דוח קופות שבורות, 31.03.2024: אימפריה X אימפריה

האימפריה החדשה ניצחה את האימפריה הקפואה, וחוץ מזה שני סרטים הודים ניסו להתרומם אבל נאלצו לעשות נחיתת חירום.

הסרט "גודזילה x קונג: אימפריה חדשה" פתח במקום הראשון עם 80 מיליון דולר. זאת הפתיחה השנייה הכי גדולה השנה שנמצאת רק מאחורי "חולית: חלק שני", שגם הוא מבית האחים וורנר. לא רק שהסרט הכניס סכום נחמד בארצות הברית – אנשים הלכו לראות אותו גם בשאר העולם בצורה די משמעותית, כך שההכנסות העולמיות שלו עומדות על 194 מיליון דולר – יותר מההכנסות העולמיות של "חולית: חלק שני" בסופ"ש הראשון שלו. עם תקציב של 135 מיליון דולר, נראה לי שאפשר להכתיר את הסרט כהצלחה. למעשה המצב בקופות כל כך עגום שזה מספיק כדי להפוך אותו לסרט השלישי הכי מצליח בעולם השנה והחמישי הכי מכניס בארצות הברית השנה.

כמובן שסרט אקשן גדול חדש פוגע בהכנסות של שאר הטבלה, אבל "מכסחי השדים: אימפריה קפואה" עדיין חדש ובסוף השבוע השני שלו הוא הכניס רק 15.5 מיליון דולר, התרסקות של 65 אחוזים בהכנסות. די כואב. עם הכנסות כלליות של 108 מיליון דולר הוא בקושי מכסה את התקציב שלו של 100 מיליון דולר, שלא כולל תקציב פרסום כמובן.

במקום השלישי נמצא "חולית: חלק שני" עם עוד 11.3 מיליון דולר. זאת ירידה של 36 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, הבדל נהדר לסרט בסוף השבוע החמישי שלו. הסרט הכניס 252 מיליון דולר בארצות הברית,  מה שמספיק כדי להפוך אותו לסרט הכי מכניס בארצות הברית השנה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות כבר על 627 מיליון דולר. ההצלחה של "חולית" ו"וונקה" היא כזאת שגרמה לאחים וורנר להבין שיש להם כוכב בידיים, או לפחות פוטנציאל לכוכב, ולכן הם חתמו על חוזה עם טימותי שאלאמה.

מתחת ל"חולית: חלק שני" נמצא "קונג פו פנדה 4" עם עוד 10.3 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 347 מיליון דולר – עדיין קצת רחוק מהכנסות "קונג פו פנדה 3" שעומדות על 521 מיליון דולר, אבל לא רע בפני עצמו.

"טהורה" בכיכובה של סידני סוויני יורד למקום החמישי עם עוד 3.2 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 12.5 מיליון דולר, שזה ממש מעט לסרט אימה, אבל עם תקציב של 9 מיליון דולר נראה לי שהסרט יהיה בסדר.

במקום השישי יש לנו כניסה חדשה לסרט הודי "כיכר טילו" (Tillu Square) שפתח עם 2.5 מיליון דולר, אחריו "המרוץ לניצחון של ארתור" ממשיך לא להרשים עם עוד 2.4 מיליון דולר והכנסות כלליות של 19 מיליון דולר, "בשידור חי עם השטן" (Late Night With the Devil) הכניס עוד 2.1 מיליון דולר (ולמרות שהסרט התרחב בעוד 408 אולמות קולנוע ההכנסות שלו ירדו ב-23.7 אחוזים).

ואם לא הספיק לכם סרט הודי חדש אחד, אז הנה במקום התשיעי יש עוד סרט הודי: "דיילות אוויר", (Crew) שפתח עם 1.7 מיליון דולר.

במקום העשירי יש לנו את סרט האימה "דמיוני" שהכניס עוד 1.3 מיליון דולר ו-32 מיליון דולר בסך הכול – סכום ששאר סרטי האימה בטבלה היו שמחים לקבל.

סרטו החדש של ליאם ניסן "ארץ החטאים" אפילו לא הצליח להיכנס לעשיריה ופתח במקום ה-11 עם מיליון דולר. אאוץ'.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שני סרטים בהפצה רחבה: "איש הקוף", שיגרום לכולם לתהות האם היה שווה להוציא אותו מנטפליקס למסך הגדול, ו"אות משמיים: הסימן הראשון", שנראה להוט להיכנס בתקופה שגם ככה יש לא מעט סרטי אימה. אל תתפלאו אם הקוף שיהיה במקום הראשון הוא עדיין קינג קונג.