הכה את האוסקר 2018

"צורת המים" או "שלושה שלטים"? "כוכב הקופים" או "בלייד ראנר 2049"? בואו להכות באוסקר ולנחש מי יזכה בטקס האוסקר הקרוב.

בעוד שבוע וקצת, ייערך טקס האוסקר ה-90. ג'ימי קימל יספר בדיחות בינוניות, סופיאן סטיבנס יגרום לכולם לבכות, הרבה מגישים יגרמו לאנשים בקהל ובבית להרים גבה ולהגיד "מי? מה?", השיר מ"האמן הגדול מכולם" יגרום לקהל לעמוד על הרגליים, גל גדות תגרום לכל הקהל הישראלי לגאווה לאומית ויהיה כנראה יותר מרפרנס אחד לסקנדל שאופף את הוליווד כבר יותר מארבעה חודשים ועוד איזה רפרנס או שניים לסקנדל שאפף את טקס האוסקר שנה שעברה. אה, ואני מניח שגם יוכרזו זוכים או משהו כזה.

כמדי שנה, על מנת להפוך את כל העסק הזה ליותר מעניין אנחנו מציגים פה את "הכה את האוסקר", בו אתם מוזמנים לנסות ולנחש מי יזכה באוסקר ולקבל נקודות על כל הימור שבו צדקתם. מכיוון שלא כל הימור שווה, לא כל הימור מניב את אותו מספר נקודות: בעוד שקל לחזות את הזכיות הצפויות, קשה להצביע מראש על ההפתעות – אז אם אתם מהמרים שגארי אולדמן יזכה, זה ייתן לכם את המספר הקטן ביותר של נקודות, ואם לעומת זאת אתם חושבים שדנזל וושינגטון יזכה וזה אכן יקרה – תתוגמלו בהתאם.

השנה יש לא מעט קטגוריות שהן כבר נעולות, ולכן הפערים בין המקום הראשון למקום השני גדולים בחלק מהקטגוריות – כל קטגוריות המשחק נראות נעולות, וכך גם הבימוי והתסריט המעובד. ואפילו יותר נעול מכל אלה הוא סרט האנימציה, שבו על מנת לפשט את הדברים שמנו רק שתי קטגוריות – "קוקו" או "לא קוקו". אם יש לכם מידע פנימי על כך שהסרט של פיקסאר הולך להיכשל ברגע האחרון אבל אתם לא בטוחים איזה סרט יזכה במקומו – זה לא משנה. כל זכייה של סרט אחר תניב 10 נקודות למהמר שצדק. שאלת שובר השיוויון תבדוק כמה אנשים היו מוכנים לקחת את הסיכון ולהמר על "לא קוקו".

אפשר לשלוח טפסים ממש עד לפתיחת הטקס – הלילה שבין ה-4 ו-5 במרץ, 2 בלילה. אתם יכולים לשלוח כמה טפסים שאתם רוצים, אבל מה שנחשב כניחוש העדכני שלכם הוא רק הטופס האחרון ששלחתם.