עין הדג מציגים: היי היטלר, פרק 5: קונג פיורי

כולם לחמו בקונג פו. אפילו היטלר, מסתבר.

אחרי הפסקה קצרה, "עין הדג מציגים" חוזרים למיני סדרה קצרה על אחד האוסטרים המפורסמים בהיסטוריה, דמות משפיעה בפוליטיקה ובקולנוע – אדולף היטלר.


"קונג פיורי" הוא אחד מאותם ממים אינטרנטיים אהובים של שנות העשרה, ולכן, יש מצב שהוא התיישן בערך כמו ממים אחרים מאותה תקופה. נסו אתם להצחיק מישהו עם "WHAT ARE THOSE??".

ובכל זאת, יהונתן ותום משתמשים בסרט כדי לדון בכל השאלה של שימוש בהיטלר באופן אירוני ופוסט מודרני ומודע לעצמו ואתם מאמינים??? זה אשכרה היטלר!

בפעם הבאה: היי, זה עוד אוסטרי!


פרק 4: הוא חזר

"בוראט" פוגש את היטלר, בסאטירה הגרמנית (אשר מבוססת על ספר) שמנסה לדמיין מה היה קורה לו אדולף היטלר היה חוזר לגרמניה של ימינו.

בשבוע הבא: מסיימים את המיני סדרה עם מיני סרט, ומדברים על הגרסה היחידה (?) של היטלר שהיא גם מאסטר קונג פו. 


פרק 3: היטלר

כשמחפשים סרטים על היטלר, נתקלים בלא מעט סרטים שתופסים את הרודן ברגע אחד ספציפי בחיים שלו (כמו "הנפילה") או בהיטלר כדמות משנית עד שולית בסרט על מישהו אחר, אבל מה עם איזה ביוגרפיה ראויה לשמה על אחד האנשים הכי מפורסמים אי פעם? ובכן, כאלה יש פחות. ומצפייה באחת שעשו – מסיבה די טובה.

בשבוע הבא: הוא חוזר. גם הפודקאסט, אבל זה מילולית שם הסרט שאנחנו מדברים עליו. 


פרק 2: הדיקטטור הגדול

אחד הסרטים הגדולים והאהובים בהיסטוריה מגיע אל הפודקאסט ומעלה את השאלה – "רגע, האם זה באמת סרט על היטלר?".

למה כן, למה לא, מה עובד בו, ומה לא, איפה הסרט היה פסימי ואיפה הסרט היה אפילו אופטימי מדי – יהונתן ותום פולשים לטומניה ומנתחים את הדיקטטור הגדול (ויהונתן מתלהב מייצוג לתותחנים).

בשבוע הבא: תום ויהונתן מעלים מהאוב סרט שאף אחד לא ראה או שמע עליו אבל שהוא עונה בדיוק על הנושא של הפודקאסט: ביוגרפיה קולנועית, על פי הספר, על היטלר משנת 1962. הישארו עימנו. 


פרק 1: הנפילה

"הנפילה" מוכר בזכות היותו אחד הסרטים הכי מוכרים שבהם היטלר מופיע, ובעיקר בזכות המם ההוא שבו היטלר צועק בבונקר על אנשים כי זה מצחיק שהיטלר צועק על אנשים.

בפרק הראשון של "היי היטלר", תום ויהונתן מדברים על הסרט, המורשת שלו, איך לגשת לדמותו של היטלר, ולמה בכלל להקליט מיני סדרה על הצורר הנאצי.

בשבוע הבא: בודקים מה יש לצ'אפלין להגיד על ההיטלר הזה. סליחה, הינקל.