קפטן פנטסטיק
Captain Fantastic

אב מגדל את ששת ילדיו ביערות, הרחק מהחברה. הם צדים ומכינים את האוכל שלהם לבד, עד שמקרה חירום משפחתי מאלץ אותם לחזור לציביליזציה.

תאריך הפצה בארה"ב: 08/07/2016
תאריך הפצה בישראל: 28/07/2016
מרתק, מצחיק, משוחק מצוין ומומלץ. בעיות באמינות לקראת סוף הסרט מפריעות לו להיות הסרט הממש-לגמרי-מצוין שהיה יכול אולי להיות.

19 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סרט מרתק בדרך לא שגרתית

  אמרו לי פעם שכוחה של אומנות נמדד בהשפעה שלה אחרי שהיא מסתיימת (נגמר השיר/הסרט/ההצגה וכו').
  לפי המדד הזה קפטן פנטסטיק הוא באמת סרט אומנותי יוצא מן הכלל, כי הוא השאיר אצלי הרבה שאלות לגבי חינוך שלא התעוררו מסרט מאז "ללכת שבי אחריו", מה שהפך אותו מבחינתי לסרט הכי טוב שראיתי עד כה בקיץ.

  ביקורת קצת יותר ארוכה:
  https://gal015.wordpress.com/2016/07/29/captain-fantastic/

  2
  Morin, לפרקונית ?
 2. מעניין ונחמד, גם אם חצי אפוי.

  הרעיונות בסרט מוצגים באור מחמיא במיוחד בתחילתו. רוס אמנם לא נמנע מלהעביר ביקורת על שיטות החינוך של האב אבל הסרט מייפה קצת יותר מדי את מה שהיה מתרחש במציאות עם משפחה שחיה ביערות ארה"ב.
  העיקר כאן הוא אמנם הצגת אופן החינוך של המשפחה בסרט, אבל חוזקו דווקא במשחק האמין של כלל השחקנים והשחקניות. מורטנסן, לנגלה כהרגלם, והילדים כולם היו אמינים מאוד בתור בני-אדם קטנים שמצד אחד יודעים לבטא דעות על פוליטיקה וספרות אבל מצד שני לא מפגינים את הסתגלנות שהייתי מצפה (כשזה נוגע לילדים הקטנים).
  וזה בעייתי מקצת מפני שלדעתי הסרט היה חזק יותר לו היו פחות ילדים, לרובם יש פחות או יותר תכונת אופי אחת והיחידי מביניהם שבאמת עובר תהליך הוא הבכור. כנראה שבאוטופיה של רוס כל משפחה היא כיתה.

  התוצאה היא סרט שמרגיש מעט איטי יותר משהוא בפועל, בלי קשר לשוטים הארוכים יחסית, ואיכשהו כסרט שעוסק בנושא שלא מועלה לרוב בסרטים עם פרופיל הפקה דומה, גם מעט חסר-כיוון. התפלאתי שזהו לא סרטו הראשון של רוס כתסריטאי וכבמאי.

  אם אעמיד פנים לרגע ואתייחס אליו ככזה, יש מקום לאופטימיות זהירה לעתיד.

  1
  עידו הלמן ?
 3. תגובה שמכילה ספוילר מאת yair_ca24
 4. מתחיל טוב, נגמר בקול ענות חלושה

  טל

  משחק מעולה, הסרט שומר על עניין לכל אורכו, אבל הסוף מאכזב ומתסכל.
  נראה כאילו הסוף הוטלא באופן גס, ולא מתאים לדמויות, לסיפור ולקונפליקט. הכל נסגר באופן פשוט ו"מושלם" מידי, וכן, אמריקאי מידי. דאוס אקס מכינה – כל הבעיות נפתרו באורח פלא, והם חיים באושר ו(כנראה שלא ממש) עושר עד עצם היום הזה. אוסיף כמה תהיות מספיילרות מעט בנושא זה בתגובה הבאה.
  למרות זאת מדובר בסרט לא שגרתי, מעורר מחשבה ובהחלט שווה צפיה, ובסך הכל נהניתי.

 5. תגובה שמכילה ספוילר מאת טל
  • תגובה שמכילה ספוילר מאת gunai
   • תגובה שמכילה ספוילר לבקושי ספוילר, אבל מסמנת ליתר ביטחון מאת טל
 6. זה כמו INTO THE WILD עם ילדים

  idOri

  משום מה רק אנשים שמלאים מעצמם ושיודעים לדקלם פילוסופיות כאלו ואחרות הם אלו שמתאימים לחיי פרישות בטבע.

  • אני מבין שלא ראית את החצי השני של הסרט.

   (ל"ת)

   • פה המוות הגיע בהתחלה

    idOri

    (ל"ת)

 7. תגובה שמכילה ספוילר לקפטן פנטסטיק מאת yinon1524
 8. תגובה שמכילה ספוילר לקפטן פנטסטיק מאת לבה קפואה
 9. מעצבן

  תום שפירא

  קפטן פנטסטיק מתחיל בבן נוער שרוצח צבי ואוכל אותו בידיים מוגאלות בדם. משם הכל התדרדרות.
  אורח החיים שהסרט מתאר אמור להיות משהו קיצוני באמת – הם חיים מחוץ לכללים ולפילוסופיה של החברה שמקיפה אותם, הם שבט מצומצם של גאונים שיכולים לצוד את האוכל שלהם בעצמם ויש אפילו לילדים שלהם, כמו שהאבא אומר בגאווה, את "הכושר של אתלט על". בקיצור – הם אוברמנשים.
  אבל הרעיון המעניין הזה (והופעה מצויינת של ויגו מורטנסן – בתפקיד שאותו הוא נולד לגלם) מבוזבז על סרט חמוד ומתייפייף. לא האמנתי אפילו לשניה לדמויות ולעולם שהן מאכלסות – הכל צבעוני מידי, קל מידי (למה השיער שלהם נראה כל כך מסודר? למה אין להם פצעים וחבלות בכל מקום?), הבדיחות לא חורגות משטאנץ של סרטי-מסע-משפחתיים (מיס סאנשיין הקטנה הוא השפעה ברורה) והמשפחה שאמורה להיות משהו מפחיד ושונה באמת מבחינת הצופה מעוקרת מכל שמץ של מחלוקת ומוצגת בתור חבורה חמודה של פריקים ("חה! הילד הזה אמר משהו שילדים לא אמורים להגיד"). הסרט מוכן לצחוק על נוצרים אבל עוצר מלצחוק על אנשים שסובלים מעודף משקל, מהסיבה הפשוטה שהיוצרים יודעים שהקהל שלהם כנראה יכלול יותר מקבוצה א' מאשר מקבוצה ב' – כי למה באמת להכעיס ולאתגר את הקהל שלך כשאפשר פשוט לרדת על קבוצה שהם תופסים כאדיוטים?*

  מחלוקות, טענות והרבה דיבורים בפרק ההולם של שורה שניה באמצע (פודקאסט הקולנוע היחיד שמוקלט אצלי בדירה)
  http://www.icast.co.il/default.aspx?p=Podcast&id=452102&cid=526371

  *ולא שאני אומר שצריך לרדת על אנשים שסובלים מעודף משקל (או שאני סימפטי במיוחד לנצרות כדת) – אבל בסצנה מעצבנת להחריד הסרט נותן לדמויות סיבות לרדת עלינו… ואז הן נמנעות מכך בטענה שזה "לא נחמד". ממתי לדמויות האלו אכפת מלהיות נחמדות לאחרים? באיזה שלב אחר בסרט הן עוצרות מלהראות את העליונות שלהן על אחרים?

  1
  שופל ?
  • היי, לא ידעתי שיש לך פודקאסט!

   לבה קפואה

   מגניב, עכשיו יש לי למה להקשיב כשאני עושה דברים טכניים (שלא דורשים יותר מדי מחשבה) בעבודה.

  • הנצרות כשק חבטות

   עוברת אורח

   היא התימה המרכזית של הרבה מהסרטים האמריקאים לאחרונה. כנראה שזה מוכר וגורם לקהל האתאיסטי ההולך ותופח במערב להרגיש טוב עם עצמו.

 10. תגובה שמכילה ספוילר מאת דנדן
  • אויש - יש ספויילר בתגובה שלי

   דנדן

   איך מתקנים את זה??
   סליחה!

 11. שי

  אז ראיתי את הסרט אתמול ולדעתי הביקורות של רובכם/ן פיספסתם קצת.
  קודם כל, סרט טוב. מרגש. מעורר מחשבה. מצולם יפהפה.
  לדעתי יש 3 חלקים: החלק הראשון זה באמת האוטופי. חיים בטבע, מסתדרים ביניהם, מנגנים, סופר חכמים ואתלטים.
  חלק שני שמתחיל בנסיעה להלוויה- העולם האמיתי. הבנים הגדולים מבינים את הנזקים ואת מה שהם כן מפספסים. החלק הזה נגמר בעזיבה של ויגו את הילדים.
  החלק השלישי – סוג של חלום. הסרט ריאליסטי. ההופעה של הילדים לא קשורה לכלום (למרות שמתעקשים להראות אותם יוצאים ממחבוא למטה(. החלק הזה זה מה היה יכול לקרות בעולם אידיאלי שאותו ויגו ואשתו רוצים שיהיה.
  ודווקא אהבתי שהסבא לא רשע ומוגזם. אכפת לו מהנכדים אבל הוא מבין שהילדים עם האבא. אין נאומים ומעשים דרמטיים. יש ניסיון ודאגה אמיתית והוא עושה את מה שהוא יכול.
  מה שכן היה חסר לי זה יותר רגש בין השפחה, בין הילדים לויגו ובין עצמם

 12. תגובה שמכילה ספוילר לקפטן פנטסטיק מאת שי
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)