מפץ פוליטי: מתיו ווהן עוזב את "אקס-מן"

הבמאי של "אקס-מן: ההתחלה" עוזב את סרט האקס-מן הבא. יכול להיות שבריאן סינגר יחליף אותו?

ובכן, באסה 2.

שנת 2011 היתה השנה הגדולה של הפריקוולים-המפתיעים. שני הסרטים הטובים של הקיץ – ושניים מהטובים של השנה – היו "אקס-מן: ההתחלה" ו"כוכב הקופים: המרד". שניהם היו דוגמאות לחיה שכמעט לא קיימת – פריקוול מוצלח; שניהם נעשו באותו אולפן – פוקס; ומכיוון ששניהם היו הצלחה, לשניהם התחילה כבר הפקת סרטי המשך, עם הבמאים שעשו עבודה כל כך טובה בפעם הקודמת. הגיוני.

רק שלפני חודש, התבשרנו שרופרט וויאט, הבמאי של "כוכב הקופים", פרש ולא ימשיך לסרט הבא (מאט ריבס מחליף אותו), ועכשיו מתברר שאותו הדבר בדיוק קרה גם בפרנצ'ייז השני: Deadline מדווחים בצער שמתיו ווהן פרש מבימוי "X-Men: Days of Future Past" (אם כי הוא נשאר בתפקיד מפיק הסרט). לא נמסרו סיבות.

מה לעזאזל?! ל"אקס-מן: עתיד שעבר" כבר יש תסריט; יש לו תאריך יציאה מיועד ויוקרתי (18 ביולי, 2014). והכי טוב: שניים מהשחקנים הראשיים בו, שהיו לא מוכרים יחסית כשלוהקו ל"ההתחלה", הפכו מאז לכוכבי ענק – ג'ניפר לורנס ומייקל פאסבנדר. אם מוסיפים לכל זה את הבימוי של ווהן, שהוכיח את עצמו באופן עקבי כבמאי מעולה של סרטי גיבורי-על ובכלל, מקבלים את ההימור הכי בטוח לסרט קיץ גדול שהיה לסדרה אי פעם. ועכשיו, הפצצה הזאת.

האור האפשרי בקצה המנהרה הוא ספקולציה: האם ייתכן שווהן פרש כדי לפנות מקום לבריאן סינגר, מי שביים את שני סרטי "אקס-מן" הראשונים? זה יכול להיות סגירת מעגל נחמדה. אבל לעזאזל, למה בפוקס לא מסוגלים להשאיר את הסוסים המנצחים שלהם בלתי מוחלפים?