דוח קופות שבורות 04.09.2022: חוזרים לאקשן

לאמריקאים היה "יום הקולנוע" משלהם, שעזר לכמה סרטים לעשות קאמבק.

יום הקולנוע האמריקאי הגיע והביא איתו מספרים מאוד לא מרשימים, מה שלא מפתיע במיוחד כי כרטיס לקולנוע עלה רק 3 דולרים. אולי זה הביא אנשים לקולנוע, אבל לא מספיק כדי לייצר מספרים מעניינים במיוחד, וזה לא עוזר שאין בכלל סרטים חדשים לראות.

"אהבה בשחקים: מאווריק" עשה קאמבק מהמקום הרביעי למקום הראשון עם עוד 6 מיליון דולר. זאת בטח עוד כותרת אדירה שיכולה להתווסף לשאר השיאים של הסרט, כי אין גבול להצלחות של הסרט הזה, ולא משנה שהוא זמין כבר באופן דיגיטלי. הסרט למעשה התרחב לעוד 151 אולמות קולנוע ויש לו את המספרים שמראים שזאת הייתה ההחלטה הנכונה. הסרט זכה לעלייה של 27.1 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם.

"מאווריק" גם עלה למקום החמישי בטבלת הסרטים הכי מכניסים בארצות הברית תוך כדי שהוא עוקף את "הפנתר השחור". ההכנסות של הסרט עומדות על 701 מיליון דולר בארצות הברית, וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.4 מיליארד דולר.

עוד סרט שנהנה מהשינוי במחיר הכרטיס הוא "רכבת הקליע" ששומר על המקום השני עם עוד 5.7 מיליון דולר. גם הסרט הזה נהנה מעלייה של 1.9 אחוזים בהכנסות ביחס לשבוע שעבר – לא מספר מרשים, אבל עלייה זאת עלייה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 197 מיליון דולר וקו ה-200 נראה באופק הקרוב.

מי שנהנה פחות מהמצב הוא "ספיידרמן: אין דרך הביתה" שיצא מחדש לבתי הקולנוע ונכנס רק למקום השלישי. זה קצת מאכזב, במיוחד כשלרגע נראה היה שהוא נכנס למקום הראשון. הסרט הכניס עוד 5.3 מיליון דולר. מחוץ לארצות הברית הסרט הכניס עוד 2.6 מיליון דולר. הסרט יצא מחדש לקולנוע בניסיון לחצות את קו השני מיליארד דולר, כשהוא במרחק של 100 מיליון דולר מהמטרה. עכשיו חסרים לו בערך 90 מיליון דולר. לא נראה סביר שהסרט יצליח להגיע לשם כרגע, אבל אולי מצפה לו הפתעה נחמדה מעבר לפינה.

"ליגת סופר-פטס" נהנה מאוד מסופה"ש של החג ומהכרטיסים המוזלים כי כנראה משפחות החליטו שזה הזמן לסרט לכל המשפחה עם כל המשפחה, והסרט עלה מהמקום השישי למקום הרביעי עם עוד 5 מיליון דולר, עלייה של 21.9 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 161 מיליון דולר.

מי שלא נהנה מהסוף השבוע האחרון הוא "ההזמנה" שירד מהמקום הראשון הישר למקום החמישי עם 4.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 28.7 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם, וכשמסתכלים על המספרים שמעליו אפשר להגיד אאוץ'. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 18 מיליון דולר.

במקום השישי, "טרף" ממשיך לא לעניין אף אחד עם עוד 4 מיליון דולר. מתחתיו "המיניונים: עלייתו של גרו" הכניס עוד 3.4 מיליון דולר. זה לא הרבה אבל זאת עלייה של 27.7 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם וזאת העלייה הכי חדה בטבלה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 891 מיליון דולר.

עוד כניסה "חדשה" בטבלה היא ההפצה המחודשת של "מלתעות", שהכניס 2.6 מיליון דולר. לא רע לסרט מלפני 47 שנים. מתחתיו, "תור: אהבה ורעם" הכניס עוד 2.6 מיליון דולר. ירידה של פחות מאחוז אחד בהכנסות מהסוף השבוע הקודם, אבל זה לא אומר הרבה בשלב הזה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 751 מיליון דולר. ממחר הוא יהיה זמין לצפייה בשירות "דיסני+", אז כנראה שמי שטרם צפה בו יעדיף לעשות זאת בבית.

במקום העשירי סוגר את הטבלה "דרגון בול סופר: סופר הירו", שממשיך בהתרסקות שלו עם עוד 2.4 מיליון דולר, ירידה חדה של 48.6 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם והירידה הכי חדה בעשירייה. לא בדיוק "סופר".

שלושה סרטים הולכים לצאת בסוף השבוע הקרוב ואף אחד מהם לא בעל פוטנציאל גדול. "ימי הביניים" (Medieval) הוא סרט אקשן היסטורי שאומנם צולם בשפה האנגלית, אבל הוא סרט צ'כי. הוא מתרחש במאה החמש עשרה ומספר את הסיפור של יאן ז'יז'קה, מפקד בוהמי חשוב. הסרט מתהדר בבן פוסטר בתפקיד הראשי, במייקל קיין בתפקיד משני, וגם בהיותו הסרט הצ'כי עם התקציב הכי גדול אי פעם אצלם במדינה.

חוץ ממנו, יוצאים " Brahmastra Part One: Shiva" (סרט פנטזיה הודי), ו"ברברי" (Barbarian) – סרט אימה על אישה ששוכרת דירה ללילה אחד דרך אייר בי אנד בי ומגלה שהדירה היא לא בדיוק מה שהיא ציפתה. אף אחד מהם כנראה לא ילהיט את הקופות בסוף השבוע.