דוח קופות שבורות, 26.12.2021: שרים ומתעשרים

חיות מזמרות וזמן קליע לא מספיקים בשביל להדיח את ספיידרמן מהפסגה.

הקורונה, כמו קורונה, ממשיכה לתת את אותותיה בשוק הסרטים, אבל הפעם יש הרבה מאוד נקודות אור.

למרות שיצאו כמה סרטים חדשים "ספיידרמן: אין דרך הביתה" שומר על המקום הראשון עם עוד 84.5 מיליון דולר. כן, 84.5 מיליון דולר. סכום שרוב הסרטים לא מצליחים לפתוח איתו הוא הסכום של סוף השבוע השני של הסרט הזה. יש גם קצת חדשות לא טובות בקשר לסכום הזה והן שזאת נפילה של 67.5 אחוזים, אחת הנפילות הגדולות לסרט של מארוול, אבל זאת נפילה סטנדרטית לתקופת המגיפה.

ייתכן שזה בגלל שהקורונה פוגעת קשה בערים שנחשבות למרכזי צפייה בארצות הברית, אבל עדיין, עם 84 מיליון דולר קשה מאוד להתלונן שהקורונה באמת פוגעת בסרט. הסרט הכניס 470 מיליון דולר בארצות הברית בלבד. לא רק שזה הופך אותו לסרט הכי מכניס בארצות הברית השנה, זה יותר מפי 2 מהמקום שמתחתיו ("שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות" עם 224 מיליון דולר).

לא רק בארצות הברית יש לסרט סיבה לחגוג את ההכנסות שלו: הוא חצה את קו ההכנסות של מיליארד דולר ועומד כעת על 1.05 מיליארד דולר. וזה אפילו בלי סין. סכום שכזה מגיע עם כמה שיאים: הוא רשמית הסרט הכי מכניס בעולם השנה, תוך שהוא מצליח לעקוף את כל הטבלה ואת הסרטים הסינים שהכניסו סכומים כל כך גדולים שזה נראה לא מציאותי. הגיע הזמן לשלוף את הטבלה שנראה ששנים לא דיברנו עליה, טבלת הסרטים הכי מצליחים אי פעם: "ספיידרמן: אין דרך הביתה" נמצא במקום ה-37 בטבלת הזו. "ספיידרמן: רחוק מהבית" (עם 1.1 מיליארד דולר) נמצא במקום ה-25 וכנראה שהסרט הזה יעקוף אותו. למעשה, כולם מחזיקים לו אצבעות שהוא יכנס לעשרת הגדולים של הסרטים הכי מצליחים אי פעם אבל זה יהיה קשה מאוד עם ההחמרה במצב הקורונה בעולם. עדיין, הסרט הוא ניצחון אדיר עבור סוני ומארוול ועבור בתי הקולנוע ומוכיח שגם בזמן המגפה, עבור הסרט הנכון אנשים ילכו לקולנוע בהמוניהם.

חוץ מזה, יש עוד סרטים שפתחו השבוע. בתקוות שווא שאולי נמאס לאנשים מספיידרמן, כולם מסתפקים בשאריות שלו: במקום השני נמצא "לשיר 2" שפתח עם סכום נחמד מאוד של 22.3 מיליון דולר. זה לא כזה רחוק מהפתיחה של "לשיר" הראשון שפתח עם 35 מיליון דולר והפך ללהיט עצום. הפעם הדמויות האהובות חוזרות ועוד כמה חדשות מצטרפות כדי לגרום לכוכב רוק מתבודד להצטרף אליהם למופע פתיחה בעיר הגדולה. הפתיחה הנחמדה הזאת מראה שוב שסרטים לכל המשפחה דווקא כן מצליחים בתקופת הקורונה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 64 מיליון דולר שזה טיפה'לה מאכזב אבל הסרט עדיין לא יצא ברוב העולם והוא יכול ליהנות מרגליים די ארוכות כשהוא יגיע לעוד ועוד מדינות. הסרט שייך לאולפני יוניברסל ששוב מוכיחים שדווקא הם התחרות הגדולה של דיסני ולא האחים וורנר כמו שכולם מצפים.

אם כבר מדברים על האחים וורנר אז "מטריקס: התחייה" פתח במקום השלישי עם 12 מיליון דולר. זה הסרט האחרון שיוצא בו זמנית לקולנוע וב-HBO MAX בחינם בארצות הברית ומסיים להוכיח שזאת הייתה שגיאה איומה מצד האחים וורנר. לסרט יש ציון של 66 אחוזים ברוטן טומטוז, ולא רק המבקרים לא אוהבים אותו. באותו אתר יש לסרט ציון צופים של 63 אחוזים וציון B- של סינמה סקור. הסרט מחזיר את הגיבורים הישנים ניאו (קיאנו ריבס) וטריניטי (קארי-אן מוס) לתוך המטריקס. אף אחד לא רצה מטריקס 4, כולל לאנה וושאבסקי שביימה אותו, ונראה שהתוצאות בהתאם. מחוץ לארצות הברית, שם אין אופציה חינמית, הסרט הצליח קצת יותר וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 66 מיליון דולר – פתיחת קורונה ממוצעת שכזאת.

במקום הרביעי יש לנו עוד כניסה חדשה והפעם ל"קינגסמן: ההתחלה" שפתח עם 5.9 מיליון דולר. לשם השוואה, הסרט הקודם "קינגסמן: מעגל הזהב" פתח עם 39 מיליון דולר. אני לא יודעת אם זה הקורונה או העובדה שאף אחד לא חיכה לסרט הזה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 16.4 מיליון דולר.

עוד לא סיימנו עם הכניסות החדשות: במקום החמישי יש לנו את " American Underdog: The Kurt Warner Story" שפתח עם 5.9 מיליון דולר. הסיבה שבחיים לא שמעתם על הסרט הזה היא בגלל שהוא תחת הקטגוריה של סרטי אמונה נוצרים. זהו סרט ספורט שמספר את סיפורו של שחקן הפוטבול קורט וורנר שאני הולכת להניח שהצליח מאוד כנגד כל הסיכויים, אלא אם השם שלו מאוד מטעה. בסרט משחקים זאכרי לוי ואנה פקווין. אולפני ליונסגייט עושים כבר קריירה מסוג הסרטים האלו אם הם לא מצליחים למצוא זיכיונות גדולים. כמובן שהסרט לא מוקרן מחוץ לארצות הברית.

בין כל הסרטים החדשים, "סיפור הפרברים" ממשיך לא להרשים במקום השישי עם עוד 2.8 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 36 מיליון דולר.

גם במקום השביעי יש כניסה חדשה: "יומן עבור ג'ורדן" (A Journal for Jordan) שפתח עם 2.2 מיליון דולר. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי ומספר על סמל ראשון צ'רלס מונרו קינג שלפני שנהרג בפעולה בבגדד, השאיר לבנו יומן שבו הוא מספר לו איך לחיות חיים טובים כאשר אתה גדל בלי אב . בסרט מככב מייקל בי. ג'ורדן וביים דנזל וושינגטון.

במקום השמיני נמצא סרט שהוא סוג-של חדש: "ליקריץ פיצה" עבר בסוף השבוע החמישי שלו מהפצה מצומצמת מאוד להפצה מצומצמת רחבה יותר (786 מסכים) והכניס 1.9 מיליון דולר. לפי אסטרטגיית השחרור של הסרט אפשר להבין שהוא מכוון לפרסים. מבחינת כסף יש לו בינתיים 3.2 מיליון דולר.

"אנקאנטו" מתרסק למקום התשיעי עם 1.8 מיליון דולר אחרי שהפך לזמין באופן חינמי בדיסני פלוס. זאת התרסקות של 72 אחוזים שזה די מרשים בפני עצמו. הסרט מסיים את חייו הקולנועיים עם 193 מיליון דולר.

במקום האחרון יש לנו כניסה חדשה לסרט הודי (שגם יצא במקביל בכמה בתי קולנוע בארץ) "83'" שפתח עם 1.8 מיליון דולר. הסרט מספר את סיפורה של נבחרת הקריקט ההודית שבשנת 1983 הביסה את האלופים והחזירה את הודו למפת הקריקט העולמית.

בסוף השבוע הקרוב הסרטים מעדיפים לא לצאת כי זה ערב שנה החדשה ואנשים מעדיפים לחגוג ולא ללכת לקולנוע בזמן הזה. לא צפויה דרמה גדולה.