג'ונס. הפעם מדובר בסרט הראשון של הארכיאולוג – שודדי התיבה האבודה, שמתמודד כנגד גשר המרגלים, שיתוף פעולה נוסף של סטיבן ספילברג עם טום הנקס (שחקן קבוע אצלו) ועם האחים כהן (פחות קבועים). אז האם מעשיית המלחמה הקרה תנצח, או דווקא זאת שמתרחשת רגע לפני מלחמת העולם השנייה?

Webp.net-resizeimage (6)

שמינית גמר 3

  • שודדי התיבה האבודה (85%, 273 קולות)
  • גשר המרגלים (15%, 50 קולות)

מס' מצביעים: 323

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (1)

שניים מהסרטים ה"חשובים" ביותר של ספילברג, שצפייה בהם היא לא רק צפייה בסרט טוב אלא גם בסרט רציני שמדבר על נושא שאין להקל בו דעת, מוצאים את עצמם אחד מול השני. מצד אחד, לינקולן, הביוגרפיה על הנשיא האמריקאי שהצליח לנצח את מלחמת האזרחים ולאחד את האומה, מהצד השני, רשימת שינדלר, הביוגרפיה על אוסקר שינדלר והניסיון שלו להציל כמה שיותר יהודים בזמן השואה. האם העובדה שדניאל דיי לואיס לא שיחק את לינקולן עם קול צייצני תכשיל אותו מלעלות לרבע הגמר, או אולי דווקא קריירת האקשן המאוחרת של ליאם ניסן תגרום לאנשים לקחת פחות ברצינות את הסרט על ידי כך שהם יצפו שבכל רגע שינדלר יתקשר להיטלר ויספר לו על סט היכולות המיוחדות שלו?

איך אומרים? תצביעו ותשפיעו.

Webp.net-resizeimage (7)

שמינית גמר 4

  • רשימת שינדלר (91%, 279 קולות)
  • לינקולן (9%, 26 קולות)

מס' מצביעים: 305

Loading ... Loading ...
Webp.net-resizeimage (2)

מחר – שבת. מחר שבת, שבת מנוחה. אבל הספילברגיאדה תמשיך בשלה עם החלק השלישי של שמינית הגמר.