גארי רוס עוזב את משחקי הרעב

הבמאי של הסרט האולטרה-מצליח בחר לא לביים את סרטי ההמשך. וזה לא קשור (רק) לכסף

בתור האיש שביים את "משחקי הרעב", גארי רוס הוא הבמאי של הסרט מספר 1 בעולם כרגע. והוא היה יכול, בקלות, להירשם כבמאי של עוד שני שוברי קופות ענקיים: שני סרטי ההמשך. אבל הוא לא יהיה.

לפי הדיווח ב-Indiewire, רוס החליט לעזוב את הסדרה ולא לביים את "התלקחות", הסרט הבא, שצילומיו יתחילו בסתיו. זה קשור, בין השאר, גם לכסף: המשכורת שהוא קיבל על הסרט הראשון היתה קטנה מאוד, ביחס לסכומי העתק שהסרט גורף. אבל זה לא רק זה – פשוט, לרוס לא בא לו להיתקע במשך שנים בעולם של "משחקי הרעב", והוא מעדיף לעשות משהו משלו. לפי אותה הידיעה, הסרט הבא שלו יהיה מבוסס על תסריט מקורי שלו – אין גדוד מעריצים שיקטרו על כל שינוי – והוא יקבל עליו יותר כסף ממה שהיה מקבל על "התלקחות".

כל זה מצוין בשביל גארי רוס, אבל האם זה טוב בשבילנו? רוס עשה עבודה טובה ב"משחקי הרעב", גם אם הביצוע לא מושלם (כן, המצלמה הרועדת מעצבנת). והנה אנחנו שוב עם ההשוואות ל"דמדומים": אחת הסיבות לכך שהסדרה כל כך הצליחה היא קתרין הארדוויק. היא ביימה את "דמדומים" הראשון, שלא רק היה הסרט היחיד בסדרה שנמצא איפשהו בסביבה של "טוב", גם הכין את הקרקע להמשך: הליהוקים, האווירה – זה הכל עבודה של הארדוויק. אז כמובן, האולפן פיטר אותה, ולקח סדרה של במאים אחרים (כל מי שהסכים לקחת את הכסף, או לפחות ככה נראה) לבימוי סרטי ההמשך. התוצאה, כידוע, היא ג'אנק, אבל ג'אנק מצליח מאוד. אותו הדבר עלול להיות נכון גם לגבי "משחקי הרעב". בשלב הזה, "התלקחות" לא צריך להיות טוב כדי להיות סרט מצליח, אבל יש לקוות שבליונסגייט יתגברו על הפיתוי לחסוך כמה מיליונים ויקחו לתפקיד מישהו שיודע מה הוא עושה.