הכה את האופיר 2012: הזוכים

גם לנו יש זוכים! ואתם לא צריכים אפילו לחכות לשידור הטלויזיוני כדי לגלות מי הם

אמרנו שזה יהיה קשה, אבל זה גם מה שהפך את זה למעניין.

בהכאת האוסקר אנחנו רגילים לכך שברוב השאלות, רוב המשתתפים עונים נכון – כי הכל כל כך צפוי. בפרסי אופיר, השאלות היו קשות. אמנם רוב קטן – 52% מהמנחשים – מהמשתתפים ניחשו נכון ש"למלא את החלל" יזכה בפרס הסרט הטוב ביותר, וגם פרסי השחקן לרועי אסף (61%) והשחקנית להדס ירון (60%) היו צפויים יחסית, אבל בקטגוריות אחרות הרוב טעה: רק 20% הלכו על "הצלמניה" בקטגורית הסרט התיעודי, ורק 14% על עירית שלג בקטגורית שחקנית המשנה. מי שהפיל הכי הרבה מנחשים היה גל פרידמן, שרק 11% מהמנחשים הימרו עליו בקטגורית שחקן המשנה – הרוב חשבו שזה יהיה אלון אבוטבול.

הטעות הגדולה ביותר שהייתם יכולים לעשות היא לחשוב ש"העולם מצחיק" – המועמד המוביל, עם מועמדות במספר הגדול ביותר של קטגוריות – יסחוף את הטקס ויזכה ברוב הפרסים. הסרט לא זכה באף פרס בקטגוריות שהשתתפו במשחק, כך אנשים ששמו עליו את כול הז'יטונים שלהם סיימו את התחרות עם 0 נקודות. גם הישג.

מספר הנקודות המקסימלי שאפשר היה לקבל הוא 27. אף אחד לא הגיע אליו. רוב המשתתפים לא התקרבו אפילו. 96 מנחשים הגיעו ל-10 נקודות ומעלה; רק חמישה קיבלו מעל 20. כדי להגיע לניקוד כזה היה צריך לעשות לכל היותר שתי טעויות.

פרבי טעתה בקטגוריות הקשות של שחקן ושחקנית המשנה, אבל צדקה בכל היתר, מה שמעניק לה 20 נקודות ואת המקום החמישי. רזשיין, דורון ז ועמיתVV גם הם טעו בשתי קטגוריות בלבד כל אחד, וכל אחד מהם מקבל 21 נקודות. הניחוש הקרוב יותר בשאלת שובר השיוויון נותן לדורון ז את המקום השני, ולרזשיין את השלישי.

מבין כל המשתתפים, רק אחת הצליחה לעשות בניחושיה טעות אחת בלבד: ענבל הצליחה לקלוע אפילו בקטגורית שחקנית המשנה, וטעתה רק בשחקן המשנה. היא קיבלה 24 נקודות, והיא הזוכה במקום הראשון בתחרות "הכה את האופיר".

[fi_oscar_score oscar="2012" display="top" top="10" /]

לבדיקת ניקוד אישי וטבלת 150 המובילים

הזוכים בשלושת המקומות הראשונים ייכנסו חינם לבאטקון או לליל הטריילרים החיים, לפי בחירתם, ולזוכה במקום הראשון נוסיף גם חולצת עין הדג לפי בחירתה. תודה רבה לכל המשתתפים, היה כיף, ניפגש באוסקר. או, אתם יודעים, באחד מהפוסטים שיתפרסמו לפניו.