טריילרים: ניצוצות באוויר

אולפי יוניברסל היקרים, ככה לא נראה תיכוניסט.

האחים ספארקס

לפני שנה היינו אמורים לקבל את "אמש בסוהו", סרטו החדש של אדגר רייט. אך כל זה השתנה כשהקורונה תקפה. מצד אחד, מבאס. מצד שני, נוצר מצב שהשנה אנחנו מקבלים שני סרטים של אדגר רייט! "סוהו" יגיע בהמשך השנה (במידה ולא יידחה שוב פעם), אבל קצת לפניו יצא "האחים ספארקס", ההתנסות הראשונה של רייט בדוקומנטרי:

מעבר לכך שדוקומנטריים על להקות נמצאים די בתחתית של סוגי הסרטים שמעניינים אותי, אין לי היכרות עם האחים ספארקס וגם לא עם חצי משמות המרואיינים שמופיעים בסוף הטריילר. אבל כמובן שאלך לצפות בזה. הכרטיס שלי כבר הוזמן מראש ברגע שאמרתם אדגר רייט.

 

אוון הנסן היקר

אנחנו אמורים לקבל השנה לא מעט מחזות זמר בפרופיל גבוה: שניים מהם קשורים ללין מנואל מירנדה: הוא מביים את "טיק טיק בום" עבור נטפליקס, ו"שכונה על הגובה", שמבוסס על מחזמר בימתי שלו, גם אמור להגיע בהמשך השנה. חוץ מזה יש את "כולם מדברים על ג'יימי", "סיפור הפרברים" ואת "אוון הנסן היקר" – עוד מחזמר מצליח מברודוויי מהאנשים שעשו את השירים של "לה לה לנד". העלילה עוקבת אחר אוון, תיכוניסט עם חרדה חברתית, שמנצל בלבול שנוצר בעקבות ההתאבדות של תלמיד אחר לטובתו. אני יודע איך זה נשמע, אבל… יש אחלה שירים?

בניגוד לרוב העיבודים של מחזות זמר, בהפקה החליטו לתת לבן פלאט – הכוכב של הגרסה הבימתית – לככב גם בגרסה הקולנועית. זאת מחווה נחמדה והכל, רק שפלאט היה בתחילת שנות העשרים שלו כשהמחזמר עלה לראשונה. כיום פלאט כבר מתקרב לגיל שלושים, ו… אפשר לראות את זה. סוג-של.

זוכרים את הקטע בסוף של "רוג אחת" שרואים את ליאה ולרגע אחד זה נראה סבבה ואז פתאום היא זזה ורואים בבירור שזה אפקט ממוחשב? ככה הרגשתי לגבי הפרצוף של בן פלאט מהלך הצפייה בטריילר הזה. בשוטים מסויימים אני עוד מסוגל להאמין שהוא אולי תיכוניסט. בשוטים אחרים, אם הייתי רואה מישהו כזה בתיכון שלי הייתי בטוח שהוא שוטר סמוי שנשתל שם כדי לחשוף רשת סמים או משהו. בכלל, יש משהו מוזר בפנים שלו כאן, נכון? זה לא רק אני. כאילו עשו לו די-אייג'ינג אבל בקטנה, כשזה על גבול האנקאני ואלי. אבל היי, זה הבמאי של "פלא", אולי הוא הסכים לביים בתנאי שיהיה משהו קצת מוזר בפנים של הדמות הראשית.

 

ונום 2

הרבה אנשים לא אהבו את "ונום" הראשון. לא שאני מתווכח שהוא מדהים או משהו, אבל אישית יצאתי ממנו יותר בתחושה של פספוס מאשר אכזבה. הסרט הזה היה יכול להיות רום-קום מדהים על כתב חדשות בטלן והטפיל החייזרי שחולק את הגוף שלו, אבל במקום זה החליט להיות סרט קומיקס סתמי. תראו את הסוף של הסצינה הזאת ותגידו לי שאין כאן אהבה באוויר. כשיצא הטריילר לסרט ההמשך, לחצתי עליו כשמחשבה אחת בלבד בראשי: "אולי הפעם?".

אוף, יש לי דז'ה-וו.

הדקה הראשונה של הטריילר הזה – מושלמת. אחרי שהתרגלו אחד לשני, אדי ברק ו-ונום חיים להם יחדיו, עם שירים רומנטיים ברקע. תנו לי את זה בכיף, לא משנה אם בתור סדרה של נטפליקס, רום-קום או הסיטקום "סימביוט או לא להיות". אבל אז הדקה הזאת נגמרת ואנחנו חוזרים לטריטוריה של סרט קומיקס גנרי. ספציפית, סרט קומיקס גנרי שהרבה ממנו מתרחש בחושך וכנראה יכלול אקשן לא מאוד קוהרנטי. לפחות וודי הארלסון נפטר מהפאה המגוחכת שהייתה לו בסצינת הפוסט-קרדיטס של הסרט הקודם.

במקום רובן פליישר, על כסא הבמאי יושב הפעם אנדי סרקיס. הייתי אומר לכם למה אפשר לצפות מזה אם הייתי רואה אחד משני הסרטים הקודמים שביים. אם הוא טוב בבימוי כמו שהוא טוב בלכידת תנועה, נראה לי שיהיה בסדר. רק אם אפשר הפעם קצת יותר פיתוח הקשר של אדי ו-ונום ופחות יצורים ממוחשבים מכוערים הולכים מכות. עדיין לא מאוחר מדי להתמקד בדברים החשובים.

 

בנדטה

בתקווה גדולה, פסטיבל קאן אכן יתקיים השנה באופן פיזי. רשימת הסרטים המלאה של הפסטיבל תיחשף רק בתחילת חודש יוני, אבל ידוע כבר על כמה סרטים שישתתפו בו, ביניהם "בנדטה", סרטו החדש של פול ורהובן.

אני לא ממעריציו של ורהובן, בלשון המעטה. הסרטים שעשה, לטעמי, בין נעים בין מטופשים ל"למה אני עדיין צופה בזה?". גם הסרט הזה – שאני מתפתה לקרוא לו מעכשיו "ישו הוא הצבע החם ביותר" – לא נראה כזה מלהיב. אם הכל יילך כשורה, כנראה שאמצא את עצמי בפסטיבל קאן הקרוב, ו"בנדטה" ככל הנראה יהיה סרט אחד מתוך רבים שאוותר עליו כדי לצפות במשהו יותר מעניין.

 

מלחמת המחר + עיני נחש

גם פרמאונט וגם אמאזון שחררו טיזרים לסרטי האקשן הגדולים שלהם לחודש יולי. בראשון מככב כריס פראט – בעל התואר "הכריס ההוליוודי הגרוע ביותר" – בתור חייל שמגוייס למלחמה ש…תתרחש בעתיד? התרחשה כבר? תימנע אם פראט יצליח לשדך בין ההורים שלו? משהו כזה. כריס מקיי ("לגו באטמן") מביים.

"עיני נחש" הוא ריבוט למותג "ג'י. איי. ג'ו", כשאת דמותו של הנינג'ה מגלם הפעם הנרי גולדינג. לפי ימד"ב, הסרט עשוי להתחיל יקום משותף של "ג'י. איי. ג'ו" עם מותגים נוספים של חברת "האסברו" שלא שמעתי עליהם מימי. בהתחשב בהצלחה של יקומים קולנועיים אחרים שניסו להתרומם בשנים האחרונות, נותר לי רק לאחל להם בהצלחה.