טריילר: גודזילה נגד קונג נגד בתי הקולנוע

קונג. גודזילה. הייפ.

מסתמן כי לא יהיו השנה טריילרים רבים לסרטים שוברי קופות, אז בואו נהנה מהטריילר החדש שיצא עכשיו ל"גודזילה נגד קונג":

אוקי אני בהייפ.

אז ממה שהבנתי, קונג הוא הטוב. גודזילה רע. יותר מזה, נראה שאנחנו מקבלים בסרט את סיפור האהבה המקורי של קינג קונג, רק עם ילדה אסייתית קטנה במְקום אן – ואני לא לגמרי בטוח מה אני חושב על זה. אבל פאק, ראיתם את קונג מרביץ לגודזילה עם גשר? מה עוד אפשר לבקש? כלומר, אולי היגיון עלילתי והסבר מדוע היינו צריכים את שלושת הסרטים הקודמים ב"יקום המשותף" שכרגע מסתמנים כמיותרים לחלוטין.

אבל תגידו מה שתגידו על סרטי "גודזילה" האחרונים ועל "קונג: אי הגולגולת" (טוב, הוא דווקא סבבה), כל מפגש בין שתי מפלצות הענק עם הפרצוף שאף אימא לא תוכל לאהוב הוא מבחינתי סיבה למסיבה – בעיקר כשעל המסיבה הפעם אחראית הוליווד ולא תעשיית הקולנוע היפנית דלת התקציב של שנות השישים.

אז לא, לא אהיה ציניקן מניאק הפעם; זה גודזילה נגד קינג קונג, לא שייקספיר (אבל לגמרי הייתי רואה גרסת שייקספיר לקרב שכזה – "הטל ספק בתנועתה של החמה, הטל ספק באמת כשקר, אך לעולם אל נא תטיל ספק בקרב אפי בין שתי מפלצות"). כמו שבאתי אל "פסיפיק רים" במטרה לראות רובוטים זורקים ספינות אחד על השני, ב-26 במרץ אתיישב כמו ילד קטן על הספה בסלון ואצעק "יאללה מכות, יאללה" בזמן שהלטאה והקופיף מרביצים אחד לשני בסלואו מושן – ואולי גם דואגים אחד לשני שיאכלו קצת ירוק.

עם זאת, ואני יודע שכתבתי אחרת לא מזמן, סרט שנשען רובו ככולו על ספקטל ויזואלי בין שתי מפלצות בגובה 120 מטר דורש לא סתם מסך קולנוע, אלא את המסך הגדול ביותר שניתן להעלות על הדעת, ובטח ובטח לא הסמסונג 55" המסכנה שלי שאותה אני מתעצל לנקות (מישהו פה אגב יודע איך מנקים מסך LCD מבלי להרוס אותו?). לא משנה כמה איהנה מהקרב, בכל רגע נתון תרחף באוויר התחושה שיכולתי ליהנות יותר. אומנם עדיין קיימת האפשרות שבסוף מרץ בתי הקולנוע בישראל כבר יהיו פתוחים, אבל בינתיים זה נשמע סביר כמו האפשרות שדורה החוקרת תצטרף לקרב בין גודזילה לקונג.

ובכל זאת, העובדה כי סרט בכזה קליבר אשכרה ייצא השנה היא לא מובנת מאליה, והסרט הזה נראה כמו מנת האסקפיזם האידאלית (אבל לא למי שמפחד מגשרים). שיהיה בהצלחה לכולם. אני אגב מעודד את קונג.