שאלות נפוצות: דפי סרט

מה זה "דפי סרט", ומה ההבדל בינם לבין ביקורות?

דף סרט הוא עמוד ובו ריכוז מידע רלוונטי לסרט: תקציר, שם הבמאי והשחקנים הראשיים, תאריך הפצה ולעיתים גם טריילר ו/או ביקורת קצרצרה. כמו כן תמצאו בדף הפניות לכל הכתבות שנמצאות באתר וקשורות לסרט (כולל הביקורת המלאה, אם יש כזו). בדפי הסרט ניתן להגיב, ובצורה זו לרכז דיונים בסרט אפילו מרגע שהוא הוכרז ולפני שהתפרסמו עליו כתבות אחרות.

ביקורות הן כתבות ארוכות המספקות דעה מפורטת על הסרט, למי שמעוניין בכך. תוכן נוסף תמצאו באחת משלוש הקטגוריות הנוספות באתר: חדשות קולנוע, הגיגים (פוסטים בנושאים כלליים), וידאו (טריילרים לסרטים, טיזרים וסרטונים שונים).

האם יש דפי סרט גם לסרטים שעוד לא יצאו לאקרנים?

בהחלט כן. הדיון בסרטים מתחיל הרבה לפני שיצאו, ולפעמים אפילו לפני שצולמו; אנחנו נהנים להעלות אפשרויות, ספקולציות והשערות גם על סרטים עתידיים, לכן גם להם יש דפי סרט. הפרטים המופיעים בהם עשויים להשתנות עם הזמן (למשל, אם פורסם ששחקן כלשהו עומד להשתתף בסרט, אבל רגע לפני הצילומים הוא הוחלף בשחקן אחר).

שמו העברי הרשמי של סרט נקבע בדרך כלל מעט לפני ההפצה בארץ. במקרה של דף סרט לסרט שעדיין לא ידוע שמו העברי הרשמי, השם שיופיע בדף הסרט הוא תרגום שלנו; במקרה כזה תופיע מתחת לשם הערה המבהירה שלא מדובר בשם הרשמי, וייתכן שבסופו של דבר, אם וכאשר הסרט יופץ בארץ, הוא יקבל שם שונה.

אין דף סרט לסרט שאני מחפש!

מאוד יכול להיות – מסד הנתונים של האתר רחוק מלהכיל את כל הסרטים שיצאו אי פעם, בעבר או בעתיד. אנחנו משתדלים לפרסם דפי סרט לכל הסרטים שיצאו לקולנוע בארץ החל מאוקטובר 2010. בהחלט ייתכן שהתפרסמה ביקורת על הסרט באתר, אבל אין לו דף סרט. אתם מוזמנים לבקש דף סרט לסרט שחסר לכם באמצעות הטופס המיוחד לשם כך.

אין ביקורת לסרט שאני מחפש!

גם זה קורה.

למה לא מופיעים בדפי הסרט רשימה מלאה של השחקנים/שמו של הצלם/שמו של המפיק/ רשימת הפרסים שהסרט זכה בהם/הכנסות הסרט בקופות/ציטוטים מתוך הסרט?

כי עין הדג הוא לא IMDb.

IMDb.com (המכונה לפעמים ימד"ב, או דבי) הוא מסד הנתונים הקולנועי הגדול ביותר בעולם. הוא מכיל כמות אדירה של פרטים, כמעט על כל סרט שצולם אי פעם במקום כלשהו בעולם. עין הדג הוא לא ימד"ב; אנחנו לא מתיימרים להביא את המידע המקיף ביותר, או את המספר הגדול ביותר, של סרטים. דפי הסרט נועדו להוות "בסיס אם" לדיונים ולכתבות על הסרט המדובר בלבד; אם אתם רוצים מידע מפורט יותר, אתם מוזמנים לחפש את הסרט בימד"ב. אנחנו לא נעלב.

מצאתי טעות בדף סרט.

בבקשה ספרו לנו על זה במייל או בדף הסרט. תודה!

היי, דף הסרט הזה הוא בכלל דף של סדרה! מה קורה פה?

כן, לאחר תקופה ארוכה שבה טלוויזיה הייתה "אוף טופיק" בעין הדג, בשנים האחרונות האתר מדבר באופן שוטף גם על האחות הקטנה של הקולנוע – הטלוויזיה. דפי סדרה עובדים בדיוק כמו דפי סרט, רק שהם מרכזים דיון על כל העונות והפרקים, ועל כן צריך להיזהר שם שבעתיים בעת כתיבת ספויילרים.